Jump to content
IGNORED

Veterani


nesha taxista

Recommended Posts

Ta Lada je tenak,moj je pokojni ćaća pazario novu '79.(doduše ne ovu 1500sl već 1600 i vozao do '93. bez ijednog kvara,gde sve nismo bili...ja terao još tri godine bez ikakvog kvara,samo potrošni materijal i naravno limarija.Trošila 11-12 po gradu,otvoreni put oko 8l.Teška na volanu do zla boga ali ti posle nje svaki ima city servo.

Edit:enterijer svakako vanvremenski,imitacija kože,pliš,drvene aplikacije,obrtomer,an sat,naslon za ruku,svetlo u kaseti,tepisi od 1,5 cm...ma kao u dnevnoj sobi.

Edited by Barti66
Link to comment

Nije ova  1500 nego 1600, a od dodataka ima ugrađen upaljač za cigarete. Kad je uključen motor, on se usija kao mala ringlica, a ima preko poklopac koji se skida po potrebi. A, da ima i ugrađen kasetofon!

Edited by halloween
Link to comment

Moji i ja smo imali Ladu standard od 79. do 90. Samo jednom promenili benzinsku pumpu, najfascinantniji je bio akumulator koji nikada nije crkao za to vreme.

A volan, posebna priča.

Link to comment

Paz'te sad ovo. Juče sam bila na lekarskom pregledu za uverenje za vozača B kategorije. Od detinjstva imam + dioptriju samo na levom oku, kratko nosila naočare pa odustala, lekari rekli može tako pošto je desno za komandosa. Juče mi u uverenje upišu "sočiva ili naočare". To znači sočivo u levo oko ili naočare sa dioptrijskim staklom na levom oku. Postoji i treća opcija koju ću da iskoristim, ali samo ako budem vozila ladu. Monokl na lančiću na levo oko, povučem sauh i vozim!

Link to comment

Nije ova 1500 nego 1600, a od dodataka ima ugrađen upaljač za cigarete. Kad je uključen motor, on se usija kao mala ringlica, a ima preko poklopac koji se skida po potrebi. A, da ima i ugrađen kasetofon!

Liči na specijalku 1500,vrv je neka kasnija verzija...ali moguće da sam omanuo,iste su onda spreda.

Upaljač,koliko se sećam ne bi trebao da radi sam,već samo kada se pritisne počinje da usijava i sam ispada posle nekog vremena.

Edited by Barti66
Link to comment

apsolutno najgori auto u pogledu voznje, a vozio sam trista cuda krseva, je jebena lada samara.

kapiram da ovaj moze biti samo bolji, buduci da je ipak u pitanju kopija fijata.

Samara nije kopija Fiata, to su one starije. Imao sam i nju i karavanku 2104. Samara mi je za vožnju bila mnogo bolja. Vozio sam je 2 godine i s njom prešao oko 70.000 km.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

U periodu između 1953 i 1955 godine Alfa Romeo je na sajmu automobila u Torinu predstavio BAT (Berlinetta Aerodinamica Tecnicas) seriju koncept automobila. 

 

OVHws8U.jpg

 

IPXdBjo.jpg

 

ISYHJZg.jpg

 

C7R5QG5.jpg

 

hnUvbaE.jpg

 

AYjNTOu.jpg

 

iyfU1ub.jpg

 

KjLLF3Q.jpg

 

 

Link to comment
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...