Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

Nisam video Mrdjine postere do sad, partizanovi sorcevi i Rasa Radovanovic su bili hit.Ovo je bilo `91, nakon mnogih nacionalnih prepucavanja kad nije bilo za ocekivati da publika ovacijama isprati igraca iz Hrvatske. Za razliku od njega Drazena su uvek najstrasnije vredjali i ne slazem se sa komentarima da je to bilo samo zato sto je Drazen bio fenomenalan kosarkas posto je to bio i Kukoc (ko ne veruje neka pogleda snimak), ali valjda Toni nikad nije davao povoda.
ponasanje drazena, ace (i vecine te cibone) na terenu i gestikulacija kod datih koseva su mnogo daleko od kukoca i njegovih nba asistencija.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Na HRT 2 upravo kreće snimak čuvene utakmice finala plejofa 1983. godine šibenka-Bosna, a povodom 16-godišnjice smrti Dražena Petrovića.

Link to comment

A Rasa Radovanovic sa 3x manjom kilazom nego sada? :)Strasno je primetna razlika u fizikalijama igraca nekada i sada... pre svega mislim na misicnu masu...

Link to comment

Ko je dao onoj nadobudnoj teatralnoj brkatoj budali da sudi finale? Pola njegovih sviranja uopste nisam skontao. Onaj poslednji sut i bruku koju je svirao da ne pominjem.I jel to bio mladjani Cvitkovic komentator? Zalicio mi je glas.Posle prvog poluvremena nisam mogao da vidim na koji ce to nacin Bosna da izgubi onoliku prednost. Onda je Drazen ubacio u brzinu, prvo poluvreme je bio neprimetan, u drugom nezaustavljiv. Neverovatno, klinac od koliko, 17 godina? Ali ponasanje mu je uzasno bilo, na ovoj utakmici i razumljivo, ali cini mi se da je i kasnije u karijeri bio ovako iritantan za svakog ko ne navija za tim u kom igra. Mozda gresim, nisam ga puno gledao.

Link to comment

Da, Matijević je bio užasno teatralan. Ja ga se onako maglovito sećam, više kao atrakcije zbog svojih brkova i, naravno, zbog ove utakmice. Publika na metar od terena, a igrači se osvežavaju iz onih balona od 5 litara. :D Bosna je na kraju ipak bila šampion, jer je uložila žalbu na ovu utakmicu, pa je odlučeno da se igra u Novom Sadu, a šibenčani nisu hteli da doputuju. Vlade Đurović ima teoriju da su političari favorizovali Bosnu zbog Olimpijskih igara koje su se održavale sledeće godine (a i na majicama igrača Bosne vidljiv je bio logo OI). Nije bio Cvitković, ali ne mogu se setiti imena ovog komentatora.

Link to comment

Komentator je bio Anzulovic, otac nekadasnjeg igraca, a sadasnjeg trenera.Moji utisci posle cetvrt veka (to je najstarija kosarkaska utakmica koje se secam, fudbala se secam malo vise, Gudelj, Sorensen, Honduras, Panta menjaj me) - naravno prva stvar je kako su svi mrsavi, iskusni Jablan (u Zadru Obad je oduvek bio iskusan), suter Saric (u Ciboni Usic, u Bosni Mitrovic, takvog profila igraca vise nema), a u Bosni Varajic koji je u finalu kupa sampiona dao 45 poena, sada ko postigne 45 poena u finalu pionirskog prvenstva Srbije zavrsava u inostranstvu.

Link to comment

Da, to je Matijevic sudio, lud sudija a jos ludji covjek a mislim da i dalje ima brk od pola metra. Tokom devedesetih ( a mozda i sada) je trenirao KK Maksimir i predavao na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu. Sjecam se jedne utakmice negdje '98 godine, igrao Maksimir protiv nekog autsajdera i vodio 20ak razlike kad se Matijevic poceo inatiti sa sudijama kojih 10 minuta pred kraj, dobio par tehnickih, protivnicki tim pogodio bacanja i par suteva i prednost se istopila. Igraci Maksimira se uspanicili poceli gresiti i uslo se u egal u zadnjih 20ak sekundi, protivnicki tim imao zadnji napad i loptu za pobjedu, grese, gube loptu i Maksimir vuce kontru za pobjedu, krilo Maksimira istrcalo napred i ceka u kruski i mase ko blesav da mu se doda lopta, plaj vuce loptu, usporio i napokon kad se sjetio da doda ovome sto stoji sam pod kosem sudija opravdano sudio 3 sekunde. Matijevic to vidio sa tribina i eksplodirao, sisao u kancelariju nasao pistolj i vratio se da ubije sudacku stoku. sudije pobjegle a ovoga se niko ziv nije usudio da zaustavi koliko je lud. Sudija koji je sudio 3 sekunde ostavio auto i sve i pobjegao u opremi javnim prevozom jer ga je Matijevic trazio po parkingu. Ludjak totalni.

Edited by MangupIzCivilstva
Link to comment

i ja sam gledao reprizu na HRT Sibenka-bosna i pitam se zamislite da se onakav faul sudi u odlucujucoj utakmici za titulu izmedju Partizana i Zvezde, pa tu bi bilo palo mnogo glava....i ona je tekma pokazala koliko je ona kosarka sporija, jos u to vreme nije postojao sut za 3 poena.....definitivno je Marelja dokaz da je svaki basketas mogao biti prvoligaski igrac, mada oni stariji ce se setiti i legendarnih Zadrana Ivice Obada i Stipe Sarlije:))))komentaror na toj utakmici i redovan komentator Cibone iz tog vremena je bio Vlaedimir Anuzlovic, otac danasnjeg trenera Drazena Anzulovica....

Edited by trifke
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...