Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

21 hours ago, Aleksandar88 said:

3:42:31 pišem malo opširnije dok dođem sebi!


Sent from my iPhone using Tapatalk

:1311_thumbsup_tone2:Svaka cast

 

Gli ja sam se ugojio 4 kila tokom pripreme za maraton i pored dosta trcanja,basketa,plivanja,bodyweight vezbi (zgibovisvih vrsta,propadanja  itd).Mislim da je ishrana uz trening tu najbitnija,video sam dosta polumaratonaca koji su gradjeni poput Tajsona u prime-u npr 

Frank meni trcanje po hladnom (bar na duge staze) vise odgovara nego na toplom (letos sam trcao rano ujutru i pored toga s vremena na vreme sam osecao manju teskobu u grudima zbog vrucine).Naravno zimi je veca verovatnoca da se prehladis:dry:

Ove godine trcim polako i oslobodjeno svaki dan po 15km (uz pauzu dok sam bio bolestan)vreme uopste ne merim.Trcao zimski nocni sasvim slucajno i imao PB.Kada mi se rascisti situacija na poslu krenucu ozbiljnije ne pripremu nekog maratona (ili polumaratona) za sada samo laganica

Takodje ako jedem uvece malo vise ugljenih hidrata,ujutru trcim ovako: (od 0:20):D

 

Link to comment

Ne hrani me keva nikako pa ne mogu da se gojim, samo da opadam dole. Sad sam kao resio da sam sebi kupujem hranu od 1. marta ali ro je vrlo klimavo kod mene, uglavnom odustanem kad treba da sprovedem neku odluku a ovde ima i mala otezavajuca okolnost sto hrana mora da se plati, sprema, svasta nesto...

Sto se tice sprintova, frka mi od betona, mislim da se tako jos gore sjebavaju kolena i ostali zglobovi nego umerenim trcanjem.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
7 hours ago, Frank Pembleton said:

E jel može savet, ortak imao neke medicinske intervencije i preporučeno mu hodanje može polako da ubrzava, trčanje tek za nekoliko meseci posle još pregleda.
On bi rađe napolju to da obavlja.
Kakva su vaša iskustva sa tom aktivnošću po nadolazećem hladnom vazduhu?
Ili ipak da sačeka?
E da i pitanje:
Jel treba da kupi neku specijalnu obuću za to šetanje u smislu kakve patike da uzme ? On realno ima jedno 15kg viška...

 

 

vec sledece nedelje ce biti +10c pa ako nije neka zurba mozda da saceka 10tak dana

Link to comment
21 hours ago, mustang said:

koliko ti trebalo?

 

 

to je neko mesto van grada,koje je udaljeno 10km. do tamo sam trcao 51'...tu malo odmorio istego lagano i krenuo nazad - bio sam sporiji tacno 60' trajao povratak

nisam nezadovoljan ali bice to jos malo bolje

 

pola metra snega je trenutno kod mene, tako da cu odraditi i neki trening po snegu

Link to comment

Ostao sam vam duzan izvestaj sa trke, a posto sam se juce vratio sa +18 u ovu ledaru, i ne planiram da izlazim iz kuce dok ne udje u plus, daj da to i otkucam. Ako krecem od pocetka to bi bio kraj meseca septembra i period posle maratona u Moskvi i mog drugog neuspelog pokusaja da probijem granicu od 4:00 sata. U tim trenucima bio sam zadovoljan vremenom koje sam popravio, ali i dalje razocaran rezultatom i znao sam da neke stvari moraju da se promene. Oktobar sam proveo u oporavku i opstim trkackim treninzima bez posebnog programa, ali sam poceo da pravim i okviran kalendar trka za narednu godinu. U pokusaju da uglavim klasicne maratone sa trail trkama znao sam da moram da pocnem sezonu sto ranije i iako sam razmisljao o Barseloni i Kipru, odluka je pala na Maltu. Staza i ostrvo su delovali dovoljno interesantno, a datum trke 25. februar se perfektno uklapao u raspored. 

 

Sta sam promenio u odnosu na prethodne pripreme? Pre svega program koji traje 16 nedelja imao je i da traje toliko. Ranije sam kretao obicno od trece ili cetvrte nedelje preskacuci uvodnu fazu priprema koja mi je delovala lako i kao gubljenje vremena. Treninzi u teretani kojih sam se vec poprilicno zasitio, promenjeni su u jedan sedmicni obavezni trening snage, ali fokusiran na jacanje misica nogu i trkacke vezbice koje su imale za cilj prevenciju povreda sa kojim sam imao odredjenu dozu problema u toku 2017. Ovo ce se ispostaviti kao dobra odluka, jer prvi put nisam osetio stvaran bol niti jednom u narednim mesecima. Nekoliko puta sam se bezrazlozno cimao umisljajuci da me boli noga ili da osecam bol koji ce na kraju dovesti do pauze u treniranju, ali je sve to bila hipohondrija. Jedino za sta nisam imao snage da promenim je dalji napredak u zdravoj ishrani. Jbg slatkisi su suvise veliko iskusenje. U narednim mesecima, pripreme su isle odlicno, posluzila me je i blaga zima, gotovo bez  snega tako da je od planirana 64 treninga odradjeno 62. Jedan preskocen jer nisam spavao citavu noc, negde oko novogodisnjih praznika i jedan ne znam zbog cega. Po mesecima trcao sam nov. 170km, dec. 242km, jan. 272km i feb. 186km zakljucno sa trkom. Uporedjujuci vremena sa treninga i planirani tempo trke realna prica je bila da idem oko 3:48. Da ne bi zavrsio razocaran kao ranije to je bio A plan, a napravljeni su i B i C. 

 

Na ostrvo sam dosao sam i po dolasku upoznao Milana, polumaratonac i na preuzimanju paketa Milicu, isto nazalost polumaratonka. Nazalost jer je to znacilo da nemam drustvo za trku. Well jebiga i prethodnu sam trcao solo pa cu se snaci. U idealnim uslovima sa Milicom sam trebao da se sretnem blizu cilja, ako oboje ispunimo normu koju smo sebi postavili. Transport od cilja, Slieme gde je bio i moj smestaj, ka startu je krenuo dosta rano i u Mdini smo bili skoro dva sata pre trke. Oslanjajuci se na prijatnu maltesku klimu prvih sat vremena sam proveo drhteci u tankoj jaknici sklupcan uz zid i cekajuci da svane. Maratonci startuju 1:30h ranije i okvirno nas je bilo oko 1000. Cinilo mi se tu dok sam posmatrao druge da sam malo trcao u zadnje vreme, da nisam spreman i da ce ovo biti jos jedan paklen dan. Ubrzo je svanulo, temperatura je porasla, a ja sam poceo da se zagrevam i raspolozenje je se popravilo. Zauzeo sam mesto oko sredine kolone, racunajuci da necu smetati brzim trkacima i da cu naci nekog slicnog pejsa. Trka je startovala, pustio sam muziku i ukljucio garmina. Ljudi su poceli da me obilaze u desetinama :laugh: i to je trajalo i trajalo i trajalo. Ipak bio sam iskusniji nekoliko trka i rekao sebi, ili su ovi zecevi svi spremniji od tebe ili ce ih vecina popadati usput, oba ishoda nisu imala nista samnom i mojom trkom i dozvolio sam sebi samo mala odstupanja od zacrtanog tempa. Brzina od 5:19 min/km je bila plan koga sam trebao da se drzim, medjutim sto zbog profila staze, sto zbog adrenalina isao sam malo preko toga. Kad se guzva malo smanjila prikljucio sam se dvojici Marokanaca koji su imali slican tempo kao ja i narednih 10km smo trcali kao ekipa, 10-i km prolazimo sa 52:24 i ja se ubrzo odvajam. Dalje sam trcao sam, sa povremenim kacenjem uz neki klub trkaca iz Portsmuta. Na pola staze sam cekirao vreme 1:50, sjajno sve ide po planu i dobro se osecam. Ubrzo se staza spojila sa polumaratoncima negde oko 26km. Tu mi je se javila Milica, bilo je ocigledno da je prebrza, da je povukao brz tempo starta i da ce patiti pred kraj. Dogovorili smo se da uspori i da se cuva, a ja sam nastavio dalje. Pokusavao sam da medju stotinama polumaratonaca vidim zeleni maratonski broj i da se udruzim sa nekim i to mi je poslo za rukom tek negde oko 32 km. Danac Jakob je bio sjajan pejser i interesantan sagovornik pa smo se patili zajedno do izlaska na promenadu i nekog 39km. Oko 36og sam poceo da se plasim sta ce se dogoditi jer sam u Moskvi tu doziveo kolaps, ali ovde je sve bilo uredu. Izlaskom na promenadu kraj mora u daljini sam video cilj, usao sam u zadnja tri km trke i znao sam da necu stati ili usporiti. Jakob je ostao iza mene, imao sam jos malo do kraja i resio da ispucam sve rezerve. Poslednji 42 km sam trcao 4:57. Prosao sam kroz kapiju i zaustavio sat, 3:42:31, okrenuo sam se do pogledam zvanicno vreme da nije greska, iako sam znao da nije, 3:42 i sekunde koje otkucavaju. Uspeo sam konacno.

 

Vreme sam popravio 20 minuta, uz najbolji performans do sada. Ni u najoptimisticnijim procenama nisam video sebe tu posle ove trke. Mislim da dva dana nisam skidao osmeh sa lica. Treci dan sam poceo da pravim plan kako da idem ispod 3:30. 

Link to comment

Da negde podelim svoj frust: dva vikenda za redom 32 km long run, a onda jedna cela nedelja -15 napolju a sledeca 39.5 u krevetu.

 

Ode plan u kurac.

Link to comment

svaka cast Aleksandru.

 

On 3/9/2018 at 8:41 PM, burekdzija said:

Ode plan u kurac.

 

kod mene ode i trka u kurac.

 

na fudbalu sam slomio dva prsta koje sam morao da operisem. posle silnih odlaganja prsti su operisani i sad mi sledi jos 4 nedelje longete i dve nedelje bez longete, ali sa zicama.

 

ideja da se presaltujem na polumaraton otpda posto ocekujem da mi to sve povade dan pred beogradski maraton. 

 

 

 

 

Link to comment
  • 4 weeks later...

Jos malo vise od dve nedelje do beogradskog, da pocnemo sa prebrojavanjem?

 

Kod mene zdravstveno stanje zadovoljavajuce, forma u redu, dve nedelje pauze (bolest i preveliki minus napolju) su iza mene, radujem se trci.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...