Jump to content
IGNORED

SUV- dobri na asfaltu i malo van njega


Zizou

Recommended Posts

On 26. 5. 2024. at 1:36, April said:

Danas  3 test vožnje.

 

Mazda CX30, Peugeot 5008, Geely Atlas Pro.

 

Pežo prijatno iznenadio, Geely ipak najbolji. Koga zanima, u vožnji jako, jako podseća na Range Rover. Geely salon pun, samo ulaze, na parkingu ima još samo jedan Atlas za test i nijedan Coolray. Coolray se čeka na isporuku od 90 do 210 dana, u zavisnosti koju boju čekaju. Msm, ljudi su se upecali na Volvo motor. U ponedeljak ću dobiti tačnu specifikaciju sedmogodišnje garancije šta tačno pokriva.

 

Ja, međutim, neću kupiti nijedan.

 

Danas sam jednostavno shvatio da mild hibridi ne mogu spustiti gradsku potrošnju ispod 8 litara, verovatno ni ispod 9. Pred koronu sam zamalo kupio Ford Ranger, koji je trošio 15 litara, a onda me cena goriva vratila u realnost. Stvari su u međuvremenu postale samo komplikovanije i možemo se kladiti da se gorivo nikad više neće vratiti na nivo pre epidemije.

 

Zato sam pomerio fokus na Tojine hibride i mislim da ću se od sad kretati negde u tom prostoru. 

Outlander hibrid,Mitcubishi ASX hibrid,Tojota benzinci su odlicni.Dizel ako vozis duge ture ali bas tipa 60,70 km u komadu,Inace ne mislim da se isplati.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

uzdravlju je vozio, za bolju promenio

:)

 

 

za koju si se na kraju odlučio?

  • +1 1
Link to comment
On 26. 5. 2024. at 1:36, April said:

Stvari su u međuvremenu postale samo komplikovanije i možemo se kladiti da se gorivo nikad više neće vratiti na nivo pre epidemije.

 

Sta znam 2019 dizel je kod mene bio 1,30 danas sipao za 1,55. Ako uzmes inflaciju na 5 god i nije tako lose.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

uzdravlju je vozio, za bolju promenio

:)

 

 

za koju si se na kraju odlučio?

 

Na kraju C-HR

 

I ne liči na SUV, ali zapravo jeste

  • +1 4
Link to comment

bravo

 

i meni je on bio prvi pik svojevremeno za kupovinu. čak sam jedan i gledao međutim nisam imao zatvorenu konstrukciju, pa je klbukvl desetak dana kasnije počela korona i kad se stabilizovalo tržište ono što je bilo 17-18k€ otišlo je na 22-23k€

 

nije nam se dalo

 

 

jel bar dvobojna?

Link to comment

premoćan je, od tih space dizajna ovaj je za dve klase iznad ostalih

  • +1 1
Link to comment
Just now, kud u maglu Simoviću said:

premoćan je, od tih space dizajna ovaj je za dve klase iznad ostalih

+ 1. I meni ovaj auto bas lep, ali nije za visoke

 

  • +1 2
Link to comment
Just now, Lezilebovich said:

+ 1. I meni ovaj auto bas lep, ali nije za visoke

 

ja sa 189cm nisam primetio neku skučenost, doduše terao sam ga cca 5 minuta kad sam ga probao

 

sad kad auti imaju mogućnost spuštanja i podizanja sedišta verujem da i visoki mogu da nađu svoju poziciju

Link to comment
7 minutes ago, bios said:

@April Jesi uzeo hibrid na kraju?

 

Jesam, to je i presudilo. 

4,2 u gradu zasad, kažu da idu i do 3,5

 

Verovatno još ne umem da tako racionališem. Vuče me da ga zgazim. Na auto putu malo bučan za moj ukus, to je posledica pneumatika, osamnaestice. 

Link to comment
Posted (edited)

Videh novi C-HR pre neki dan, Toyota živi u 2064. godini.

Edited by napadaj
Link to comment
4 hours ago, booyaka said:

 

 

 

Gledao ovo

Čovek je bio APSOLUTNI INTERGALAKTIČKI GENIJE

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...