Jump to content
IGNORED

Veterani


nesha taxista

Recommended Posts

evo jedan lep primerak sa ozi tablama :)mnogo lep... cool.gif zadnjih par meseci sam video nekoliko u Bgd-u...jednog baš dobro zagledao...sedišta presvučena bež kožom... ;)
Edited by East_Clintwood
Link to comment

Da ne budem previše sitroenocentričan...evo jednog vozila koje me je impresioniralo na prvi pogled (pored ajkule ;) ) kad sam bio tinejdžer...Jensen Interceptorjensen-interceptor-s2.jpg119683.1973.Jensen.Interceptor.jpg74jens01.jpgBilo nekoliko serija koje su se malo razlikovale...Vozila ga Modesti Blejz u stripu...i još poneko u stvarnom životu. Kad se u osamdesetim pojavio Reno 25 (inače vrlo fin auto ali još ne spada pod ovaj topic jer nije stariji od 30 god.), sumnjao sam da je ideja za njegovo zadnje staklo "pozajmljena" od Jensena... cool.gif

Edited by East_Clintwood
Link to comment
bmw_635csi_7.jpgBMW 635 CSi
Kažu da je ovo najisplatljiviji oldtimer. Da se može naći u odličnom stanju za nekih 5000 eura. Da ima sav konfor savremenih automobila. Da ne troši preterano. I da nije skup za održavanje. Kažu isto tako da ovi automobili mogu još da pređu i do 200-300 000 km, ako su u dobroj kondiciji.Ono što bi najradije posedovao da mogu...RHK_040613_02_OLDTIMERS_OP_STATIONSPLEIN.jpgvc6.jpgcabrio-1.jpg
Link to comment

Ja u buducnosti planiram da kupim sebi 1965-1967 Ford Fairlane ili Galaxie.Prosle sedmice u jednom muzeju sam video kompletno restoriran Galaxie sa 390, traze $42,000 za njega.muzej43.jpgI jos jedan automobil koji mi se dosta dopao, Mercury Marauder iz "Wrecks to Riches." Traze $80,000 za njega.muzej58.jpgA nebi imao nista protiv ni ovog Ford Mustang Shelby GT500.muzej96.jpg

Link to comment
  • 4 months later...

Videh pre par dana ovaj Taunus:TaunusImage001.jpgTaunusImage002.jpgU voznom je stanju, sasvim dobro ide, inače to je model koji se pravio u periodu 1972-1976. Nasledio ga je model koji je u suštini potpuno zadržao mehaniku ovog, ali nije ono ključno zbog čega mi je baš ovaj zapa za oko. Pogledajte haubu i masku. Samo na ovom modelu, nijednom pre ili posle je to napravljeno. Sve je to napravljeno po ugledu na tadašnje Linkolne iz američkog dela iste kuće. Kupe varijanta mi je specijalno lepa. Nisam takav nažalost video kod nas, ali zato sam na netu našao lepo sređen primerak s turbo dvolitarskom mašinom iz Sierre:2557303_10_full.jpgInače je za to doba taj auto glumio evropskog Mustanga Fastback. Mehanika je bila malo drugačija, motori daleko manji, ali je u Evropi i tada gorivo bilo mnogo skuplje.

Link to comment
  • 1 year later...

Šetao sam danas gradom i naleteo na ovo:Record2000front-1.jpgRecordback.jpgOvaj ima i najjači motor koji je tad u Rekorde ugrađivan - 100ks iz 2000 kubika. Pravili su ove tu negde od '74 do '79 otprilike.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Bio danas, tj. već juče susret veterana u Novom Sadu. Nije to kod nas prvi put, ali nažalost u organizaciji je nešto škripalo ovoga puta. Policija nije uspostavila neprekidnu kolonu, nisu pušteni na centralni gradski plato kao ranijih godina. Nije tu pomoglo ni što se gradski ministar saobraćaja Bubnjević uključio u celu stvar vozeći oldtajmera:Img-0008.jpgDakle ovo gore je gos'n ministar pored svog auta. Slikao sam i auto bez njega, izgleda bolje. cool.gifImg-0009.jpgNego da vidimo šta mi je to još zapalo za oko:Img-0026.jpgImg-0027.jpgImg-0028.jpgMeseršmit je fabrika poznata po avionima, ali su tokom pedesetih prozivodili i automobile. Nije ovo jedini model, ali su i ostali bili slični njemu, tj. svi su izgledali kao pilotska kabina. A ovaj je gostovao kod nas.

Link to comment

Major Kriger je bio opravdano odsutan, ali auto mu bio tu, malo prefarban doduše:Img-0031.jpgImg-0030.jpgDobro, šalim se, ovaj konkretno je napravljen 1950. No, isti behu i za vreme rata. MB 170.Selimo se malo preko bare i nailazimo na najstariji automobil na izložbi. Iz Mađarske nam je stigao Oldsmobil proizveden 1914.Img-0013Oldsmobile1914.jpgImg-0017.jpgA što u njemu nazad ima mesta:Img-0015.jpgGepek je doduše nikakav, ali tako je bilo i kod drugih u to doba. Gazda (koji očigledno nije prvi put ovde i pristojno govori srpski) s ponosom ističe da je sve na njemu originalno, uključujući i drvene točkove:Img-0013.jpgNeko ga je zamolio da upali motor što je ovaj odmah učinio. To nije bilo kurblom kako bi se očekivalo. Ovo je prvi model s anlaserom. Upalio je smesta, na prvi zaokret. Ford T je inače palio na kurblu još skoro 20 godina posle, ali je koštao 6 puta manje. Gazda nam je pokazao i jednu polugicu kojom se fiksira brzina što je zapravo preteča danas popularnih tempomata.

Link to comment

Tatra iz 1929.Img-0019.jpgWarszava, automobil pravljen u fabrici FSO, odakle su dosta godina kasnije izlazili pezejci i polonezi:Img-0018.jpgJako nabudženi Ford Torino iz 1969:Img-0012.jpgImg-0029.jpgReal American muscle! Gazda podatke krije, ali brzinomer mu je do 300, pa vi vidite ...

Link to comment

Fića naravno nije imao klimu, ali se vlasnik dosetio jadu. Snimljeno u pokretu:Img-0001.jpgNije baš svaki oldtajmer funkcionisao besprekorno pa se malo moralo i pogurati:Img-0004.jpgKad smo već kod dvotočkaša, njima pripada i najstariji primerak na smotri uopšte, tačno vek i jednu godinu star:Img-0024.jpgFord 15mImg-0010.jpgWartburgImg-0007.jpgI ovaj je imao dvotaktni motor. I za kraj meni omiljeni (znam da sam pristrasan) ''Komodorac GSi''Img-0025.jpgBilo raznih, ponešto još i ja imam, ama se ne može sve stići.

Link to comment
  • 1 month later...

Šetao sam dalje tako gradom, lep je dan još bio, a ne kao sad.:( Tako spazih ovaj interesantan automobilčić:renault10Slicka-0013.jpgrenault10Slicka-0012.jpgrenault10Slicka-0011.jpgrenault10Slicka-0014.jpgPošto se prodaje pretpostavljam da nije problem što se vide i tablice jer čovek ga ne krije, naprotiv. Elem, Reno 10 je auto za kog je proizvođač uvaljivao licencu kome god je stigao i mogao. Pravio se čak i u SAD, i to u elektrovarijanti. Meni je ostao u sećanju bugarski koji se i zvao Bulgarenault 10. Bili smo jednom davno na letovanju u Varni i tamo nas je izvesni Juli tako žestoko vozio njime da smo mislili da će svakog momenta da se propne na 2 točka. Ovaj na slici je iz doba kad su se u IMV - u još pravili Ostini 1300 pa je on izašao iz takođe slovenačkog Litostroja. Ova se fabrika kratko vreme bavila automobilima, ali su brzo digli ruke od toga.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...