Jump to content
IGNORED

Ratno vazduhoplovstvo Srbije


Muwan

Recommended Posts

20 hours ago, x500 said:

Po mom amaterskom znanju o avionima, pogotovo vojnim, mislim da je F16 bolji izbor za Srbiju. 

1) to je avion sa jednim motorom, jeftiniji za odrzavanje. Relativno jeftin letni sat u poredjenju sa drugim slicnim letilicama

2) f16 je avion koriscen je u dosta ratova i pokazao se kao pouzdan (i efikasan)

 

Politicki je bitno da se priblicimo SAD, a kupovina aviona je jedan od boljih nacina. 

 

Rafale možda nema toliko borbenog iskustva kao F-16 ali je i on borbeno testiran na par mesta, tako da je taj problem sekundaran. Primaran problem je taj što prodaju F-16 ili bilo koje američke platforme Srbiji mora da odobri Kongres. Tu kreću zavrzlame jer je Kongres poznat po tome što kupcima koji nisu 100% poslušni vazali često uslovljava prodaju svim i svačim, ili čak ograničava pravo korišćenja nakon kupovine. Lep primer je recimo Pakistan kome su prodali F-16, a kada su im ovi tražili raketu AIM-120 (bez koje njihov F-16 u sukobu sa indijskom avijacijom može samo da plače), dobili su je ali uz naznaku da smeju da je koriste samo u borbi protiv terorizma i ni za šta drugo. Mislim, ako bude stani-pani pucaće oni tom raketom na indijske avione svakako, ali ovo ti ilustruje koliko to ume da bude pipavo.

 

Kecaju čak i Tursku već nekoliko godina, neće da im isporuče ugovorene nove F-16 plus paket modernizacije za postojeće (da ne pominjem izbacivanje iz F-35 programa). Bukvalno ove nedelje su digli te rampe u Kongresu i izgleda da će Turska sada dobiti šta je naručila.

 

Egipat ima flotu od 200 F-16 i nikada (iz očiglednih razloga) nije dobio ništa jače od AIM-7 za vazdušnu borbu. AIM-120 mogu samo da sanjaju i jasno je zašto. Kada bi Kongres nekim čudom odobrio prodaju jedne eskadrile F-16 Srbiji, a veliko je pitanje da li bi odobrili, to bi bila neka sirotinjska verzija bez bilo čega što bi tim avionima u nekom logalnom/regionalnom sukobu dalo ključnu prednost u odnosu na protivničke. A plaćaš ih suvim zlatom kao Bugari koji kupuju 8+8 komada za milijarde dolara i dobijaju prateće naoružanje na kašičicu.

 

Ukratko: možeš ti da se približiš SAD kupovinom njihovog oružja ali ćeš dobiti ono što oni procene da ti je dovoljno a ne ono što bi ti hteo da imaš za nedajbože. A kada dobiješ to što oni misle da ti je dovoljno, ne smeš da se udaljavaš od njih jer očas posla padne rampa na delove i servisiranje, pa i sa tim što si dobio možeš da se slikaš.

 

Ako je alternativa tome Rafal u F4 verziji, sa ful opremom što bi se reklo, tu nema razmišljanja uopšte.

 

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment

Ljudi, Rafal je za dva koplja bolji avion od F-16.

Prvo je što nisu ista liga, Rafal je omnirol platforma sa dva motora, razvijan od kraja osamdesetih, sa golemom nosivošću, ogromnim doletom, superkrstarenjem (preko 1M brzine bez paljenja KDS/forsaža) i ima jedan od najkvalitetnijih sistema integracije senzora i uređaja za ED (Spectra) u svetu, ranga onih na platformama pete generacije i zahvaljujući kome im se jako približava. S druge strane, F-16 je workhorse USAF, jednomotorac kome je zapalo da radi sve ono što ne rade F-15/22, razvijan sedamdesetih, kratkog doleta, bez superkrstarenja, sa malom nosivošću i skromnih manevarskih sposobnosti. Jedina relativna prednost mu je jeftiniji čas naleta, ali to pojede razlika u nabavnoj ceni.

Drugo, bugarsko iskustvo kazuje da primerak tog oldtajmera za zemlju ranga naše staje 200 miliona USD. Da podsetim, F-22, najbolje što Amerika ima, je nju koštao 220 miliona USD.

Treće, sve ovo što Redoran kaže je tačno. Francuzi s druge strane ič nisu toliko isključivi, a veći deo oružja za Rafala prave sami, fala De Golu, slava mu i milost.

Izbor je tu. po meni, jasan. Činjenica ostaje da bi nama, spram geografskih i ekonomskih gabarita zemlje, mnogo bolje pasovala jednomotorna verzija Rafala koju smo kao pokojna Jugoslavija trebali da pravimo.

Ali to ostaje kao žal za mlados'.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  • +1 1
Link to comment

Ako pitaš Vučića treba nam sve i to je izgleda logika MO šta kaže Vodja to nam treba.

 

I tako bi mi završili sa nekom letelicom koju bi bockali štapom i čudili se zašto neće da leti :D

 

J-5 nažalost radi ono što mu se naredi pa neke temeljne analize ni nema nego kupili Hrvati e mi ima da uzmemo bar 2 više.

 

Pitanje je koga bi mi to napadali i od koga bi se branili.

 

  • +1 1
Link to comment

Ja u ovom konkretnom slučaju, ako je takva odluka doneta, baš mislim da se vagalo, i tehnički i politički. Jer jeste pravi potez.

Ako nije i ako je posredi puka komšijometrija, onda nas je posralo, Hrvatima hvala.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  • +1 1
Link to comment

Da se vagalo kako treba ne bi Vučić izjavio da stiže 12 novih Rafala,a onda da stiže još 12 polovnih ali neće da budu Rafal već je on negde našao super ponudu.Tako da je J-5 stavljen pred svršen čin može samo da uvije u lepšu formu to što je Vučić izjavio da ispadne da je stvarno povoljno i neophodno.

 

Do kraja veka poslednjeg Mig29 na tržištu će biti sasvim dovoljno polovnih kojima je ostalo sati naleta.A sigurno medju njima ima povoljnijih od Rafala.

 

Da je ovo normalna država čijem RV ističu resursi lepo bi ponude tražila tenderski i to bi bilo transparentno.Ovako se sve svodi na senzaciju.Nabavljamo novo,a polovnim zadržavamo još jednu eskadrilu.

 

Nigde ni reči koliko su nama potrebne dve eskadrile i kakvi bi im bili zadaci.Dal se to isplati i imamo li mi para za novo.

 

Jasno je da Mig ide u istoriju,ne zato što je loš i što ne može više da se krpi,već zbog politike.Sad je 2022 dok ta eskadrila Rafala dostigne punu operativnu sposobnost,nastaje rupa gde će RV da bude "ćopavo".

 

A tek ako druga eskadrila po Vučiću bude sastavljena od letelica drugog proizvodjač to će tek da bude veselo.

 

 

 

 

 

Link to comment

 

đenerali su procenili da nam je potrebno da imamo 2 eskadrili sa po 20 aviona ali da bi bili zadovoljni za početak i sa dve skraćene eskadrile od po 12 komada :happy:

- tako da ovo vučkara nije baš lupio totalno bez veze, naravno gledaće da zadovolji min potražnje

Link to comment
 
đenerali su procenili da nam je potrebno da imamo 2 eskadrili sa po 20 aviona ali da bi bili zadovoljni za početak i sa dve skraćene eskadrile od po 12 komada happy.gif
- tako da ovo vučkara nije baš lupio totalno bez veze, naravno gledaće da zadovolji min potražnje


40 novih aviona, bilo kojih, je kako god bilo min 4 milijarde USD. Nemamo mi te pare, i tek ćemo da ih nemamo kakvo vreme ide.

To ne smemo sad da kupimo od Rusa koji su jeftiniji, a i to što Rusi sad imaju da ponude (razne verzije Suhoja, pošto je MiG-35 mrtav projekat) nama ne treba.

Šveđani otpadaju iz xyz razloga, EF je mrtav kao i MiG-35, ostaju Francuzi i Ameri.

Tu je izbor već lak.

Alternativa svemu tome je FC-1/JF-17 Thunder u verziji block III, kinesko-pakistanska jednomotorna zamena za MiG-21 i F-16, sa RD-33 (motorom sa MiG-29), koja je mogla doći za znatno jeftinije pare sa jeftinijim satom leta i gde bi se mogla popuniti ta kvota od 40 komada. Samo što to nije politički oportuno ni najmanje, a i razlika u klasi i kvalitetu je, pa poprilična.

Tako da na prvu ovo izgleda kao poprilično racionalan izbor.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka


  • +1 1
Link to comment

Rafale je apsolutno racionalan izbor u ovoj situaciji. Da li će do njega da se dođe senzacijom ili tenderom koji bi trajao tri godine, pa onda bio poništen, pa ponovo pokrenut dok se sva gladna usta ne namire, i onda ti prvi avion stigne tamo negde 2030-te, nije toliko bitno sa praktične strane. Bitno je da vojska dobije ono što smatra da joj treba ili da može da završi posao, a u vojsci ne sede baš sve same budale pa da im nije jasno da je priča sa ruskom opremom završena, da američka/švedska/britanska priča nosi mali milion zamki i nedostataka, da je azijska/dalekoistočna priča nerealna, i da se na kraju sve svodi na francusku priču. Nismo džabe krenuli da uzimamo od Francuza svašta nešto.

 

Što se tiče one "polovne eskadrile", ja i dalje dajem nekih 30% šanse da bi tu mogao da utrči Mirage2000 iz UAE. Oni imaju  najnabudženiju verziju tog aviona i hoće da je polako menjaju, a nama bi to opet bio povelik iskorak u odnosu na rahmetli Orla i Supergaleba.

  • +1 1
Link to comment
50 minutes ago, Redoran said:

 

Što se tiče one "polovne eskadrile", ja i dalje dajem nekih 30% šanse da bi tu mogao da utrči Mirage2000 iz UAE. Oni imaju  najnabudženiju verziju tog aviona i hoće da je polako menjaju, a nama bi to opet bio povelik iskorak u odnosu na rahmetli Orla i Supergaleba.


Jel Orao vise ne leti? Pitam jer mi je nesto u glavi da sam ga letos video u Batajnici. Ali mozda sam pobrkao godinu i to je bilo ranije.

Link to comment

Lete i Orao i Supergaleb (koristimo ga kao trenažera) ali je njihova upotrebna vrednost u nekom sukobu veoma upitna. To su SFRJ proizvodi čiji resursi neumitno ističu i mora im se naći zamena.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...