Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

Ne razumem. Srednjoškolci koji postignu da se razlikuju od većine svojim muzičkim ukusom (postoje vrlo uspešni primeri) su bela srednja klasa?

Edited by McCabe
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

Malo karikiras, ali u tom kontekstu, da, ta stalna sklonost ka toj nekoj originalnosti jeste jedna od osobina bele srednje klase. Uzmimo hipstere na primer, mada oni imaju nesto duzu istoriju. Svako se kurci na neki nacin, a deca srednje klase se kurce tako sto uzmu da slusaju neki bend za koga su sigurni da niko nije cuo. To je onako malo uvijeno kurcenje, ali je kurcenje na svoj nacin.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

 

Tako je. Probao sam jednu jako dugu i kompleksnu temu da gurnem u jedan pasus pa sam malo zbrljao. Odnos je bio ambivalentan. To se posmatralo kao nesto nazadno i prilicno problematicno (iz vise razloga), dok se ipak veliki deo radnicke klase primao upravo na to. Nije novokomponovana muzika bila skrajnuta, imala je ona sigurno neku podrsku od strane drzave, ali je istovremeno bila stigmatizovana i birokratija bi vise volela da se nikada nije desila. Borba protiv ove muzike je trajala permanentno, dok je trend liberalizacije odrzavao.

ok, kapiram da si ti sve ovo pokupio iz necijih prica, mozda bi bilo dobro da se zapitas koliko su objektivne. jer su prosto netacne.

Link to comment

Malo karikiras, ali u tom kontekstu, da, ta stalna sklonost ka nekoj originalnosti jeste jedna od osobina bele srednje klase. Uzmimo hipstere na primer, mada oni imaju nesto duzu istoriju. Svako se kurci na neki nacin, a deca srednje klase se kurce tako sto uzmu da slusaju neki bend za koga su sigurni da niko nije cuo. To je onako malo uvijeno kurcenje, ali je kurcenje na svoj nacin.

 

Takav rezon bih očekivao zaista očekivao od ekipe koja pije pivo ispred bakalnice u kraju (i kao takvog bih ga tolerisao), a ne od nekog ko je završio neke škole i neke knjige pročitao, ekčli.

Link to comment

Sta je netacno? Jel socijalisticka birokratija blagonaklono gledala na novokomponovanu muziku?

 

edit: @aram

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Jeste, birokratija je baš slušala Kraftverk i Cabaret Voltaire. Jel' ti poznato da smo mi slali Lepu Brenu na Pesmu Evrovizije?

Link to comment

Ok, reci mi posebno u cemu gresim i kada je rec o drzavi i eliti u Yu. (Shvatam da se to moze gledati odvojeno)

 

@aram

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Jeste, birokratija je baš slušala Kraftverk i Cabaret Voltaire. Jel' ti poznato da smo mi slali Lepu Brenu na Pesmu Evrovizije?

Srednja i visa klasa svakako jeste imitirala zapadni zivotni stil, promovisala zapadnu muziku iako je novokomponovana imala mnogo veci komercijalni uspeh, razume se.
Link to comment

pa ovo oko muzike gresis otprilike sve. imas li uopste recimo predstavu o zastupljenosti narodnjaka na radio programima sirom yu u odnosu na taj nekakav, po tebi protezirani, r'n'roll?

Link to comment

Malo karikiras, ali u tom kontekstu, da, ta stalna sklonost ka toj nekoj originalnosti jeste jedna od osobina bele srednje klase. Uzmimo hipstere na primer, mada oni imaju nesto duzu istoriju. Svako se kurci na neki nacin, a deca srednje klase se kurce tako sto uzmu da slusaju neki bend za koga su sigurni da niko nije cuo. To je onako malo uvijeno kurcenje, ali je kurcenje na svoj nacin.

 

Ne karikiram nego te ozbiljno pitam. Ovo tvoje je pak karikiranje. Jer nije svačija sklonost ka originalnosti ista.

 

Zapravo, ja sve više imam utisak da ti nisi izašao iz biblioteke, tj. nisi imao kontakta ni sa uličarima ni sa srednjoklasnim hipsterima. 

 

Doduše, zato si i prestao da me nerviraš. 

Link to comment

pa ovo oko muzike gresis otprilike sve. imas li uopste recimo predstavu o zastupljenosti narodnjaka na radio programima sirom yu u odnosu na taj nekakav, po tebi protezirani, r'n'roll?

Na radio stanicama? I reci na koje narodnjake mislis?

 

Ja sam mislio bas da ih je bilo po televiziji, za razliku od radija.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...