Jump to content
IGNORED

Ratno vazduhoplovstvo Srbije


Muwan

Recommended Posts

ovaj... ovo je kanda trebalo da bude potpisano 23.12-2016.

 

da ne bude samo sve loženje "za dve godine"

Ma uobicajena ruska uvaljotka Srbiji: u medjunarodno politicki po Srbiju najnepovoljnijem trenutku, tehnoloski dozlaboga problematicno, toliko da mogu Srbiju da drze za jaja glede akumulatora™, finansijski mutno, proceduralno takodje, a na sve to, na neprebolnu srpsku slabost na sve rusko - poklon :isuse:...

Samo su somovi poput sadasnjih mogli da se uhvate na takvu bucku i da ispadnu toliki idioti,na da se pri tom, cak i da sve ima smisla, nista bitno nije promenilo u situaciji/stanju srpske avijatike.

Link to comment

Ma uobicajena ruska uvaljotka Srbiji: u medjunarodno politicki po Srbiju najnepovoljnijem trenutku

Jea. ???? Invazija samo što nije, u Čileu zemljotres, pao avion u Crno more sa sve horom „Aleksandrov“ a i šuška se da je engleska kraljica s jednom nogom u grobu. I zašto baš sad i kome to odgovara?

 

Nego da damo mi ipak Rumunima tih 200 miliona € za narednih 10 godina da patroliraju, taman da im otplatimo investiciju?

 

Da ga jebem, druže Namenski, šta bi sa onim silnim kadrom iz SFRJ, koja je nešto umela i proizvodila a koju mi omladinci ovdašnji stalno ružimo pa moraš od nas da je braniš? Đe nestadoše, ima valjda dvajes majstora da se skrpe što umeju da zavrću šrafove, kad su već to isto na tim avionima radili trijes godina?

 

Gde nestade sve to sad?

 

via CZ-M53 TT

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

Ozbiljnim lovcima

 

via CZ-M53 TT

 

A sto si onda stavio J. Koreju na listu? Oni ne da nisu proizveli ozbiljan lovac, nisu proizveli nista vise od ranga skolskog aviona koji moze da posluzi kao laki jurisnik (TA-50 Golden Eagle je njihov najnapredniji proizvod do sada, to je u sustini avion u rangu Super Galeba, ali napredniji naravno jer je noviji).

 

Sklapanje F-16ica po licenci i proizvodnja nekih delova za F-15K Slam Eagle se ne racuna, jer ako se to racuna onda mozemo da ubacimo i Finsku na spisak (sklapali su F/A-18 po licenci) i Grcku (proizvodnja komponenata).

Link to comment

Nisam se mnogo uputio, mislio sam da je bolji, ličio mi na neku kopiju F-16. Bio sam nepravedan prema Indiji doduše, oni s ruskim transferom tehnologije i njihovim parama zajedno s Rusijom faktički razvijaju T-50 tj. kod njih HAL FGFA. A LCA odn. HAL Tejas je pobačeni avion, to ne priznajem u lovca.

 

via CZ-M53 TT

Link to comment

 mi (javnost) nemamo pojma kakvu bi ponudu mogli dobiti da smo vodili ili drugačiju politiku ili ne državnu politiku koliko da smo signalizirali da želimo da se nakačimo na zapadne izvore naoružavanja, bez menjanja kursa vojne neutralnosti. mi godinama radimo na interoperabilnosti vojnih efektiva sa nato (zbog csdp, pzm, ali i širih interesa) i, kačio sam te tekstove već, mešanje različitih tehnoloških osnova, odnosno odsustvo uniformizacije i nabavki i opreme i strukture i prakse itd itd, ima svoju cenu.

 

 

Kada smo, ne menjajuci kurs vojne neutralnosti, hteli vojnu saradnju sa SAD upuceni smo na Nacionalnu gardu Ohaja, koja je VS donirala polovne Hamere i sl., jer je to nas nivo u odnosu na politicke veze koje imamo sa SAD. Ja ne vidim kako bi Amerika (direktno ili preko neke trece zemlje, kao sto je Rumunija dobila od Portugalije) mogla da Srbiji donira F-16 a da isto to onda ne da sve i svom savezniku Hrvatskoj. A Hrvatska bi samo mogla da kaze ,,slusajte, nemamo sada para za te zezancije, mozda za 5-6 godina" i to bi verujem bilo dovoljno da se bilo kakva isporuka Srbiji blokira.

 

Onda naravno imamo i Kosovo. Sve dok se to ne razresi, mislim da nema sanse da bilo kakvo ozbiljno oruzije dobijemo sa Zapada, tu je cak vojna neutralnost sekundarna.

 

Da smo se obratili u sadasnjem vremenu Amerima da nam "rese" problem air policing-a, oni bi nam rekli nesto tipa (ubedjen sam), nije sada trenutak™ za to, sto ne platite nekoj susednoj NATO drzavi da vam cuva nebo, evo npr. Grcka, vi ste s njima dobri, gotivite se, njima treba lova a s druge strane lako ce odvojiti 5-6 aviona da patroliraju vasim nebom, ne moraju ni da se stacioniraju kod vas u bazama, a mi cemo opet razgovarati o opremi kada se za to steknu uslovi™.

 

Generalno to sto pricas za siru politicku sliku je tacno, ali ova vlada je morala da resi problem air policing-a i prezivljavanja lovacke avijacije VS u realnom vremenu, ne moze sada Vucic biti kriv za politiku neutralnosti i sve ostalo sto je sprovodio Tadic i pre njega Kostunica, 4 godine nije dovoljno da se napravi toliki zaokret imajuci u vidu sva ogranicenja pod kojim Srbija vodi svoju spoljnu politiku.

Link to comment

J-10 koristi ruske motore i potrebna je ruska dozvola za izvoz bilo kome

 

Kinezi da trže dolzvolu od Rusa, pošto im 90% aviona "podseća i jako liči" na ruske?!?

 

Enivej... valja čitati do kraja, tj. poslednjeg pasusa..

 

 

  J-10B multi-role fighter, with improved airframe and avionics. It is powered by Chinese WS-10 turbofan engine.

Edited by Dark Wader
Link to comment

Valja citati i neke druge stvari :D

 

 


J-10B: An upgraded J-10, initially identified as "Super-10".[41] It features a lighter and stealthier diverterless supersonic inlet, a longer nose radome possibly housing an active electronically scanned array radar, an electro-optic targeting sensor (IRST, and laser rangefinder,) and a new electronic warning or countermeasures pod atop the vertical stabiliser.[42] The aircraft is powered by the AL-31FN M1;[42] one unit was flown with a WS-10A in July 2011 but that engine was not selected for the initial production batch.[43] The aircraft's first flight occurred no later than December 2008.[44]

Link to comment

Jea. Invazija samo što nije, u Čileu zemljotres, pao avion u Crno more sa sve horom „Aleksandrov“ a i šuška se da je engleska kraljica s jednom nogom u grobu. I zašto baš sad i kome to odgovara?

 

Nego da damo mi ipak Rumunima tih 200 miliona € za narednih 10 godina da patroliraju, taman da im otplatimo investiciju?

 

Da ga jebem, druže Namenski, šta bi sa onim silnim kadrom iz SFRJ, koja je nešto umela i proizvodila a koju mi omladinci ovdašnji stalno ružimo pa moraš od nas da je braniš? Đe nestadoše, ima valjda dvajes majstora da se skrpe što umeju da zavrću šrafove, kad su već to isto na tim avionima radili trijes godina?

 

Gde nestade sve to sad?

 

via CZ-M53 TT

 

To nema veze sa državom ili sistemom. npr. SAD danas i da hoće ne bi umele da naprave Saturn V ili F-22. Proizvodna linija je odavno na otpadu/u muzeju, ljudi koji su to znali da prave su u penziji/na groblju, morali bi maltene da počnu razvoj ispočetka (čitaj Ares V/SLS). Dobro, za F22 bar imaju planove. 

Link to comment

http://tangosix.rs/2016/22/12/analiza-ruski-poklon-vrede-li-mig-ovi-koje-dobijamo/

 

 

Neko od vas dvojice ne prenosi tačne informacije.

 

Što se pak tenkova i BRDMova tiče, stvarno neam pojma. VS u rezervi ima 70ak T-72, možda su ove uzeli za delove.

 

via CZ-M53 TT

Neko je saopštio pre par meseci da su avioni remontovani i da mogu da lete još 4-8 godina? A ko je to saopštio? Onaj bambus koji glumi ministra odbrane, ili neki sličan Psihov "stručnjak".

Ma daj.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...