Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

He he, danasnji klinci nacionalisti :D Ovo je sustinski 1 prilicno amorfmna grupa koju mozes da oblikujes kako hoces, prekosutra mogu da budu komunisti, ma i liberali. Ne znate vi (tj neki su zaboravili) ste kako izgledaju i kako zvuce nacionalisti i desnicari sa 18-19 godina :D

Edited by MancMellow
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

He he, danasnji klinci nacionalisti :D Ovo je sustinski 1 prilicno amorfmna grupa koju mozes da oblikujes kako hoces, prekosutra mogu da budu komunisti, ma i liberali. Ne znate vi (tj neki su zaboravili) ste kako izgledaju i kako zvuce nacionalisti i desnicari sa 18-19 godina :D

 

+1

 

Mislim, mene iritiraju ali oduvek sam mrzeo klince. 

 

http://crveno-plavo-bela.tumblr.com/

Edited by McCabe
Link to comment

+1

 

Mislim, mene iritiraju ali oduvek sam mrzeo klince. 

 

Poenta je, ovi o kojima ja pricam bi se neuoredivo vise dopali Kauboju. Nema skidanja do pasa, pristojna muzika, jos bolja literatura, ne podnose turbo-folk, etc, itd   ^_^

Edited by MancMellow
Link to comment

A nema ničega ni o seksu niti bilo šta, znači oni likovi što po parkovima vole da egzibicioniraju pred ženama izgleda u Srbiji nemaju nikakav osnov za zadržavanje/kaznu (sem ako pri tom ispaljuju rakete ili puštaju bučnu muziku).

to spada u "nepristojno ponasanje" i naravno da se kaznjava.

Link to comment

Poenta je, ovi o kojima ja pricam bi se neuoredivo vise dopali Kauboju. Nema skidanja do pasa, pristojna muzika, jos bolja literatura  ^_^

 

 

... jeste ali qratz. To je konzervativna, nazadna ideologija i smrdi na kilometar bez obzira na formu i upeglanost njenog nosioca. Prosto, nacionalizam mozes da prepoznas na prvu.

Link to comment

... jeste ali qratz. To je konzervativna, nazadna ideologija i smrdi na kilometar bez obzira na formu i upeglanost njenog nosioca. Prosto, nacionalizam mozes da prepoznas na prvu.

 

Ne, ne ja ti samo kazem, fina pristojna deca, relativno do dosta nacitana, odlicna muzika i nikakva velika manjina, tu negde oko bar 30-40% ljudi. Hocu da ti kazem nesto drugo: ti si vec sa mojom genracijom samo 5-6 godina mladjom izgubio svaki kontakt, ocigledno, a o danasnjim klincima mozes da razmisljas otprilike ko sto mozes i o suncevim pegama ili zivotu na marsu. 

Link to comment

Ovo klinci nama poručuju pre no odu da sablažnjavaju fini gradski svet:

 

http://www.alo.rs/vesti/aktuelno/ucenici-gimnazije-posramili-profesore-foto/99689

 

Nastavničkom kolektivu Zrenjaninske gimnazije,
Pre nego što počnemo, hteli bismo da naglasimo da ovo pismo nije upereno ni protiv jednog pojedinačnog učenika ili profesora, već želimo da skrenemo pažnju na jedan ozbiljan problem, koji je na žalost prisutan i u mnogim drugim školama i koji je vaša kolektivna odgovornost.
Naime, svi smo upoznati sa primerima nekih učenika koji su u povlašćenom položaju u odnosu na ostale učenike.To nas ni malo ne iznenađuje. Razlog zašto smo odlučili da se oglasimo povodom toga, tek sada je veoma prost.
Ovih dana desilo se nešto za šta smatrao da je drastičan slučaj koji iziskuje i našu reakciju. Zbornicu potresa skandal: jednoj osobi popravljen je veliki broj ocena da bi ta osoba završila školovanje kao vukovac, iako je iz nekih predmeta čak trebalo da ima i trojku! Na određene profesore vršen je veliki pritisak od stane dela sadašnjih, ali i bivših profesora (koji, očigledno, još uvek imaju veliki uticaj). Ovo što je nas kao učenike šokiralo jeste da situacija seže još dublje. Ima mnogo primera.
Toj osobi je profesor napisao maturski rad. Ta osoba za sve ove godine nije imala prosek 5.00. Posle prve godine su zamenjena dva profesora iz tog razreda, jer nisu hteli više da joj popravljaju ocene. (Citiram: “Sad sam joj popravila i nikad više!”). Na njihovo mesto dovedeni su profesori koji su bili spremni da tolerišu nerad, neznanje i da daju ocenu 5, jer ih tako zamoli mama.
Mi kao učenici želimo da vas upitamo: Zašto?
Zar su sve moralne vrednosti kojima ste nas toliko učili, za koje ste se vi, kao navodno zalagali, toliko ništavne?
Štrajkovali ste 5 meseci, navodno ste se borili za neke principe. Sad vidimo koliko vrede vaši principi.
Govorili ste: “Bežite deco odavde, ovde nema budućnosti”.
Pa naravno da je nema. Obrazovni sistem trebalo bi da bude stub celog društva. Vi ste nam na svom primeru pokazali na kakvom stubu počiva naše društvo.
Sve je namešteno u školi, od početka. Razredi se sklapaju po principu ko-mu-je-tata. Postoje dupli standardi. Učenici sa vezom ne moraju da rade ništa i proći će bolje od mnogih koji ulažu više truda i imaju veće znanje. Ocene popravljaju mame, tate, babe, tetke. Maturske radove pišu profesori. Razredi u kojima su deca bogatih uvek, igrom slučaja, za klasu bolji od drugih.
Tu nešto ozbiljno ne štima.
Šta reći? Razočarani smo. Odbacili ste principe i vrednosti. Zaboravili ste šta su obraz i čast. Ukaljaji ste ugled naše škole, a i škole kao institucije uopšte. I pre svega izigrali ste one koji su vam dali najviše poverenja. Pljunuli ste u lice učenicima.
Ali nije sve tako crno…
Bilo je onih koji su reklil:”Oprostite deco, nisam mogla. Popustila sam. Pritisak je bio prejak.”
Bilo je onih koji su se šokirali od stvari koje su se od njih zahtevale.
Bilo je onih koji su rekli: “Izvinite…”
I njima hvala.
A što se vas ostalih tiče, želeli bismo da se zamislite nad ovim što ste upravo pročitali. Želeli bismo da se ovakve stvari više ne događaju, jer one idu na štetu svih.

Želeli bismo da se podsetite šta to znači biti profesor.
Srdačan pozdrav,
Vaši učenici.
 
(Izvor nije kredibilan, ali informacija je tačna.)
Link to comment

Pa nepristojno je i ići polugo.

 

Ako natezemo mak na konac, naravno da prekrsajni sudija moze da po slobodnom sudijskom uverenju proceni da je tu rec o nepristojnom ponasanju i da odreze kazne klincima zbog toga sto su skinuli majice. No, ovakve presude donose se za prekrsaje koji na mnogo tezi nacin vredjaju javni moral i jednostavno nije deo nase prekrsajne prakse da se neko  kaznjava zbog toga je skinuo majicu, i taj film neces gledati. Ti pozivas na to da drzava izuzetno strogo sankcionie ponasanje u javnom prostoru. Na srecu, takvi stavovi kod nas jos uvek nisu postali norma.

Link to comment

Zašto je nepristojno?

 

Pa stvar nekih društvenih konvencija, ništa u osnovi loše kao što već rekoh, ali postoje te neke konvencije šta je pristojno a šta ne. Npr u Saudi Arabiji mora hidžab, kod nas su dovoljne neke gaće i majica, ali ići go (zasad) se ne smatra pristojnim.

Link to comment

Pa stvar nekih društvenih konvencija, ništa u osnovi loše kao što već rekoh, ali postoje te neke konvencije šta je pristojno a šta ne. Npr u Saudi Arabiji mora hidžab, kod nas su dovoljne neke gaće i majica, ali ići go (zasad) se ne smatra pristojnim.

 

Alal ti vera na poredjenju. A kako bi bilo da ljudi jednostavno gledaju svoja posla i puste druge da zive i oblace se kako zele, da idu bez majica, pustene kose, u burkama ili u skafanderima? Just a thought.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...