Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

lepo rece covek bije ih glas da su najkvalitetniji, pa su zato i najskuplji, a i retki na trzistu, mada ovo cini mi se i nije toliko skupo za lenovo, drug je uzeo lenovo i cini mi se da je bio dosta skuplji u odnosu na tadasnju konkurenciju, najbolje da ga uporedis sa cenama nekog drugog proizvodjaca sa ovom konfiguracijom@teacher u kom gradu je ova firma
BeogradSlučajno ih nađoh.
Link to comment
BeogradSlučajno ih nađoh.
Tesko ces naci bolju ponudu za slicnu kintu. Ja sam isto trazio laptop sa FW karticom, s tim sto meni nije bio toliko bitan procesor, ali jeste cena (trazio sam nesto jeftinije), i jedva sam nasao nesto sto mi odgovara.
Link to comment

Dvoumim se između onog IBM/Lenovo laptopa i Toshibe L300.Cena je slična, s time da Toshiba dolazi sa 4GB brže memorije, ali lošijim CPU-om. Lenovo model od gore se ne može naći na njihovom sajtu, već samo na hrvatskim i našim preprodavačkim sajtovima, što mi pravi malu paranoju.

Link to comment

Moj savjet ti je da zaobiđeš Toshibu (mada ju sam imam, ali bolju od ove :lol: ).Razlika u brzini Front side busa (667/800 Mhz) je jedna od najirelevantnijih razlika međ hardwareom evr, a najbezobraznije zloupotrebljavana u advertajzing svrhe.

I ta memorija koja je kobajagi brža, za 44 Mhz. I sabirnica. Za 133 Mhz. Smijurija.

Lenovo ti međutim ima diskretnu grafičku karticu sa baš njezinom vlastitom memorijom. E to se osjeti!Lenovo, Lenovo, Lenovo. Kupi dok nije o'šo! cool.gif

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Zvao sam ih danas i kažu da je ovaj N200 610D290 model, zapravo novi model koji se radi samo za tzv Adriatic oblast. Zato i nisam mogao naći nikakav review na netu. Još nije ni stigao u prodavnice, jer je navodno na carini.

Link to comment
...Lenovo ti međutim ima diskretnu grafičku karticu sa baš njezinom vlastitom memorijom. E to se osjeti!...
Osjeti se u gutanju baterije, grejanju krila i češćem potezanju ventilatora (još ako je neki iritantan...).@UčoLenovo je dobar u gornjem prajsrejndžu. A sve ovo ispod 650-700? je napravljeno sa maksimalnom uštedom, što znači da ćeš negde morati da praviš kompromise (ili je kilav optički drajv ili je monitor suviše taman i reflektirajući ili...). A sve to uglavnom ionako prave isti kosooki OEM/ODM proizvođači i onda lepe Toshiba/Acer/Lenovo/Dell/... stiker. Zato i nema više izrazito loših ili izrazito dobrih proizvođača - svi su se sjatili oko neke "sredine".Ako imaš uslova, prošetaj do radnje gde to ima izloženo i vidi tamo ekran, tastaturu, raspored portova i ostalo na opip i oko. Pa ukrsti sa tvojim filterom šta je tebi konkretno potrebno - brzina/autonomija-prenosivost/itd. Obrati pažnju samo na to da ovi "srebrnasti" modeli hoće nekad da se nezgodno ljušte. Edited by Razzmatazz
Link to comment

Da li neko stvarno (često) koristi laptop na baterije? Stičem utisak da su uglavnom stalno priključeni na mrežni juice, posebno otkad su laptopi manje-više zamenili desktope.

Link to comment
Da li neko stvarno (često) koristi laptop na baterije? Stičem utisak da su uglavnom stalno priključeni na mrežni juice, posebno otkad su laptopi manje-više zamenili desktope.
Da, koliko ja vidim na poslu kod mene i oko mene (druge firme), tako se najčešće i koristi - svi ganjaju na stolu desktopove sa velikim monitorima (ili više njih), a na sastanke, prezentacije ili kod klijenata se ponese lap i ceo stastanak/prezentacija/štagod prođe skoro uvek na baterijama.
Link to comment

Valjda zavisi od delatnosti. Mnogo ljudi koristi laptop kao jedini comp (obično sa docking station na poslu, gde imaju i veliki monitor/e). Pretpostavljam da ovi što dosta putuju po aerodromima šljakaju na baterije, mada i tamo često ima šteker za tu namenu. Znam da sam ja lično 99(.9)% vremena sa svojih nekoliko laptopa proveo priključen na struju, a i kad sam radio na baterije uglavnom se to brzo završilo (neki dan sam uspeo pola filma da odgledam u vozu <_< ... a pritom isključim WiFi, CD i sve što ne treba + pređem na Power saver plan). BTW. Da li neko ima iskustva sa netbooks, posebno mislim u vezi rada na baterije?

Link to comment
Lenovo je dobar u gornjem prajsrejndžu. A sve ovo ispod 650-700? je napravljeno sa maksimalnom uštedom, što znači da ćeš negde morati da praviš kompromise (ili je kilav optički drajv ili je monitor suviše taman i reflektirajući ili...). A sve to uglavnom ionako prave isti kosooki OEM/ODM proizvođači i onda lepe Toshiba/Acer/Lenovo/Dell/... stiker. Zato i nema više izrazito loših ili izrazito dobrih proizvođača - svi su se sjatili oko neke "sredine".Ako imaš uslova, prošetaj do radnje gde to ima izloženo i vidi tamo ekran, tastaturu, raspored portova i ostalo na opip i oko. Pa ukrsti sa tvojim filterom šta je tebi konkretno potrebno - brzina/autonomija-prenosivost/itd. Obrati pažnju samo na to da ovi "srebrnasti" modeli hoće nekad da se nezgodno ljušte.
Čitao sam neki review i video da se baš monitor pokazao kao loš. No meni to nije važno. Treba mi za samo obradu filma sa kamere na stadionu (gde će biti priključen na struju, ergo - baterija mi nije toliko važna). Zato mi je važno da ima solidan CPU, dosta memorije i firewire.
Link to comment
Da li neko stvarno (često) koristi laptop na baterije?
da, skoro uvek. ukljucim ga na 220 samo kada je baterija na izdisaju.cemu wi-fi ako si vezan za utikac?upravo se isprsih 90? za novu (main), ali ako i ova bude radila 4 godine po 6-7 sati dnevno, vredi svakog centa.
Link to comment

Bateriju se mora koristiti kad je u ljaptopu. U suprotnom, ona gubi kapacitet sve do trenutka kad ga više nema (svjedočio sam takvom slučaju prije dva tjedna). Gubi ga zato jer ju ubija toplina, a procesor, grafička i memorija koji su joj u komšiluku stvaraju to u pristojnim količinama.I time ste izgubili svaku korist od baterije koju ste - platili.Ako misliš (/te) imati ga na struji 99,9% cajta, onda se bateriju puni na oko pola i vadi ju se van.

Osjeti se u gutanju baterije, grejanju krila i češćem potezanju ventilatora (još ako je neki iritantan...).
Osjeti se i u tome da ta grafa drnda po RAMuši i lupa zajedno sa CPUom po memorijskom kontroleru. (Za 7300 iskreno sumnjam da je gutačica, imam 7600 pa je najveća grijalica krila ustvari SODIMM. Plus ne mislim baš da če ga Učo držati na tome. A svoj ventilator praktički ne čujem.) Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Ako misliš (/te) imati ga na struji 99,9% cajta, onda se bateriju puni na oko pola i vadi ju se van.
Dobro, možda onda za sledeći laptop... Inače, vrlo dobar point (mada ja ne znam nikog ko to radi - ali bi trebalo).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...