Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

Tu nam je zapala Letonija sa Kambalom i gomilom divljaka sutera i njih smo lako slozili. To je bila valjda jedina tekma u kojoj je Kari pustio Vesu i Miloja da odigraju koji minut. Vesa je i za tako kratko vreme uspeo da se potuce sa nekim Letoncem!
A Miloje baci airball sa slobodnjaka. Mogu misliti kako su zbog svega ovoga izgledali nekome ko ih je prvi put gledao :lol: Jugosloveni pustili dva lika iz obezbeđenja da igraju malo :lol:
U polufinalu nas je tada mladi Pau Gasol drao celo prvo poluvreme, onda smo ih u drugom slomili odbranom, a i Stojakovic je dao nekih 30 poena.
Čuvena Drobišina odbrana, koja se svodila na unošenje u facu i pretnje Gasolu čitavu utakmicu. Ovaj ga nije konstatovao i samo trpao. Peđa u trećoj četvrtini preuzeo utakmicu, rešetao iz svih mogućih i nemogućih pozicija. Šareni koji za američke košarkaše kada pogode neki nemogući šut kaže ''profesionalac!!!'' (a naši su šta? amaterski košarkaši) :twak: Inače, mislim da bi sad trebalo polako početi puštati neke naše poraze (recimo kada smo igrali na maksimumu mogućnosti, a to opet nije bilo dovoljno: vs. Španije 2004 vs. Argentine 2004 vs. Argentine 2006 vs Grčke 2007). Čisto da se ljudi vrate u realnost i da nauče da se obraduju eventualnoj pobedi protiv Engleza.
Link to comment

Mislim da je Vesa ushao i protiv Estonije u prvoj fazi.Inache, imali smo do jaja sastav tad. Odmah mi se tad svidelo sta je uradio Pesic, tj. uradio je ono shto su svi mislili da treba josh pre toga, a to je da se napravi repka u kojoj ce mladji igrachi tada (Stojakovic, Jaric, Tarlac, Gurovic itd.) imati vecu ulogu. Chak je i Drobisha bio solidan tu, tj. tu josh nije pokazivao zelju da igra beka, a ni Gurovic nije skliznuo josh u potpuno ludilo.U sushtini, proshetali smo se prvenstvom, mada sad kad razmislim mozda je Daddy Cool u pravu da su ostali bili ili u raspadu ili josh previshe mladi.p.s. Letonce smo dotukli njihovom igrom, oni su cepali trojke non stop, ali smo mi pocheli sa 12/12 za 3. Mislim da je Gurovic dao poslednju u seriji i da je Sharenac pocheo da se seche dok je u isto vreme svrshavao. Zavrshili smo nekih 20/28 za 3.

Link to comment
p.s. Letonce smo dotukli njihovom igrom, oni su cepali trojke non stop, ali smo mi pocheli sa 12/12 za 3. Mislim da je Gurovic dao poslednju u seriji i da je Sharenac pocheo da se seche dok je u isto vreme svrshavao. Zavrshili smo nekih 20/28 za 3.
Sećam se da sam se uključio na valjda 10/10 i bio ubedjen da je neka greška u grafici :D Potpuni madness.Inače, celo to prvenstvo sam odgledao tako nekako bezvoljno jer se odmah videlo da ćemo uzeti. Čak i finalu protiv Turaka na kraju treće, na +1 za nas, sam bio siguran da lagano dobijamo. Mislim da se tako nisam osećao nikada ni pre a ni posle toga u vezi bilo koje naše ekipe u bilo kom sportu. Edited by Svarog
Link to comment
Sećam se da sam se uključio na valjda 10/10 i bio ubedjen da je neka greška u grafici :D Potpuni madness.Inače, celo to prvenstvo sam odgledao tako nekako bezvoljno jer se odmah videlo da ćemo uzeti. Čak i finalu protiv Turaka na kraju treće, na +1 za nas, sam bio siguran da lagano dobijamo. Mislim da se tako nisam osećao nikada ni pre a ni posle toga u vezi bilo koje naše ekipe u bilo kom sportu.
EP 1997. godine. Tacno preko qrtza osvojeno prvenstvo, koliko da se uracuna. Jedino sto je ostalo za pamcenje je ona Djordjeviceva trojka Hrvatima.
Link to comment
EP 1997. godine. Tacno preko qrtza osvojeno prvenstvo, koliko da se uracuna. Jedino sto je ostalo za pamcenje je ona Djordjeviceva trojka Hrvatima.
Pa ne znam, da se Savić nije prodrao u facu Fućki i tako ga poslao u mišju rupu, nisam siguran da bismo dobili finale...
Link to comment
Pa ne znam, da se Savić nije prodrao u facu Fućki i tako ga poslao u mišju rupu, nisam siguran da bismo dobili finale...
Pa o tome ti i govorim. Uzeli smo prvenstvo na ime, status igraca i odbranu koja je prebijala sve redom na mrtvo ime.
Link to comment
Pa ne znam, da se Savić nije prodrao u facu Fućki i tako ga poslao u mišju rupu, nisam siguran da bismo dobili finale...
12-0 u prva tri minuta, 12 razlike na kraju.
Link to comment
Pa ne znam, da se Savić nije prodrao u facu Fućki i tako ga poslao u mišju rupu, nisam siguran da bismo dobili finale...
Meni je to finale bilo boza skroz. Tačno imaš osećaj da nas ne bi dobili tri dana da igramo. Ali, nije bilo preko kurca, jer smo se mučili u grupi. Najbolje za mene je bilo SP '98. najdramatičnije, najbolje utakmice. Mada, je '02. dream come true.edit: zar nije bilo Savićev lakat+Abio? Edited by Lrd
Link to comment

Jako se slabo secam svih utakmica iz tog perioda, ali se secam da mi je ta bila jedna od mucnijih za gledanje. Bio je neki uzas od kosarke.

Link to comment

Meni je to prvesntvo ostalo u secanju po debitantu Milenku Topicu (dobro, bio je i godinu ranije na OI, ali tamo nije imao znacajniju ulogu) koji je bio veliko osvezenje.

Pa ne znam, da se Savić nije prodrao u facu Fućki i tako ga poslao u mišju rupu, nisam siguran da bismo dobili finale...
Koliko se ja secam nije se Savic prodrao nego je bila klasicna sekirica po rukama nakon koje se Fucka vise nije video. Nesto kasnije je Abio napravio namernu kad je rukama povukao Djordjevica koji je zestoko pao i tu se napravila manja guzva. Italija zavrsila utakmicu sa 49 postignutih poena.
Link to comment

Interesantno je da su Italijani sve te batine primili bez previse teatralnosti kojoj umeju biti skloni. Cini mi se da je to prva utakmica neke od nasih ekipa gde sam video toliko podeljenih batina.

Link to comment
Koliko se ja secam nije se Savic prodrao nego je bila klasicna sekirica po rukama nakon koje se Fucka vise nije video. Nesto kasnije je Abio napravio namernu kad je rukama povukao Djordjevica koji je zestoko pao i tu se napravila manja guzva. Italija zavrsila utakmicu sa 49 postignutih poena.
I to kakva sekirica. Kad ga je opalio po rukama, cela hala je ućutala. Posle je Fućka kao počeo da se buni, a Savić mu je pripretio kažiprstom. Fućka je do kraja utakmice pogodio možda 2 bacanja.
Link to comment
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...