Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

Ako natezemo mak na konac, naravno da prekrsajni sudija moze da po slobodnom sudijskom uverenju proceni da je tu rec o nepristojnom ponasanju i da odreze kazne klincima zbog toga sto su skinuli majice. No, ovakve presude donose se za prekrsaje koji na mnogo tezi nacin vredjaju javni moral i jednostavno nije deo nase prekrsajne prakse da se neko  kaznjava zbog toga je skinuo majicu, i taj film neces gledati. Ti pozivas na to da drzava izuzetno strogo sankcionie ponasanje u javnom prostoru. Na srecu, takvi stavovi kod nas jos uvek nisu postali norma.

Nači ostaju japanke i ovi Kauboj hobiti. :(

Link to comment

 

Ovo klinci nama poručuju pre no odu da sablažnjavaju fini gradski svet:

 

 

 

Svaka im cast..imam par ortaka koji su profesori i isto sam od njih cuo.

 

Naravno, isto kao u vicu o Crnogorcu koji prica unuku kako su ga streljali, na moje pitanje da li su oni uradili isto, odgovor je "Od mene to nikad nije trazeno".

Link to comment

nego, sta mislite o ovom pismu sto je svastabeznesto okacila?

 

pismeno, to the point, bez milosti.

 

ako su ovo zaista pisali ucenici, klanjam im se do zemlje.

(ne sumnjam a priori nego sam se sto puta razocarao kada se ispostavi da je neka plemenita inicijativa zapravo kolegijalna intriga i sl. ovo mi ipak deluje legit).

Link to comment

naravno, slazem se, uvijek je moguce da je u pitanju proksi rat

 

ali fakat su danasnje generacije spremnije na fokusiranu inicijativu, tako reci imaju politicki dril koji mi nismo i primjenjuju nauceno u praksi. i to je super. ne ukljucujem nuspojave reforme obrazovanja sa prekvasalim pravima djeteta u ovu tvrdnju.

Link to comment

nego, sta mislite o ovom pismu sto je svastabeznesto okacila?

Pa to je to.

Jebeš pesme, ovo je problem.

Deca™ su razumela da je ceo sistem sranje i imali su želju da kažu to.

Sutra će otići ili raditi isto što i njihovi profesori. Ako budu imali sreće to će prolaziti pored njih... Male šanse ali moguće.

Link to comment

Alal ti vera na poredjenju. A kako bi bilo da ljudi jednostavno gledaju svoja posla i puste druge da zive i oblace se kako zele, da idu bez majica, pustene kose, u burkama ili u skafanderima? Just a thought.

 

Pa ja nemam problem sa tim ako već nije precizirano u zakonu. Jbg, povela sam se za nekim porodičnim susretima sa organima reda i člancima po USA gde je jasno precizirano da npr nudizam u javnosti ne može. Isto sam sad guglala, recimo Hrvati to sve preciziraju šta gde može (kapiram da oni imaju potrebu za tim jer imaju puno turista).

A na ličnom nivou nisam nešto senzitivna, stvarno ne bih imala problem ni da ljudi oko mene šetaju potpuno goli, ja to ne bih radila lično, ali mislim da bi mi trebalo jedno dan i po da se naviknem  za ove druge.

 

edit: Moja razredna je svojevremeno koncipirala odeljenje tako što je skupila svu decu sa prezimenima koja su u toj generaciji išla u prvi razred gimnazije, i dopunila resto nama bezimenima. Mene je jedino šokiralo to što su ovi klinci (spravno) popizdeli i identifikovali to kao problem, mi smo to nekako prihvatali kao nešto što se podrazumeva i na pamet nam ne bi palo da se nešto bunimo i sl, iliti bili smo gomila ovaca.

Edited by Dagmar
Link to comment

Pa ja nemam problem sa tim ako već nije precizirano u zakonu.

 

ja u proceni necijeg ponasanja ipak radije polazim od licnog osecanja za moral i etiku, nego od toga sta pise u zakonu.

Link to comment

nego, sta mislite o ovom pismu sto je svastabeznesto okacila?

 

Ja sam o tome vec pisao ovde davno. U vreme kada sam ja pohadjao gimnaziju, u istoj je bio zaposlen bracni par koji je predavao hemiju. Super su se snasli. U svakom odeljenju su izabrali po njih 5-10 kojima su davali negativne ocene. Opcija da se ocena popravi je postojala samo ako ides kod bracnog druga na privatne casove. U suprotnom, neces dobiti priliku da odgovaras. 

I niko sa njima nije mogao da izadje na kraj. I dan danas oni rade, verujem na istu foru. 

Link to comment
 

Cemu ovo sad, pa verovatno svi, neko je mozda gluvonem, neko ne voli da peva, ali aj realno vecina peva takve pesme na maturi zasto da se pravimo ludi
 

vecina peva na maturama koljacke pesme?

hajde nemoj srati, buduci da sam ne bas toooliko davno prisustvovao svojoj maturi, a onda sam radio i kao profan u srednjoj skoli, i to ne bas nekoj fensi, i video kako se ponasaju i sta pevaju ucenici.

 

da li si ti dete normalan?

(retoricko pitanje, jasan je odgovor)
Link to comment

ja u proceni necijeg ponasanja ipak radije polazim od licnog osecanja za moral i etiku, nego od toga sta pise u zakonu.

 

Uf, moral u pitanjima oblačenja i sl nije suštinski nego je samo trenutna stvar, nije to npr kao učini nešto loše drugome i sl što je apsolutnija kategorija.

 

Isto kao priča o vršenju nužde u javnosti, jedini problem koji ja imam sa tim je higijenske prirode, ali pokazivanje delova tela je samo stvar navike. iliti objektivno, nije nemoralno pokazivati polne organe po ulici, niko nije rođen obučen, a primitivni čovek je šetao go svuda gde nije postojala potreba za grejanjem koje pruža odeća. Međutim praktično, ako to nije u skladu sa zakonskim normama, to će raditi samo specifičan deo populacije i onda to dobija uznemirujući karakter. Iliti iako nema ničeg lošeg u golotinji, dok to ne postane ne lično nego društveno prihvaćena stvar, ne bi mi bilo svejedno da šetam a neko krene da mokri ispred mene, maše golim delovima tela za koje trenutno u ovoj državi je uobičajeno da treba da budu pokriveni i slično. Tj možda nečiji lični moral njemu ne brani da skakuće go i obavi svoje potrebe na autobuskom stajalištu, a možda nekome smeta da neko ide u majici sa zvezdom petokrakom po ulici, individulane razlike su prosto velike. Zato se te stvari ipak uglavnom normiraju po svetu, meni se ponajmanje sviđa ovo da sudija odlučuje po ličnom osećaju. Mislim možda je sudija lično kreten, i sutra mene neko oglobi jer sam nosila plave patofne, čime sam uvredila javnost Voždovca. Ovako ipak bolje bi bilo da se propiše moraju li gaće da se nose na ulici, mora li majica, mogu li sise na slobodu itd.

Link to comment

 

 

Da ne pominjem da su im ribe bolje 60 iljada puta neg one na koje sam ja balavio...

 

Šta se bre ložite - Mekejb provalio Kauboja - ovo njega najviše jebe - kad su za Mekovog vakta ribe bile 60k puta gore nego danas, zamislite tek Kaubojčevu generaciju!

 

Kakav crni Draža, razgaćenost kurci palci.......

 

 

PS što je najgore Mek je potpuno u pravu - kad se ja setim mojih školskih fantazija sa spojenim obrvama, dlakavih podlaktica i u jumko (crvenim) dresovima.....  :(

Link to comment

priznaj steinse da balavis i na mladice dlakavih podlaktica, samo ako je ostalo na mjestu

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...