Jump to content
IGNORED

Ratno vazduhoplovstvo Srbije


Muwan

Recommended Posts

Po vikipediji 30. Takodje nasao sam vest da treba da vratimo nekih 19 mig-21 i 2 mig-23 iracanima. Medjutim kako u inventaru ne stoje mig-23 moguce je da se to ne odnosi na ovih 30.Po vikipediji imamo samo 4 29tki sada :( I 40tak gazela, 3 operativna an-26, 20tak super galebova, 30tak orlova...

Link to comment

Sta bre mene pitate ja se snabdevam vestima na netu :D Za 21ce sam video pre 2 godine da su nekima ugradjivali novu opremu tako da verujem da ce bar neke od njih i dalje da sljakaju. OD 29ki je jedan trenazni dvosed, 3 su jednosedi. 2 sigurno lete jer sam ih danas video, za ostale ne znam. I oni su trebali da odu u istoriju ali nasi nikako da se nakane da kupe nove. Za super galebove se spremala bogatija oprema pa je moguce da ce preuzeti i funkciju orlova i tako ih odmeniti.

The Serbian Air Force intends to modernize from 15 to 20 of its G-4 Super Galeb trainers to G-4MD standard in order to extend the service life and improve aircraft efficiency. The aircraft will be fitted with new avionics including LCD flight screens, HOTAS, HUD, integrated mission computers, distance measuring equipment, GPS-based navigation systems, identification friend or foe, navcomm units, mission records, and VHF omni-range and instrument landing systems. Integration of guided weapons, countermeasures and targeting systems is also scheduled as part of the upgrade, which is estimated to cost 4 to 5 million Euros per trainer.[4]
Vest iz 2008.
Link to comment

MiG 23jka je samo jedna, iračka, i potpuno je trula, nema šta da se spasi. Nemamo uslove da ih remontujemo. Vraćamo je u takvom stanju iračanima, ako je već nismo vratili. To je Sadam poslao Slobi tokom 90ih.21ce su kao i rumunske i hrvatske, samo da čekamo kad će da padnu. Rumuni i Bugari kupuju polovne F-16ice već nekoliko godina, te oće te neće, nikako da kupe, nemaju pare.

Link to comment
Zna li neko koliko je 21ica uopste u upotrebi? Pre jedno 15tak godina bese oko 60, danas sumnjam da ih ima 20 u letnom stanju.
Otprilike ih toliko ima (24 minus nekoliko koji su uvek van stroja).
Link to comment
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...