Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

ma ne treba to meni, samo sam naleteo tražeći koješta na šopsteru. privuklo mi je pažnju zbog 200€ cene. dobar mi je moj asus a, začudićete se, da nas u kući sasvim služi prastari dell inspirion, bez baterije i sa HDD 80GB, W XP, na kome sam uvežbao neku staru ACad varijantu.

Link to comment

Kako spojiti Powerbank sa laptopom? Parametri jednog i drugog uređaja su odgovarajući.  Kabl powerbanka je sa USB Type C muškom utičnicom. Na laptopu su obični USB A i B portovi. a ulaz za punjač Delovog Inspiron 5567 je 7,4 sa o,5 mm muški. Postoji li adapter za to premošćavanje kod nas? Neko drugo rešenje?

Link to comment
2 hours ago, renne said:

Ma ne može to tako preko tog, ili bilo kog adaptera

Ili je lap predviđen za takvo punjenje, ili nije, ili je napravljet da ide na amperažu powerbanka, ili nije. Nema sredine

Napravljen je da ide na amperažu powerbanka, ali nema odgovarajućeg porta (USB-C) za to. Treba ga spojiti preko utičnice za punjač. Kako? 

Link to comment

Ovaj na redditu je imao problema jer laptop nije dobro detektovao tip punjača (za šta valjda služi centralni pin u okruglom 7.4mm konektoru). Vredi probati...

Edited by jezovuk
Link to comment
3 minutes ago, jezovuk said:

Ovaj na redditu je imao problema jer laptop nije dobro detektovao tip punjača (za šta valjda služi centralni pin u okruglom 7.4mm konektoru). Vredi probati...

:) Počinje sa jednim problemom a završi se sa više njih. Da, i to je problem...da li će ga uopšte detektovati. Ovaj powerbank koji imam opslužuje bez ikakvih problema mobilni i tablet, predviđen je i za laptopove,  a problem je kod onih laptopova koji nemaju punjenje preko USB C porta. 

Link to comment
4 minutes ago, renne said:

ja to pričam celi dan

Pričaš ono što želiš, što jeste prirodno rešenje ali kao što vidiš postoji i drugačiji načini. Pitao sam za pomoć da li tih adaptera ima u Srbiji.  

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...