Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

u srbiji kad penzioner umre, siromasni ukucani ga stave u zamrzivac da bi nastavili da primaju penziju.nisu direktori jata ludi da sahrane firmu koja im donosi veliku lovu svakog meseca.sminkace mrtvaca, malo ce da ga drmusaju da izgleda da se mice.npr:u vreme pregovora sa turcima oko chartera olos je organizovala trke kartinga sa stjuardesama i novinarima.o svemu je detaljno izvestio studio b, televizija koja je u vreme skorasnjih lokalnih izbora dosezala rts nizine iz devedesetih.placacemo mi nesposobnu bagru jos duuuuugo
Ovaj će sahraniti JAT, ne zato što hoće, nego zato što je nesposoban da uradi bilo šta drugo, čak i kad bi hteo.
Link to comment

Успе ли, може једино да буде херој нације...Апропо шминкања мртвацаБЕОГРАД/ДУБРОВНИК – „Јат ервејз” је обуставио продају карата за Дубровник зато што има дозволе само за прва два најављена лета, изјавио је председник Управног одбора Јата Саша Влаисављевић.Он је агенцији Бета казао да ће у уторак 7. јула бити одржан састанак представника Министарства за инфраструктуру Србије и Министарства мора, промета и инфраструктуре Хрватске да би се решио проблем дозвола за Јатове летове.„Очекујем да ће проблем бити решен и да ће Јат добити дозволе”, казао је Влаисављевић.Он је казао да проблем представља то што Хрватска и Србија немају потписан споразум о ваздушном саобраћају.Како је додао, требало би да буде решен проблем полетања авиона са аеродрома у Осијеку јер авиони приликом полетања улазе пет километара на територију Србије.Влаисављевић је рекао да је за сада продато 800 карата за летове до Дубровника и да уколико проблем не буде решен постоји могућност превоза путника до аероддрома Тиват, а одатле у Дубровник.Продаја карата обустављена је 1. јула, дан пре првог лета за Дубровник после паузе од 18 година. Јат је најавио да планира да на линији Београд-Дубровник лети до краја августа, два пута седмично - понедељком ујутру и четвртком поподне и да цене карте износе најмање 86 евра за карту у једном смеру и 152 евра за повратну карту.Саветница за односе са јавношћу Директората цивилног ваздухопловства Србије Карарина Андрић-Милосављевић казала је да је питање дозвола за летове Јат ервејза у Хрватску искључиво питање те авиокомпаније и хрватских ваздухопловних власти.„Директорат нема нема никакве везе са издавањем дозвола Јату у другим земљама и не може да утиче на такве одлуке”, казала је она.Саобраћај на линији Београд-Дубровник обустављен је 6. августа 1991. године због ратних дејстава.

Link to comment
Ono što je sigurno, to je da su odabrali lika koji će sigurno u rekordnom roku da uništi JAT, do temelja. Ne verujem da će preživeti 2010. godinu.
Ne znam čoveka, ali mislim da je on postavljen da bi otpuštao i slao na prinudne odmore, one koji se nisu javili na program, a višak su. Tj. da bi sproveo program koji su drugi zamislili, a koji Saša Vlaisavljević kao JATov kadar, koga većina zaposlenih poznaje, nema ljudskih kapaciteta da završi. Znači kao i svakoj državnoj firmi u Jatu postoji puno izmišljenih radnih mesta. Kadar je zapošljavan po rodbiskoj, partijskoj, i DBovskoj liniji decenijama i to je stvarno teško rasturiti i svesti na neku normalnu meru za zdravo funkcionisanje kompanije u uslovima sadašnjeg Zakona o Radu koji dozvoljava samo 10% tehnološkog viška godišnje. Kompanijska struktura je takođe glomazna i pravljena za Ex-YU. On je tu po meni doveden da svede JAT na ispod 1200 ljudi i da sebi uzme neku kintu. Tačka. :BojanKrištosmajli:A poslovnu politiku će voditi stručni ljudi.Moguće je i da grešim, ali ne verujem... Edited by dare...
Link to comment
Ne znam čoveka, ali mislim da je on postavljen da bi otpuštao i slao na prinudne odmore, one koji se nisu javili na program, a višak su. Tj. da bi sproveo program koji su drugi zamislili, a koji Saša Vlaisavljević kao JATov kadar, koga većina zaposlenih poznaje, nema ljudskih kapaciteta da završi. Znači kao i svakoj državnoj firmi u Jatu postoji puno izmišljenih radnih mesta. Kadar je zapošljavan po rodbiskoj, partijskoj, i DBovskoj liniji decenijama i to je stvarno teško rasturiti i svesti na neku normalnu meru za zdravo funkcionisanje kompanije u uslovima sadašnjeg Zakona o Radu koji dozvoljava samo 10% tehnološkog viška godišnje. Kompanijska struktura je takođe glomazna i pravljena za Ex-YU. On je tu po meni doveden da svede JAT na ispod 1200 ljudi i da sebi uzme neku kintu. Tačka. :BojanKrištosmajli:A poslovnu politiku će voditi stručni ljudi.Moguće je i da grešim, ali ne verujem...
Iskreno, mislim da uopste nisi daleko od istine...
Link to comment
Јат приземљио пословни угледНационални авио-превозник из дана у дан прави пословне гафове који угрожавају његову пословну репутацију. – Док путници чекају по неколико сати на превоз, Управни одбор Јата планира нови имиџ и повратак на лидерску позицију у региону. – Министар демантује председника УО Јата
Link to comment
Ne znam čoveka, ali mislim da je on postavljen da bi otpuštao i slao na prinudne odmore, one koji se nisu javili na program, a višak su. Tj. da bi sproveo program koji su drugi zamislili, a koji Saša Vlaisavljević kao JATov kadar, koga većina zaposlenih poznaje, nema ljudskih kapaciteta da završi. Znači kao i svakoj državnoj firmi u Jatu postoji puno izmišljenih radnih mesta. Kadar je zapošljavan po rodbiskoj, partijskoj, i DBovskoj liniji decenijama i to je stvarno teško rasturiti i svesti na neku normalnu meru za zdravo funkcionisanje kompanije u uslovima sadašnjeg Zakona o Radu koji dozvoljava samo 10% tehnološkog viška godišnje. Kompanijska struktura je takođe glomazna i pravljena za Ex-YU. On je tu po meni doveden da svede JAT na ispod 1200 ljudi i da sebi uzme neku kintu. Tačka. :BojanKrištosmajli:A poslovnu politiku će voditi stručni ljudi.Moguće je i da grešim, ali ne verujem...
Ne znam iz kojih motiva je doveden, ali sigurno ne iz dobrih. Dakle, čovek je policajac. Nema osnovnih predstava šta je to firma, niti kako se to vodi. A kamoli šta je to izmišljeno radno mesto, partijski kadrovi, itd.Jednostavno, ako bilo kakvo odlučivanje o bilo čemu (pa čak i o toalet papiru), bude prepušteno dotičnom, on će to upropastiti.A kadrove koji su zaposleni po DB liniji, otpustiti neće, s obzirom da je pandur.
Link to comment
Јат приземљио пословни угледНационални авио-превозник из дана у дан прави пословне гафове који угрожавају његову пословну репутацију. – Док путници чекају по неколико сати на превоз, Управни одбор Јата планира нови имиџ и повратак на лидерску позицију у региону. – Министар демантује председника УО Јата
Brkićevi tekstovi o JATu su već godinama unazad nedobronamerni, a slobodno mogu da kažem ijednim delom i neistiniti. Lakić (otac i sin) novinari iz Politike su sasvim OK. Istina je da je napravljen nategnut i preambiciozan red letenja sa 20god starih avionima, gde tu i tamo neki ispadne iz saobraćaja... Ranijih godina je uvek bio neki avion parkiran u rezervi. Sada toga nema. Takođe je tačno da čarteri imaju prioritet. Što nije baš normalno. A svuda u svetu se dešava da letovi kasne kada neki avion ispadne iz saobraaja. Dešava se, ali stvarno vrlo retko i da pilot iz ne znam kog razloga nije sposoban za let, pa avion zakasni dok ne dovuku prvog dežurnog...
Link to comment

Баш јуче разговарао с инсајдером. Каже да је у једном моменту Јат понудио пакет-отпремнине за које се нашло 300 заинтересованих. Пензионисани су једини/водећи стручњаци, затворена цела одељења. Убрзо затим се доноси одлука о одобрењу симболичних плата за 200 волонтера што је ваљда био увод у њихов пријем у стални радни однос...Ко неће тржиште за господара, имаће пандура за предстечајног управника...

Link to comment
Jat će zakupiti dva Boinga 737-700 4. jul 2009. | 11:16 Upravni odbor "Jat ervejza" je doneo odluku o pokretanju postupka uzimanja u zakup dva aviona tipa Boing 737-700.Avioni tipa B737-700 nove generacije, pored smanjenja operativnih troškova, unaprediće kvalitet usluga nacionalne aviokompanije, navedeno je u saopštenju Jata. Po isteku Ugovora unajmljene letelice biće vraćene vlasnicima, dodaje se u saopštenju.Odluka Akcionarskog društva za vazdušni saobraćaj "Jat ervejz" predstavlja početak četvrte faze Programa poslovnog preokreta "Jat ervejza" od 2009. do 2013. godine, za koji je dobio podršku Vlade Srbije u oktobru 2008. godine.Do sada su realizovane tri faze programa u okviru kojeg je Jat, u skladu sa zaključkom Vlade, sproveo sveobuhvatnu poslovnu konsolidaciju, politiku smanjenja troškova, novi program saobraćaja kao i program mera dobrovoljnog odlaska viška zaposlenih, podseća se u saopštenju.Svoju saobraćajnu mrežu srpska nacionalna aviokompanija pokriva, pored sopstvenih, i sa četiri unajmljena vazduhoplova - dva aviona tipa ATR 72-200, jednim avionom B737-300 i jednim Boingom 737-400.
Bas juce leteo jednim 737-700 [KLM], nov, ima IFE, ok sedista.Poletanje je bilo vrlo spektakularno sa samo 33 putnika - pun TO power u mestu, oslobodio kocnice i bili smo u vazduhu posle 6-7 sekundi na pisti. :oDanas, nazad, neki [stariji] 733 [JAT-ov glavni workhorse] Edited by jms_uk
Link to comment
pun TO power u mestu
je li to uobicajeno? mislis na poletanje u TO/GA modu? zar nije za gear bolje da postepeno dodaje, nego da otpusta kocnicu na punom gasu?(flight sim n00b mod off)
Link to comment
je li to uobicajeno? mislis na poletanje u TO/GA modu? zar nije za gear bolje da postepeno dodaje, nego da otpusta kocnicu na punom gasu?(flight sim n00b mod off)
TO u TO modu? :PNe znam da li je bolje, ali je mene iznenadilo jer nisam skoro iskusio to 'raketa' poletanje :DMislim da je bilo takvo zato sto smo bili dosta laki [~30% load].Malo procackao na netu sinoc, taj avion je samo nekoliko meseci star.
Link to comment
Malo procackao na netu sinoc, taj avion je samo nekoliko meseci star.
tebi je baš dosadno :Pinače, jednom sam išao u aus qantas-om i svaki put je 747 poletao punim gasom (što se meni jako svidelo)
Link to comment

Pih, a u flight simu uvek to izbegavam, sve se tripujem da bi mi uzeli 10 posto od plate za to, da sam pravi pilot.@jms: da, takeoff u TO autothrottle modu bre, znas da moze i rucno da se goni po pisti, ali stvarno ne znam kakve su pilotske prakse itd.

Edited by vasudeva418
Link to comment
tebi je baš dosadno :P
samo ponekad :Pne, razlog sto sam to uradio je to da purser[ka] nije bila bas vicna koriscenju IFE-a :lol: + je definitivno izgledao kao najnoviji KLM u poredjenju sa 9 u kojima sam bio ove godine.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...