Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Ima li neko dobru vremensku prognozu? Meni ce jedan od problema biti sto sam sve long runs trcao na temperaturi oko nule, a u Beogradu ce biti dosta toplije. Kada sam prosli put trcao Bg (2014), isto sam iz berlinske zime direktno dosao na prijatnih +25 i to je bilo relativno neprijatno iskustvo u drugoj polovini trke.

Link to comment
  • 2 weeks later...

http://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-43794846

 

A two-time Olympian, Desiree Linden, became the first American woman to win the Boston Marathon since 1985 on Monday - but it's the runner-up who is making headlines.

Sarah Sellers ran the 26.2 mile (42km) course in a time of two hours 44 minutes four seconds, finishing just minutes behind Linden. 

Monday's race was only the second marathon that the 26-year-old nurse has run. The first, in Utah, she won to qualify for the prestigious Boston event.

Link to comment

Pij dosta tečnosti ova dva dana. Klopaj hranu bogatu ugljenim hidratima. Ujutru pred trku ja pojedem nešto lakše, kroasan i vocku, da dopunim zalihe glikogena potrošene tokom noći i popijem neki napitak sa elektrolitima. Srećno svima na trci, ja nažalost nisam na beogradskom maratonu, gde mi devojka debituje na 42.2 km posle desetak polumaratona, ali trčim sličnu distancu 39km trail trka na Kozari.

Link to comment

Glavni savet nemoj da izgoris na startu. Trci svoj planirani tempo, imaćeš vremena tokom trke da se prilagodavas ako treba brze ili sporije. Biće vruće, hidriraj se.

Link to comment
On 19.4.2018. at 11:34, Strahan said:

jos dva dana :)

 

sta klopate pred trku? koliko pre?

neki savet za trku?

debitujem u subotu, trcacu 1/2 maraton

 

Procitao si sta da radis, evo sta da NE radis (naravno moje iskustvo):

 

- nemoj da se selis u toku nedelje pred maraton

- nemoj da intervjuises kandidate za posao do pola 10 uvece u toku nedelje pred maraton

- and now the highlight (desilo mi se danas): nemoj ugaziti s obe noge u svez beton u patikama za trku

 

 

Link to comment
2 hours ago, burekdzija said:

 

Procitao si sta da radis, evo sta da NE radis (naravno moje iskustvo):

 

- nemoj da se selis u toku nedelje pred maraton

- nemoj da intervjuises kandidate za posao do pola 10 uvece u toku nedelje pred maraton

- and now the highlight (desilo mi se danas): nemoj ugaziti s obe noge u svez beton u patikama za trku

 

 

Au, puno dešavanja 

kako sutra sto se tiče opreme ? Nosite neki ranac? U ovom planu trke pominju kese, gde odlazemo opremu. Kakvu kesu da nosim, mislio sam da stvari strpam u ranac... 

Link to comment
3 hours ago, Strahan said:

Au, puno dešavanja 

kako sutra sto se tiče opreme ? Nosite neki ranac? U ovom planu trke pominju kese, gde odlazemo opremu. Kakvu kesu da nosim, mislio sam da stvari strpam u ranac... 

U pitanju su velike "djubretarske" kese u koje može da stane kompletan ranac,ne nosiš ih ti već se one obezbedjene od strane organizatora.Javiš se u šatoru ili gde je već predvidjeno odlaganje stvari,oni ti daju kesu i upišu na nju tvoj učesnički broj koga pokažeš na kraju trke da bi pokupio stvari

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...