Jump to content
IGNORED

Ratno vazduhoplovstvo Srbije


Muwan

Recommended Posts

Ma ok, kažem, nemam ništa naročito protiv ove nabavke aviona kao aviona. Samo i da se ispostavi da je skupo - neutralnost jeste skupa. Na stranu što je nemoguće biti vojno neutralan, a ne i politički, i na stranu što ono što i ti lično priželjkuješ nije nikakva neutralnost, al ok, da ne ponavljamo

Link to comment

Ono što ja lično priželjkujem je da smo od brata Bin Zajeda kupili dve eskadrile njegovih Miraža 2000 Mk.9 (2009-to godište, novi ko ispod čekića, vozila šesta mu žena subotom na pazar). Em europski, em skoro novi, a hoće da prodaju jer nabavljaju nove francuske Rafale.

 

Ali nema se para. :(

 

via CZ-M53 TT

Link to comment

Ono što ja lično priželjkujem je da smo od brata Bin Zajeda kupili dve eskadrile njegovih Miraža 2000 Mk.9 (2009-to godište, novi ko ispod čekića, vozila šesta mu žena subotom na pazar). Em europski, em skoro novi, a hoće da prodaju jer nabavljaju nove francuske Rafale.

 

Ali nema se para. :(

 

via CZ-M53 TT

 

ne to, nego EU vojska :) 

Link to comment

ne to, nego EU vojska :)

Pa toeto.

 

Dassault Mirage 2000 Mk.9, francuski F-16, višenamenski jednomotorac po izboru JRV još početkom devedesetih, jeftiniji sat leta od MiG-29, naoružanje za njega (MICA v-v raketla) prave EADS/Airbus i MBDA, komponente razne evropske firme.

 

S tim što bi i to bilo jako skuplja, iako politički oportunija varijanta. Jednostavno nemamo pare.

 

via CZ-M53 TT

Link to comment

Pa znam da je to to. Samo ukazujem da ako se EU vojska nekad formira i mi (nekim čudom) budemo deo nje - više nismo neutralni (mislim ni formalno, pošto suštinski nismo ni ovako)

Link to comment

Pa ja sa tim nemam problem ama ni najmanje, u tom smislu i ceo slučaj sa ovom nabavkom aviona i posmatram. Ovo nije nikakvo naoružavanje već jedva održavanje kapaciteta za kontrolu neba i imanje nekakve avijacije. Dokaz više koje natezanje i gimnastiku treba, a u budućnosti će morati još više, da izvodimo da bismo nakrpili jednu mučenu eskadrilu polovnih aviona, da nam ne zamre RV.

 

Ono, samo dokaz više zašto nam treba EU vojska. Ne NATO, jer u NATU bi nas isto ovo čekalo samo sa još skupljim američkim avionima, već full-scale EUFOR.

 

via CZ-M53 TT

Link to comment

Jasno mi je na kojoj strani ti je srce. Ja bih samo da pomenem for (distant) future reference: ta vojska (ako se ikad formira) može vrlo lako u nekom momentu da bude neprijateljskija prema recimo Rusiji nego što je to NATO. Jer...Ameri mogu uvek da odu da se zajebavaju sa Kinom ili tako nekim. Zvanični "Brlo" nema gde da ode. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Paaaa?

Postojanje EU vojske uslovljeno je postojanjem EU kao federalne države. Ako većina građana takve države, uključujući i Srbiju u njojzi, odluči da joj je Rusija neprijatelj, c'est la vie.

 

via CZ-M53 TT

Link to comment

U dalekoj budućnosti će ovu zemlju voditi i njome upravljati ljudi iz moje generacije, koji su prvo naučili ejbisidiiefdži pa onda azbuku. Duboko sam uveren da će u mnogim stvarima mejnstrim gledište biti poprilično drugačije.

 

Nek Evropa samo pretekne u narednih deset godina.

 

via CZ-M53 TT

Link to comment

koliko drzava trenutno proizvodi vojne avione?

SAD, Evrokonzorcijum, Francuska, Rusija, Kina, Švedska, J. Koreja, Japan i Pakistan. Odnosi se na borbene višenamenske lovce vredne pomena.

 

via CZ-M53 TT

Link to comment

SAD, Evrokonzorcijum, Francuska, Rusija, Kina, Švedska, J. Koreja, Japan i Pakistan. Odnosi se na borbene višenamenske lovce vredne pomena.

 

via CZ-M53 TT

hvala

to me zapravo i zanimalo. ozbiljna proizvodnja

Link to comment

Da, Indiju su zaboravili.

 

HAL_Tejas.jpg

 

1867325.jpg

 

A ako je Juzna Koreja na listi onda treba da bude i Tajvan.

 

Izrael i Juzna Afrika su takodje svojevremeno imali ozbiljnu proizvodnju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...