Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

On 20.11.2018. at 11:02, adam said:

nije losa cetvrta epizoda, sad sam vec fino u prici, cekam nastavak. 

 

le kare nije standardni krimi pisac za plazu i putovanje, dosta je slojevit i zajeban - i cesto ideoloski provokativan. cini mi se da je zato i problematican za ekranizacije, treba dobro razmisliti sta odbaciti i s kakvim posledicama. ja, iz nekog razloga, ocekujem da mi se kockice na kraju ove price lepo sloze. ili mozda prizeljkujem... stagod - gledam dalje, sad vec s iscekivanjem. 

 

panamski krojac je odlicno ispao, ostalim ekranizacijama nisam odusevljen. al bacicu pogled na ovu novu definitivno... 

Link to comment

my brilliant friend ili moja genijalna drugarica, simpaticna italijanska serija na hbo...za sad dve epizode, bas gledljive. nesto mi se cini da u vezi sa tom knjigom ili spisateljicom ima neka prica, ali ne mogu da se setim.

Link to comment
24 minutes ago, gagilija said:

my brilliant friend ili moja genijalna drugarica, simpaticna italijanska serija na hbo...za sad dve epizode, bas gledljive. nesto mi se cini da u vezi sa tom knjigom ili spisateljicom ima neka prica, ali ne mogu da se setim.

:D pa identitet spisateljice emilije ferante nije do sada otkriven. kazu da je saradjivala na scenariju i da ce uskoro najverovatnije otkriti o kome se radi. (do sada se nije javno oglasavala iako uspesno pise i izdaje knjige  vec dvadesetak godina)

Link to comment

odlučila sam da završim knjige, pa ću gledati serijju. raduje me da se većini onih koji su pogledali prve epizode serija sviđa. zanima me kako će spakovati mnoštvo događaja iz knjiga u seriju.

što se tiče elene ferante, neverovatno mi je da se ne zna ko je/ko su. mislim da ima neki film i na tu temu, ali nisam sigurna da li je dostupan ili sam samo videla najavu.

Link to comment
7 hours ago, nezvanova said:

:D pa identitet spisateljice emilije ferante nije do sada otkriven. kazu da je saradjivala na scenariju i da ce uskoro najverovatnije otkriti o kome se radi. (do sada se nije javno oglasavala iako uspesno pise i izdaje knjige  vec dvadesetak godina)

to :thumbsup:

edit: kako je lepa ona mala sto glumi carulu boze boze

Edited by gagilija
Link to comment
On 25.11.2018. at 1:11, nezvanova said:

:D pa identitet spisateljice emilije ferante nije do sada otkriven. kazu da je saradjivala na scenariju i da ce uskoro najverovatnije otkriti o kome se radi. (do sada se nije javno oglasavala iako uspesno pise i izdaje knjige  vec dvadesetak godina)

Kako misliš nije otkriven identitet. Elena Ferrante je gospodja od 75 godina iz Napoli-a, i ne krije se uopšte.

 

Ann-Goldstein-elena-ferrante.jpg

Po njenoj knjizi je snimljen i film "I giorni dell'abbandono", u kome se pojavljuje čak i Goran Bregović

Link to comment

pa pravo da ti kazem, nisam se udubljivala u spekulacije i reklame koje su pratile njena izdanja, ali nije mi promaklo da su spisateljicu romana moja genijalna prijateljica, opisivali kao anonimnu, nikada se nije pojavila u javnosti, nikada nije potpisivala romane itd... cak je bilo spekulacija da je pisac zapravo zena koja je njen izdavac, pa da je zapravo muskarac koji pise pod zenskim pseudonimom, raznih je prica bilo... meni to nije bilo bitno, ali sam nailazila na takva pisanja o njoj, no nisam ih proveravala i udubljivala se...

 

evo npr i ovaj iz gardijana

''...Elena Ferrante is, perhaps, a unique case: she gives interviews, but by email, and is a columnist for this newspaper. She is not exactly a recluse but, rather, someone who fiercely protects her privacy and identity in an age of self-revelation – a fact that has presented an irresistible challenge to some, who have attempted to unveil her.''

 

iz nytimesa....

 https://www.nytimes.com/2016/10/03/books/elena-ferrante-anita-raja-domenico-starnone.html?module=inline

 

https://www.newyorker.com/culture/cultural-comment/the-unmasking-of-elena-ferrante

 

dakle, nije da sam izmislila da je postajala ''fama'' oko njenog identiteta.... 

Link to comment

Naravno da nisi izmislila, fama oko knjige je i nastala na toj donedavno apsolutnoj anonimnosti, a sad postoje spekulacije da je pisao muskarac, valjda muz EF

Edited by morgana
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...