Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

Užasan im je ruter, zaglupljuje se, ne vidi se, kao ima 5G i običnu varijantu, ja sam na kraju dodao svoj ruter pored njihovog i u njega ubo risiver, pa tako kastujem YT sadržaje, rijetko se kačim bilo čime na njihov ruter/modem

Link to comment

Zapravo trebalo bi da nema veze koji je ruter dok god su u istoj mreži (tj dok ne radi kao ruter nego access point). Znači wifi i lan treba da su u istom ip opsegu i subnetu, a koliko access pointa i switcheva izmedju ima ne bi trebalo da ima veze. Znači taj novi ruter treba da je u ap modu, mreža utaknuta u lan ne u wan na novom ruteru, jedan dhcp server itd... Meni šljaka imam isti takav raspored, čak ni kad pređem sa jednog ap na sbbov.

Link to comment

@renne

Kako misliš to je dupli nat, ovo kako je kod njega je dupli nat. Taj wifi router radi ponovo nat.

Edit. Najjednostavnije bi mislim bilo da ovaj sivi lan kabl(ako je na njemu eon) uštekaš u beli ruter. Ako fizički nisu blizu onda treba da vidiš kako da taj beli  router radi kao ap a ne kao router.

Edited by yabadaba
Link to comment

Nisam neki ekspert za mreže ali mislim ne mora bridž(tj tako kod mene radi), može da ostane sbb da radi rutiranje, a ostalo da su sve klijenti što wifi(preko belog ap-a) što žičani.

Edited by yabadaba
Link to comment
6 hours ago, Zet said:

Hmmm, ne razumem se bas u sve to. Evo kako to izgleda na "terenu".PXL_20211228_104151528.jpegPXL_20211228_104114854.jpeg

Naravno da postoji rešenje, nema razloga da kupuješ Chromecast spravicu, jer je ona gluplja varijanta od EON box-a. Ako ni zbog čega, nemaš daljinski, nego preko tv-a ako se vide.

 

Najprostije rešenje: LAN kabl koji vodi od SBB rutera do EON boksa, prebaci da ide od belog rutera (jedan od dva LAN utora) do EON-a. Ako je kratak kabl, kupi duži.

EON će uredno prepoznati mrežu i moći ćeš da koristiš Chromast.

 

Može da se nabudži i mreža da sve radi. Meni je uspelo sa Supernova kablovskim ruterom i Cisco ruterom, posle malo podešavanja. Telefon vidi uređaje za castovanje u obe grane mreže, zapravo je Cisco podmreža. Konkretno kod mene je glavni ruter 192.168.0.1 a njegov DHCP deli klasu 192.168.0.x dok je Cisco 192.168.1.1 a njegov DHCP deli klasu 192.168.1.10x 

To nije rešenje baš po knjizi, ali radi, jedino ne vidim Cisco ruter sa ostatka mreže.

Edited by dvb-t manijak
  • +1 1
Link to comment
Internet?
Pa pričamo o tv ponudi.
Svakako da kad neko bira kablovskog operatera on bira (svakako većina populacije) prema tv ponudi.
Vrlo je mali deo, za sada, koji bira prema opcijama neta.







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Uspeo sam, proradilo je posle premestanja kabla, update-a chromecast app i resetovanja boxa. Jedino gde ne radi je ako hocu da pustim netflix sa telefona ili tableta na tv, tu ga ne vidi.

Naravno da postoji rešenje, nema razloga da kupuješ Chromecast spravicu, jer je ona gluplja varijanta od EON box-a. Ako ni zbog čega, nemaš daljinski, nego preko tv-a ako se vide.
 
Najprostije rešenje: LAN kabl koji vodi od SBB rutera do EON boksa, prebaci da ide od belog rutera (jedan od dva LAN utora) do EON-a. Ako je kratak kabl, kupi duži.
EON će uredno prepoznati mrežu i moći ćeš da koristiš Chromast.
 
Može da se nabudži i mreža da sve radi. Meni je uspelo sa Supernova kablovskim ruterom i Cisco ruterom, posle malo podešavanja. Telefon vidi uređaje za castovanje u obe grane mreže, zapravo je Cisco podmreža. Konkretno kod mene je glavni ruter 192.168.0.1 a njegov DHCP deli klasu 192.168.0.x dok je Cisco 192.168.1.1 a njegov DHCP deli klasu 192.168.1.10x 
To nije rešenje baš po knjizi, ali radi, jedino ne vidim Cisco ruter sa ostatka mreže.
  • +1 1
Link to comment

MTS se otvorio, stigli novi kanali baš za praznike...   

 

 

 

Quote

171 moje happy društvo
172 moj happy život
173 moja happy zemlja
174 moja happy muzika

 

 

 

Dobro sam ja predvideo na šta će (vrlo brzo) ličiti mts-ova ponuda...   1584414675.5338-smiley.webp.d200cb0d7d58a76411a9f9806b8eebbc.webp

  • Haha 1
Link to comment

Majstori iz SBB-a nude produženje ugovora na dve godine, praznična ponuda, iako imam još devet meseci do kraja istog. 15 meseci po staroj ceni, poslednjih devet 400 dinara skuplje. Caka je u tome što mi nude ono što već imam na kablovskoj, neznatno ubrzanje neta, a Cinestar i usrani Pink paket koji već imam mi nude kao neverovatni filmski paket koji ću tek dobiti. Ovakvo vređanje inteligencije u životu nisam doživeo. Već nekoliko puta pokušavaju da mi uvale ciglu, ali sada su prevazišli sebe. Besramna bagra.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...