Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

1 hour ago, autsajder said:

 

Svaka čast na hrabrosti da naručiš izdaleka. Meni ne smetaju skromnije tehnikalije jer nisam nikakav power user, ali su mi recimo neuredna tastatura, ogrebani ekran/mrtvi pikseli ili zujanje ventilatora veliki no no, pa sm to ipak morao da provjerim uživo.

 

  Hide contents

asus.thumb.jpg.56e6e832dbb7a1ad06b4d6e751dfc6d5.jpg

 

Pravda za polovnjake :heart:

 

Btw, ima li neko iskustva sa Terra Mobile by Wortmann laptopovima? Vidim da je to marka za njemačko govorno područje, hvale im kvalitet izrade, ali malo je detaljnih recenzija. Jedan u Inđiji mi je bio zapao za oko.

 

 

Doneo mi covek, ukljucio, ne zuji, nema mrtve piksele, dize win10 ko nista.

 

kozmeticki - kao da je koriscen par meseci max.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Pogledao task menadzer jos ranije, sve nesto isbacuje gluposti od 0.3 0.6 megabajta necega, nema nista sto bi ga zakucavalo na po par ili nekad 10+ minuta, zato sam i pomislio da crkava misteriozno. Mada cu procackati ipak, mozda moze da se vrati u zivot a radio je posao vise nego dobro.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

@Sandradjer

 

Zametnućeš kavgu na topiku ako ne daš barem neke šire smjernice. :happy: Je l' za po kući ili da se nekad ponese do parka, kafića, posla? Za web, filmove, muziku i Office ili nešto ozbiljnije, igrice? Pretpostavljam da uzimaš novo. Krenuli su popusti za crni novembar, pa je sad u radnjama bolja prilika nego inače, a radnji može i da se osmotri i opipa mašina i stekne neki bolji utisak prije rastanka sa novcima.

 

Ako je za multimediju, prenijeću ti svježe lično iskustvo - pored ovog velikog Asusa kojeg pominjem na par posljednih strana, u kući imamo i novi Dell Latitude sa aktuelnim i3 procesorom, DDR4 memorijom, Full HD ekranom - sve leti na njemu, on tanak, fensi, nečujan, slika mu oštra kao žilet, uglovi maksimalni sve super, ali je 15,6 inča i to je meni presitno za komotan rad ili listanje weba. Tekst mi izgleda kao da da mi mravi trče preko ekrana (čak i sa preporučenim sistemskim uvećanjem, a ako zumiram dodatno da mi odgovara veličina, počne da bolduje slova). Tastaura mi je komično skučena, kao da pokušavam da kucam na starinskom digitronu, jednostavno ne ide. Probao sam nešto malo da odradim na njemu i nakon 10 minuta mučenja priključio veliku tastaturu, završio i napustio ga zauvijek (ionako pripada supruzi, koja mi zapravo i ne dozvoljava da ga koristim, a njoj je, kaže, idealan).

 

 

@Milosh76 & @renne

 

Uspjelo je kloniranje Windowsa i bili ste u pravu da SSD ide umjesto HDD, ali tek na kraju procesa.

 

Prvo i prvo - nijedan od 3 free softvera nije uspio da odradi kloniranje kako treba, iako piše da mogu. Na kraju sam se poslužio AOMEI Backupper Professionalom i taj je obavio posao savršeno za pola sata. SSD je prvo stavljen uz pomoć adaptera u optiku i urađeno je kloniranje sa HDD. Onda sam im fizički zamijenio mjesta, ali je pri ponovnom paljenju ponovo povukao Win sa HDD (iako je on sada u optici) i radilo je dosta kilavo. Onda sam izvadio iz laptopa adapter sa HDD-om iz optike i ponovo starovao sistem. Sada je povukao Win sa SSD-a, dao mu naziv C i ostalo je tako i nakon što sam vratio HDD u optiku (koji sada služi kao storage, a ima i rezervnu instalaciju Windowsa). Eto ako nekom zatreba da zna kako ovo ide.

 

Laptop se upadljivo ubrzao pri dizanju i gašenju sistema, pokretanju programa itd (nije na nivou gore pomenutog Della, ali to se ne može ni očekivati). Mjerio sam brzine nekim softverom, upis i čitanje sa SSD su više nego dvostruko brži u poređenju sa HDD. Oba diska su u radu na 30-32 stepena. Dobra investicija.

Link to comment

Hvala @autsajder. Hocu da iskoristim ove novembarske popuste. Potreban mi je za kucu i za nosenje. Samo web i office. Bitno mi je da leti, samo da je brz, kao ovaj kineski telefon sto imam :). Ovaj trenutno laptop koji koristim mi pojede silno vreme koliko je spor, ima i godina puno. 

i jos jedno, mozda glupo pitanje, ali nisam u toku. Jel se kupuje OS (Windows), Office ili kako to u danasnje vreme ide?

 

 

 

Link to comment

Windows nekad dobiješ uz laptop, nekad ne, Office mislim da uvijek rješavaš naknadno. To može da se uradi legalno (plaćanjem) ili na onaj drugi način. Mnogi kupuju licencu za Windows 10 na Ebay-u za par evra i to je ledžit za lične mašine, ne i za firme.

 

Možda bi uz kineski telefon fino išao i kineski laptop:

 

https://www.tehnomanija.rs/it-shop/laptop-racunari/lenovo-laptop-81w10069ya.html

 

Ovo izgleda kao fino skockan paket za mnogo normalniju cijenu od onog Della. Jedino ne pominju OS i plav je. 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
7 minutes ago, James Marshall said:

E, da, i mene zanima šema za ledžit Ofis ako neko zna, neki stari, eBay, itd, može li to na fazon Windowsa

 

https://www.libreoffice.org/download/download/

 

Probaj libreoffice. Ako ti nije neophodna kompatibilnost sa whatever novim MS proizvodima, libreoffice alati izgledaju i rade kao Office pre nego sto su pocela izdrkavanja.

 

(A i kompatibilnost nije losa sa novim verzijama.)

  • Hvala 1
Link to comment
10 minutes ago, chandra said:

 

Probaj libreoffice. Ako ti nije neophodna kompatibilnost sa whatever novim MS proizvodima, libreoffice alati izgledaju i rade kao Office pre nego sto su pocela izdrkavanja.

 

 

Kompatibilnost sa bilo kojim Office proizvodima je uvek bila osrednja bez obzira na verziju (ne samo s novim), tj. kome je bitno da Word dokument izgleda kao original

Link to comment
35 minutes ago, Time Crisis said:

 

Kompatibilnost sa bilo kojim Office proizvodima je uvek bila osrednja bez obzira na verziju (ne samo s novim), tj. kome je bitno da Word dokument izgleda kao original

 

Pa dobro, i to je pitanje koliko "kao original". Mislim, nije da je Word program da u njemu prelamas knjigu i slicno, pa da su neke male razlike presudne.

 

A i jedino gde se meni desava da mi nesto pravi problem su fajlovi proizvedeni u nekim novim verzijama Worda gde su razne slicice nagurane u header, pa se to onda u LO raznize. Za sve ostalo, LO vise nego resava posao, a legalan je, free i, sto je meni vazno, sam sa sobom kompatibilan (za razliku od MS proizvoda).

 

U svakom slucaju, mislim da vredi probati. Ako radi posao, eto resenja.

 

Link to comment
21 minutes ago, chandra said:

 

Pa dobro, i to je pitanje koliko "kao original". Mislim, nije da je Word program da u njemu prelamas knjigu i slicno, pa da su neke male razlike presudne.

 

 

 

Nisam ga neko vreme isprobavao, tako da se ne sećam konkretno primera, ali kod komplikovanijih Word-ova (puno tabela, text boxova i slično) znam da mi se sve ispomeralo, tu je i dalje tekst, ali nije baš isto. Naravno ako mu radi posao super.

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Time Crisis said:

 

Nisam ga neko vreme isprobavao, tako da se ne sećam konkretno primera, ali kod komplikovanijih Word-ova (puno tabela, text boxova i slično) znam da mi se sve ispomeralo, tu je i dalje tekst, ali nije baš isto. Naravno ako mu radi posao super.

 

Da, ko ove moje slicice, ali to je i do nacina kako ljudi koriste Word (ili na koji ih Word i drugi MS programi upucuju da ih koriste).

Link to comment
7 hours ago, autsajder said:

Windows nekad dobiješ uz laptop, nekad ne, Office mislim da uvijek rješavaš naknadno. To može da se uradi legalno (plaćanjem) ili na onaj drugi način. Mnogi kupuju licencu za Windows 10 na Ebay-u za par evra i to je ledžit za lične mašine, ne i za firme.

 

Možda bi uz kineski telefon fino išao i kineski laptop:

 

https://www.tehnomanija.rs/it-shop/laptop-racunari/lenovo-laptop-81w10069ya.html

 

Ovo izgleda kao fino skockan paket za mnogo normalniju cijenu od onog Della. Jedino ne pominju OS i plav je. 

 

 

Hvala, olaksao si mi kupovinu maksimalno. Ovaj kinez je kao stvoren za mene, i po ceni i po boji :). Javljam kakav je, idem danas/sutra da kupim 

Link to comment
8 hours ago, James Marshall said:

E, da, i mene zanima šema za ledžit Ofis ako neko zna, neki stari, eBay, itd, može li to na fazon Windowsa

ima ih koliko hoćeš

pogledaj na hrk games recimo, cdkeys, i sličnim sajtovima

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...