Jump to content
IGNORED

Da Li Volite..


Lavinia Amaldi

Recommended Posts

Koga li ljubi sada ona mlada žena? Ona mlada žena, koju sam našao jednog ljeta lijepu i dozrelu od šesnaest godina, prolazi - bog zna zašto - jutros mojim sjećanjem. Koga ljubi sada ona mlada žena? Jednom sam na maloruskoj ravni našao crven i krupan cvijet: njegova sočna čaška, kratka cvata, nudila je, u široko rastvorenim laticama, svoje nadrasle prašnike svim vjetrovima. Koga ljubi sada ona mlada žena? Nikad nije bilo između nas riječi (ja sam teško i razumijevao njen jezik) i naš odnos nije imao nikada određenog imena. Pod zvijezdama sam je ljubio do umora i do ponoći sam ležao na travi, s glavom u njenom krilu. To je bila žena stvorena za ljubav i predavala se nijema od strasti i suznih očiju, šapćući isprekidane riječi o vjernosti. Koga li sada ljubi ona mlada žena?

Link to comment

Biju me dani nemirom, san me vara i mladost me boli, a ja šutkam otrovanu krvda u tišini bolje čujem huk vremena koji dolazi.Zora, koja će sutra svanuti, za mene je najviša zapovijed, sve dokle ja samčovjek koji čeka i vojnik na skrovitu mjestu.Oko mene su šume koje znadu samo jednu zapovijed: da se raste,i samo jednu nuždu: da se umre. Nada mnom oblaci, zli, nijemi i žalosni.Suđen sam na samoću, srce mi, čini mi se, ne bije, samo osluškujem divlji topoti svetačko pojanje godina koje odlaze.U krvi i slavi sve ljepših zora iščezavam. živjet ću možda još samo kao tamna opomena u dušama, a nitko neće znati kako mi je bilo u sutonu, kad je velik i svijetal oblak na obzoru, kad želja raste, a staze mokre, i nema nade da će itko doći.

Link to comment

ОБИЧНО НОЋУОбично ноћу не могу да заспим,не умем да склопим очи отежале од нове видео-игре,не иде ми од руке примиривање дисањаи плућа пуних дрине без филтера,немам појма о опуштању свих мишића,по правилима свих оријенталних учења,стојим као будала пред могућим репертоаром сновау којима главну улогу игра непозната женска,никад не схватам да треба утонути у јастукна коме се још осећају мириси сперме из младости,обично ноћу не могу да заспим,заспаћу, заспаћу. Војислав Деспотов (1950-2000) :(

Link to comment

POTREBNO MI JE DUšOPotrebno mi je, s vremena na vrijeme,da vjerujem kako nekog volim,na cesti, neku blagu ženu po hodu prepoznajem,i trpim, kao, zbog nje.Pa kada legne noć u moju sobu, na sto i postelju ?zamišljam: ona će ujutru stići,mehko ključ u tužnoj bravi okrenuti,nad postelju mi se nadnijeti,kao majka - čist oprez u brižnom kretu,čednost u živoj ruci, pod kojom oči otvaram,i dodirujem je, govoreći:"Potrebno mi je, dušo, s vremena na vrijeme,da vjerujem kako nekog volim, i ljubim,u jutrima ovim, punim strave, a pustim..."Abdulah Sidran

Link to comment

*ZA STOLOM, SRED OCEANA*Izgubljen, za stolom, sred oceana,mislim o sebi kao o pustoj hridikoja s ruba svijeta tone u dubinu,u to more koje bijaše u početkui nitko nije mogao ni htio iz njega,stalno je u svemu tiho šumjeločineći neprekidno isti tajanstveni krugkojim jure Zemlja, Mjesec, Zviježđejedan svemir u srazu sa stotinu drugih,još se ne zna oko čegaukoliko nije ova pisaljka koja,razgrće vremena, smije se, ruga, otkrivajući bolju slikukoja letiistim putem, samo unatrag.(Slavko Mihalić)

Link to comment

BEZIMENOJStarinska ura na ormaru spava.Kazaljke njene već se rđom žute.Umorna lampa tiho ocrtavaprostore uske, samotničke pute.Ja ne znam gdje sam? Nešto tamno sluteumorne oči. Noć je. Topla.Plava.Tako je teško kada stvari šutei kad se miješa prošlost, san i java.Pa gasim staru lampu, sklapam oči.Nitko mi neće u posjete doći,ni tat, ni gost, ni drug, ni draga žena.Naslonim glavu na krilo samoćii slušam zvižduk vlakova u noći- O gdje si sada, gdje si, Bezimena?(Gustav Krklec :heart: )

Link to comment

Dan je kao sunčan.Ti si kao veseo.Prolaziš, kao ne vide te.Svima je kao lijepo.Svima je kao dobro.Svima je kao ludo.I ti si kao sretan.živi se kao u miru.Ptice su kao slobodne.Budućnost kao na dlanu.Savjest je kao čista.I suncu je kao jasno.O, srce, kao pjevaj.Svi kao brinu o svima.Svako je prijatelj kao.Svima je kao stalo do tebei do svijeta.I dan kao ode.I ti se kao smiješiš!I ništa te kao ne boli.Enes Kisevic

Link to comment

Boemska baladaNekad sam imao sveVeselo društvo i samo lijepe daneToliko prošli smo togaTeško bi moglo u pjesmu sve da staneNekada bio sam goreOd toga ne može boljeSamo što, kada si goreGdje god kreneš uvijek ideš doljeProtiv svoje voljeNekad sam imao njuK'o pjesma bila je tuU srcu, javi i snuNekad sam imao njuSve se promijenilo brzoDodire nježne zamijenile su raneživot je jurio daljeA ja sam zbunjen stajao sa straneNekad sam bio na dnuGdje ispod ničeg nemaSanjati mogao nisamJoš veće zlo se spremaĐavo nikad ne drijemaNekad sam imao nju?Poneka zraka suncaMe s vremenom pozove da je slijedimAl' to je tako rijetkoLice se bora, polako već i sijedimTu ću ostati dugoPolako sada shvaćamIako naprijed krećemUvijek se natrag vraćamStare dugove plaćamNa kraju izgubih sve(A nemam koga da krivim)Nestat ću kao boem(Pa kao boem i živim)Bez glasa, u hladnoj noćiPjesnici umiru u samoći

Link to comment

JaTu samSkriven ispred svoga monitoraNa sljedećoj stranici ove knjigeNa drugoj strani stare sjetne pločePromatram te sa tvoga display-aOvdje sam se skrio od samoćeJa samKofein na tvome jastukuPrašina na ključu tvoga srcaAli nestalan kao kapljica kišeJa sam nešto poput tišineKad izgovoriš mi ime nema me višeZatoNemoj tragati za nečim čega nemaNa velikom raskrižju teško se snaćiPut do mene je lakši i kraćiJa sam naočale na tvome licuKad prestaneš tražiti, tada ćeš me naći

Link to comment
pesma se i zove: I NIŠTA TE KAO NE BOLI
I već je postavljena na vrhu 6. strane.Ali i treba da se ponovi. Mnogo je dobra. Edited by saveznik
Link to comment

Ljubi meLjubi me noćas strasnoLjubi me za sve nikada ljubljeneLjubi me tiho, ljubi me glasnoLjubi me za sve partije gubljeneLjubi me kao devicašto prvi će put ljubav datiLjubi me kao kurvaMušteriju koja dobro platiLjubi me u inat svimaĆudorednim cinicimašto se zgražavaju i lajuJer si u mom zagrljajuLjubi me kada me volišLjubi me kada me želišLjubi i kada me mrzišJer znaš da me s drugom delišLjubi me lagano, nežnoPoput srne što se bojiLjubi me ludački, divljeLjubi jer sutra ne postojiLjubi me kada ti usneViše ljubiti ne moguLjubi kada to već dosadiVragu, narodu i BoguLjubi me i kada čuješZadnji ton na ratnoj trubiNek' drugi beže, neka se spaseA ti me do smrti ljubi

Link to comment

PESMA UDATE ZENERekla je-ponekad izaberi moju stranu,stani pored mene i iza menevidi me onakvu kakva sam zaistakoprcajuca buba u mrezi rascvetalih kapilara, bora i celulita.Razumi me i ucini da se osetim voljena i lepau ocima tvojim kada se oglednem.Rekla je-to sam jos uvek jami smo se birali da ostarimo zajednoi jedno drugom sve budemo.Rekao je-nista te ne razumemi qrac me zabole bas za to.n.n

Edited by BRAX
Link to comment

ČEKANJEZa pola sataVrhove Atlantide slomio je okeanZa pola sataVezuv je stanovnike Pompejezarazio večnošćuZa pola sataDinosaurusi postadoše kamenibogovi jureDodo je nestao za još manjeA ja, ja te čekam bar toliko...Andrej Kislovski

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...