Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Ako ne pomogne kucno lecenje moracu kod lekara. Mada mi je nekako lakse da se nosim sa povredom nego sa nasim zdravstvom.

 

To je, 100%. Samo verovatno nije previse dramaticno kad me ne boli.

 

I samo mi ne pominjite Reebok patike. Da sam bar ovo zaradio vozeci biciklu... Usreci me Rebbok running shoe. Posle njih mi se ovo prvi put desilo. I onda sam godinama nosio razne druge patike i nisam imao problem (ako je kvrgica i postojala(a verovatno jeste) nisam primecivao bilo kakav problem sa raznom obucom)

 

I sad opet kupim Reebok. Posle manje od 20m dana odjednom pocne da me zulja ko blesava. Napravila mi zulj a sama patika je malo i pukla kod te kvrge. Nisam odmah ni provalio da je zulj na tome pa sam inteligentno uzeo potpuno iste patike. Udobne su, al na prvi znak zuljanja lete u kantu.

 

Rekao bih da se malo smanjilo posle mazanja hepatrombina. Sve se nesto nadam da je privremeno poraslo posle iritacije ostecenom patikom (vise ne znam da li je patika sredila petu, il peta patiku) pa ce mozda da se smanji posle leda, onih carapa sto stezu, ulozaka, masaze, vezbi...

 

Najbolji momenat je sto imam i na drugoj peti al minimalan. Jos se secam reci prodavacice - jako su udobne :ph34r:

 

Sto j najjgore i jesu bile. I onda samo jedan dan pocele bas da me zuljaju i jako brzo se raspadose na peti. Tad sam prvi put i primetio te kvrge al se do danas nisam ni upustao sta bi moglo da bude. 99.99%sam siguran da je ovaj haglund, al valjda cu se resim bede bez operacije.

 

edit: ovaj model valjda

 

http://images.linnlive.com/547b3d68c93e199cbd048cb886b17ccc/c486c966-8b1b-4de2-b3d3-0f9ee61de927.jpg

 

Sa work n cushion sam prezadovoljan. Posluzile i za bajk. Ali 2 od 3 poslednja reebok modela koje sam uzeo mi decu prave sa stopalom. Nikad vise.

Edited by katamaran
Link to comment

Eventualno moze da bude bursitis jer se prokletnja nalazi tacno tamo gde je heel bursa sac 

 

Spoiler

https://www.msdmanuals.com/home/bone,-joint,-and-muscle-disorders/foot-problems/achilles-tendon-bursitis

 

Mislio sam da ne moze to da bude jer ne boli al citam da moze i bez bola. Sad je samo pitanje da li naduvena bursa moze da se oseca 90% kao koska na dodir.

 

edit: tesko, haglund je ovo...

 

Jedino mi daje nadu cinjenica da ne boli. Uglavnom vidim da bol ide uz to. Mozda me ona korektivna carapa i ledene obloge ipak oprave.

 

 

Edited by katamaran
Link to comment

Presao sa najk kad nisu imali moj broj (patike koje sponzorisu tolike kosarkase) i prva iskustva su mi bila super.

 

Spoiler

Work n cushion mi se posebno dojmio al me ov dmx run unistise. Ironija sudbine sto te kao patike za trcanje imaju valjda ojacan taj petni deo i to bi trebalo da spreci ovakve stvari a ne da izazove.

 

Sto vise citam, manje mi je jasno. Uglavnom svuda kazu da hirurgija uopste ne mora da bude neophodna al ponegde naletim da kazu da kvrga nema sanse da ode bez noza, samo moze da se pazi da ne izavove neke probleme, da ne boli...

 

edit: fala pimpeku pa nadjoh nesto utesno...

 

https://heelthatpain.com/heel-lump/

 

Quote

But for the most part, lumps that appear on the back or bottom of your heels can be treated at home and will go away on their own with a little time and attention–particularly if you begin treatment quickly!

edit: ovo izgleda ko Haglund al sam sad vec ubedjen da je ganglion. U sustini tecnost koja se toliko stvrdne da moze da zavara da je kost. Daleko lakse za treetiranje od Haglunda :). Jos ne nadjoh da negde pominju Haglund bez bola.

 

Quote

Some cysts feel quite hard and may be mistaken for a bony prominence.

 

 

edit: pardoniram trkacima na trolu, necu vise...

Edited by katamaran
Link to comment
6 hours ago, katamaran said:

Ako ne pomogne kucno lecenje moracu kod lekara. Mada mi je nekako lakse da se nosim sa povredom nego sa nasim zdravstvom.

 

Već sam spominjao nekome u vezi bolova u leđima...

 

Nema šta da se zezaš sa našim zdravstvom. 

 

U odličnoj privatnoj ordinaciji pregled je pre par meseci bio 2000 dinara. Ne budi cicija i sam svoj majstor kad tvoje telo u pitanju.

 

Link to comment

Trazis mi da ne budem ja. Nije za sad uopste dramaticno. Kod lekara cu ako ne uspem da ga smanjim ili se poveca.

 

Sinoc sam samo namazao hepatrombin i ubedjen sam da je dosta manje.

 

sad sam kupio neki ice pack koji cu da stavljam.

 

izgleda ko haglund al je tu bol valjda pravilo a mene ne boli. Sad mnogo vise verujem da je ganglion cista. Tretman je isti za sva ta cuda pa cu da vidim ima li reakcije. Ako je ne bude bilo idem kod doktora.

Link to comment
16 hours ago, mustang said:

adidas ima u planu da pravi running shoes na osnovu kalupa koji ce se uzimati u radnji od kupca. cena $150 

 

good for them ali to je cista glupost.

Link to comment

Katamaran,

gubis vreme. pokusavas da sam lecis nesto, za sta nisi ni siguran sta je. kako mozes postaviti dijagnozu sam sebi?

idi kod lekara, covece. 

 

ja sam okruzen sportistima, koji se povremeno i povredjuju. i onda pocne prica kako ih je sjebalo ovo ili ono, kako nikada vise nece moci da se bave sportom, umiru od bolova.

a onda, odu kod lekara (nekad samo do dobrog fizioterapeuta) i oni im rese problem odmah. 

 

neces verovati ali nekada je resenje toliko lako, da te je posle sramota sto si uopste pravio paniku oko toga. 

 

e sad, ako se ispostavi da je nesto ozbiljno onda naravno mora da se leci. i da traje koliko traje - koliko jos zivota imas pred sobom?

ali bolje je danas da se pocne sa procesom nego za 6 meseci - tek nakon tvog eksperimenta sa lecenjem necega sto nemas pojma sta je.

Link to comment

Obzirom da me ne boli ne vidim razlog za hitnost. Po simptomima sam prilicno siguran sta je(blagi haglund ili sve vise mislim da je ganglion) i pokusacu kucno lecenje za pocetak da vidim hoce li imati efekta. Prilicno sam siguran da je splasnulo preko noci tako da mi tek to pokazuje da verovatno nije nista ozbiljno.

 

Ako krene da boli, da se povecava, pa cak i ako samo ostane isto otici cu kod lekara. Ako ga eliminisem hepatrombinom i ladnim oblogama sta ima da se cimam sa lekarima.

 

Ako bude morao lekar ni od operacije necu bezati(naravno poslednja solucija). Ako bude moralo, a cisto sumnjam da ce morati...

 

Imam utisak da se prepolovilo od sinoc a samo sam jednom namazao hepatrombin.

 

edit: i ovo je jedna od opcija

 

https://physioworks.com.au/injuries-conditions-1/retrocalcaneal-bursitis

 

Moja kvrga je tacno tu gde je bursa sac.

 

U svakom slucaju trenutno stanje ne zahteva hitan odlaak kod lekara. Ako se pogorsa...

 

dit: recimo ovako nesto al je kod mene daleko blaze

 

https://www.lfaclinic.co.uk/conditions/superficial-calcaneal-bursitis/

 

ili gora varijanta

 

https://www.foothealthfacts.org/conditions/haglund’s-deformity

 

Iz vise razloga ne verujem da je haglund. Cela frka je izazvana losom obucom. Ne moze kost da naraste od par nedelja nosenja patika sa prekrutim lucnim delom kod pete. Prvi put sam to primetio sa nekim Reebok patikama za trcanje, posle par godina nisam ni provaljivao da nesto nije u redu sa drugom obucom. Sad sam opt uzeo neke reebok patike i one su me nazuljale pa se mozda upalila bursa ili nesto slicno. Nece kost da naraste za par kilometara pesacenja u neadekvatnoj obuci.

 

Danas vozio bajk 30-ak km da nisam ni osetio bilo kakvu nelagodu. Koliko sam istrazivao haglund obavezno ide uz bol. Bursitis isto najcesce boli al sam za to i nasao da moze da bude bez boli i da otok bude jedini simptom.

 

 

Edited by katamaran
Link to comment

Savet ostalima: do not try this at home.

 

Imate samo to jedno telo i samo jedan život. Velika je šteta traćiti vreme, robovati simptomima da bi se (ako imate sreće) ispostavilo da ste davno i lako mogli to da izlečite. Ako baš nemate sreće, jednog dana promene mogu postati neopopravljive.

 

Link to comment

Katamaranove gluposti treba da se brišu.

 

Da li stvarno u 21om veku treba  raspravljati da li sam postavljati dijagnoze i leciti se kod kuce ili ici kod doktora?!

 

Jos da nam uskoci Karleusa i pojasni kako sve to funkcionise.. 

Edited by Timmy
Link to comment

Al najjaci mi je deo gde kaze da je poprilično siguran sta je u pitanju, a odmah iza toga u zagradi piše da misli ipak da je nesto drugo :lol: Kucna medicina u pravom izdanju...

Link to comment

Ti slobodno trci kod lekara svaki put kad se nakasljes. Ja sam siguran da je jedna od par stvari i da njjedna od njih ne zahteva hitan odlazak kod lekara.

 

Gluposti vec daju pozitivan efekat...

 

A kad bi se gluposti brisale ti bi ostao na trocifrenom broju postova.

 

Cak i kad guglas heel bump when to see a doctor izadje ovako nesto:

 

 

When to see a doctor

By Mayo Clinic Staff

See your doctor immediately if you have:

Severe pain and swelling near your heel

Inability to bend your foot downward, rise on your toes or walk normally

Heel pain with fever, numbness or tingling in your heel

Severe heel pain immediately after an injury

 

 

Schedule an office visit if you have:

Heel pain that continues when you're not walking or standing

Heel pain that lasts more than a few weeks, even after you've tried rest, ice and other home treatments

 

 

Self-care

Heel pain often goes away on its own with home care. For heel pain that isn't severe, try the following:

Rest. If possible, avoid activities that put stress on your heels, such as running, standing for long periods or walking on hard surfaces.

Ice. Place an ice pack or bag of frozen peas on your heel for 15 to 20 minutes three times a day.

New shoes. Be sure your shoes fit properly and provide plenty of support. If you're an athlete, choose shoes appropriate for your sport, and replace them regularly.

Foot supports. Heel cups or wedges that you buy in the drugstore often provide relief. Custom-made orthotics usually aren't needed for heel problems.

Over-the-counter pain medications. Aspirin or ibuprofen (Advil, Motrin IB, others) can reduce inflammation and pain.

 

https://www.mayoclinic.org/symptoms/heel-pain/basics/when-to-see-doctor/sym-20050788

 

I da nacrtam po ko zna koji put. Ne da me ne boli, ne osecam ni najmanju nelagodnost a jako sam fizicki aktivan...

Edited by katamaran
Link to comment
  • 2 weeks later...

Imam neke krš kineze Dacom P10 blutut, ali se lijepo kače za uvo, nisam do sad uzimao BT sluške pa nisam htio da krknem previše love za nešto što možda neću koristiti, ali ok su, solidne, a inače Soni MDRAS200 sa kablom koje idu oko cijelog uveta ali i jedne i druge sam izabrao jer samo malo ulaze u uvo, nisu one full in-ear, to zaista ne podnosim, te in ear mi ispadaju kad ne radim ništa, a kamoli kad trčim. Tako da moraju imati nešto što ide iza uveta, onu "šnalu" 

 

Da ne tupim

 

41KBfJ-hPkL._SL500_AC_SS350_.jpg

 

Nešto nemam naviku da koristim one ful velike što poklope cijelo uvo, em trčim po kozjim stazama em se znojim previše pa očas posla spadnu, skliznu

 

Ove Sonijeve mi već najduže vremena rade posao baš kako meni treba. Imaju i dovoljno kabla, s tim da aam uzeo onaj pojas za trčanje za fon i ključeve, odlična stvar. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...