Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

Na drzavnim radio stanicama? I reci na koje narodnjake mislis?

 

Ja sam mislio bas da ih je bilo po televiziji, za razliku od radija.

pa koje druge su uopste postojale? o kom ti periodu uopste pricas, jebo te? i za koga kazes da ih je bilo po televiziji?

a sve vreme i mislim da si malo pobrkao loncice - tu tzv. borbu protiv novokomponovane narodne muzike su vodili upravo vec etablirani pevaci narodne muzike i njihovi menadzeri, nikakve to veze nije imalo sa onom sto zoves "zapadne vrednosti", cist biznis. te je i ta nazovi borba prestala cim su se i ovi novokomponovani dovoljno usemili.

Link to comment

Pa imam teriju da je talambasanje iz te emisije koje smatram pogrešnim proizvelo talas mlađih teoretičara koji su počeli da troluju nosioce stavova iznesenih tamo. Jednako pogrešno, razume se. 

 

A mislim da ti u dlaku pišeš iste stvari. 

Edited by McCabe
Link to comment

Jeste, birokratija je baš slušala Kraftverk i Cabaret Voltaire. Jel' ti poznato da smo mi slali Lepu Brenu na Pesmu Evrovizije?

nismo, bre :D

 

bila na izboru za, sa sitnije cile, sitnije, ali nije ona otisla... isla zato ekstra nena koju godinu kasnije :)

Link to comment

Pa imam teriju da je talambasanje iz te emisije koje smatram pogrešnim proizvelo talas mlađih teoretičara koji su počeli da troluju nosioce stavova iznesenih tamo. Jednako pogrešno, razume se.

 

A mislim da ti u dlaku pišeš iste stvari.

Nije, nisam ja to ni gledao. U stvari mislim da jesam, ali nije me nesto inspirisalo niti se secam icega.
Link to comment

 

 

pa koje druge su uopste postojale? o kom ti periodu uopste pricas, jebo te? i za koga kazes da ih je bilo po televiziji?

a sve vreme i mislim da si malo pobrkao loncice - tu tzv. borbu protiv novokomponovane narodne muzike su vodili upravo vec etablirani pevaci narodne muzike i njihovi menadzeri, nikakve to veze nije imalo sa onom sto zoves "zapadne vrednosti", cist biznis. te je i ta nazovi borba prestala cim su se i ovi novokomponovani dovoljno usemili.

Mislim na serije, Kamiondzije npr. Radio koliko mi je poznato nije bas pratio te trendove.

 

Ne bih rekao da su zapadne vrednosti bile cist biznis, vec upravo obrnuto - narodnjaci su to bili. I oni su imali najveci komercijalni uspeh, ali je jugoslovenska elita zelela neku evropsku "modernu" muziku (iako im je ova prva donosila mnogo vecu finansijsku korist) koja je takodje eksplodirala, ali sa vidno manjim uspehom od neofolka.

Link to comment

neofolka.

 

Neofolk je legitiman pravac u metalu/industrialu, mojne taj izraz da zlorabis na novokomponovanu narodnu muziku.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Pa imam teriju da je talambasanje iz te emisije koje smatram pogrešnim proizvelo talas mlađih teoretičara koji su počeli da troluju nosioce stavova iznesenih tamo. Jednako pogrešno, razume se. 

 

A mislim da ti u dlaku pišeš iste stvari. 

 

Kolko su oni to vrljavo uradili. I oni i Šešićka. To se uopšte tako ne radi.

 

Neofolk! Jebote!

 

Edited by MancMellow
Link to comment

Na silu je guran James Brown. To niko živi nije slušao, vidite na discogsu šta je od njegovih radova izdato kod nas i kada. Jedan klasičan sumrak fanka i kad kažem da je Lubeni prodao maglu sa bg fankom, neki čobani mi kažu vidi od Miše Blama Gorilu, koji je danas na tjubu čulo 20 soma, a pre 30 dina ladno niko.

Link to comment

Mislim na serije, Kamiondzije npr. Radio koliko mi je poznato nije bas pratio te trendove.

 

Ne bih rekao da su zapadne vrednosti bile cist biznis, vec upravo obrnuto - narodnjaci su to bili. I oni su imali najveci komercijalni uspeh, ali je jugoslovenska elita zelela neku evropsku "modernu" muziku (iako im je ova prva donosila mnogo vecu finansijsku korist) koja je takodje eksplodirala, ali sa vidno manjim uspehom od neofolka.

 

Naravno da postoji princip, bilo koje evropske zemlje, da se zna šta je za zvanično predstavjanje, a šta je kafana. I onda će Tito da se slika s operskim pevačima (neće valjda sa Lepom Lukić, na šta bi to ličilo).

Međutim, evo recimo - Studio B, koji je osnovan i de fakto je bio gradski radio koji si mogao da slušaš otprilike do pola puta ka Novom Sadu (posle se gubio signal). Tu je bar 50% muzičkog programa odlazilo na narodnjake. Imao si emisiju "Sabor Studija B" koja je išla negde otprilike od 7 do 8 uveče, svaki dan, dakle u najudarnijem terminu. I pazi, to je Studio B, a gde je Radio Beograd, da ne govorimo o Radio Šapcu i takvim stanicama, koje su se, u stvari, najviše slušale. Čim malo izađeš iz Beograda, eventualno N. Sada, ništa drugo osim narodnjaka nije ni postojalo.

 

 

nismo, bre :D

 

bila na izboru za, sa sitnije cile, sitnije, ali nije ona otisla... isla zato ekstra nena koju godinu kasnije :)

 

Da, da, znam, ali Brena je bila zvaničan predlog Televizije Beograd. Nije ju slao narod tamo, nego neka elita. Ekstra Nena je valjda bila kasnije, tu sjajnu epizodu sam još i zaboravio. :)

Link to comment

status narodne muzike je sasvim posebna prica, da nije po diktatu ostavljana na margini a u izvornom obliku njegovana kao rijetka ptica ali u kavezu, drugacije bi se danas pjesme pjevale

bijelo dugme kao krizanac izmedju narodne i pop kulture ne da nije odrzala neka niza, nego upravo srednja klasa, korak dalje je, ako idemo tragom dezinhibicije,  s ondasnjeg stanovista mogla da bude kako semsa tako i alt kantri, kako god bismo ga ovdje zvali

ovo sto danas imamo je takodje gradska srednjoklasna muzika, temom i obradom teme, vizuelno i produkcijski

to sve, naravno, ako za potrebe ove rasprave prihvatimo postojanje striktnih klasa

 

 

mislim, dokazivati bilo sta na primjeru narodne muzike je bas deplasirano

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...