Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Kojim se putem najbrže stiže iz Beograda u Babe kod Kosmaja? Ibarskom do Barajeva ili nekako drugaćije istim putem? Avalskim putem do Ralje? Nikad nisam bio u tom kraju.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ehej, u odlasku smo išli avalskim putem, ali to nam je uzelo malko više vremena. Pa smo u povratku ipak išli od Sopota na autoput, što jeste duže, ali se ipak brže stiže do grada. Sve u svemu, nema neke drastično bitne razlike. Hvala :)Inače, Babe su jedno fino mesto za chill, ali cenim da ne bih izdržao više od dva dana bez prodavnice. Mi smo tu imali seminar ali nam je lokacija za kunt bila Nemenikuće (vikendica) tako da smo stalno prolazili kroz Sopot i tu kupovali šta nam je trebalo. Inače je Country club fino mesto za odmor. Tamo su i neki tereni za sve i svašta i neki konji koje jašu i mlate onim bičevima da trče u krug što mi se baš i nije dopalo.

Edited by pacey defender
Link to comment
Babski restoran propao čujem?
Ne znam, nemam s čim da uporedim jerbo mi je ovo prvi odlazak tamo. Recimo da je ručak osrednje do umereno dobre kakvoće. Ništa dakle spektakularno po kvalitetu, ali ni nejestivo. Onda sam nakon par dana dobio neku ponudu istog tog hotela i video da je cena ručka otprilike 1300 dinara, što je skroz previše za ono što smo dobili, a pretpostavljam da je baš to ponuđeno.
Link to comment

Hteo sam da bar dve nedelje ovog leta posvetim Zapadnoj Srbiji, preciznije potezu Brankovina-Maljen-Povlen-Podrinje-Perucac Vrelo.Posto idem sa suprugom i dvogodisnjom kcerkom, partizanske varijante su iskljucene. Molio bih preporuke kako za zanimljive lokacije, mesta za kupanje, setanje, splavarenje i zanimljive tradicije krajem jula, tako i za mesta sa turistickom infrastrukturom u razvoju - recimo, na netu sam nasao solidnu ponudu apartmana na jezeru Perucac, kao i par zanimljivih vajata na Maljenu. Net info mi, medjutim nisu sasvim pouzdane, pa bih voleo impresije nekoga ko je vec isao tim stazama.edit:slikapost-2970-13086613454549.jpg

Edited by April
Link to comment

Ako razmišljaš o Perućcu, blizu ti je i Tara. Savetujem ti da odvojiš jedan dan za izlet na Zaovinsko jezero, koje nije ucrtano na toj mapi koju si okačio i na kom se može kupati. Ima i parking, nešto kao plaža (nije malo, ali nije ni uređeno), bude ljudi, a blizu je i par naselja, nije totalna divljina u pitanju.

34i5mkk.jpg

 

2v9zzo5.jpg

Puno mesta za kupanje ima i na Drini, ali ne znam tačno gde/kako, nisam probao. Jezero Perućac je bilo spušteno prošle godine radi onih iskopavanja grobnica uzvodno, pa je bilo totalno neimpresivan prizor, drvlje, kamenje i plastika, niko se nije kupao. U normalnim okolnostima bude tu valjda okej za brčkanje, ima i neki hotel, ponton-kafić, kulturan parking, itd.

... sa visine je delovalo baš fensi.2cifjfq.jpg

...Za kratki izlet svako ko se tuda smuca zapadom Srbije ode u Kustendorf. Gledaj da ne ideš weekendom i bolje malo porani, popodne nema mesta na parkingu i moraš da parkiraš na nekoj čuki uzbrdo u selu. Kada obiđeš šta ima, sedi u Kapor bar (a ne u neko od onih gadnih mesta na trgu kraj ulaza) i naruči svima gusti sok, flaširaju svoj. Imaju i poveliku biblioteku, pa deca mogu da njuškaju ako 'oće.

... ovo pogled na ulaz pri odlasku, kada se gužva već dobrim delom raščistila:24xgw13.jpg

 

... rade i kao hotel, odsedaju ljudi u kućicama ovog tipa:4tlgjp.jpgOstalo ćeš već videti/fotkati kad stigneš tamo, ovo je čisto atmosfere radi.

...Od :kdp: atrakcija imaš spomen dom Kremanskom proročanstvu, videćeš usput, pa stani da ošacuješ ako nisi gadljiv.

Proroci:2zf79zc.jpg

 

:isuse:112cvv9.jpg

U povratku ka Beogradu razmotri rutu kraj Drine, preko Loznice i Šapca, pa na autoput. Put je fin, nema gužve, a Banja Koviljača je na pola puta i super je za koji sat odmora, razmrdavanje nogu i ručak. Park je veeeelik i nisam ga fotkao, no se njime šetao. Mesto odiše penzos-turizam vajbom.

9j0fhx.jpg

 

2bw8cw.jpg

Deo oko Valjeva nisam fino ošacovao, pa ti ne bih davao savete. Bilo mi je svašta čudno kada sam vozio tuda, npr. ona njihova navika da sahranjuju po obodima poseda, a spomenici sve k'o narodnim herojima, o, bobe...Nisam shvatio da li ti treba preporuka za smeštaj na Tari, ali ako da, evo je... Bio sam u Omorici više puta više puta u razmacima od po 4-5 godina, 2x zimi i po jednom usreda leta i na proleće. Uvek bih je preporučio. Sobe su jednostavne ali uredne, a ima baš fin (velik, lep i čist) zatvoreni bazen, trim stazu, sportske terene i polupansion sa all you can eat popodnevni obrok varijantom. Kolima je bilo šta u okolini lako dostupno ako se prvo raspitaš za najbliži put, pošto ima neucrtanih (npr. direktan put za Mitrovac, tj. za Zaovine, ne postoji na kartama, svež je).

2dh65o8.jpg

Između Rogačice, Višegrada i Užica ako te nešto zanima, slobodno pitaj. Info o regati si verovatno već sam našao.Totalno sam izyoyogisao ovaj post, hell yeah...edit: Mentalni typo.

Edited by Oxymoron
Link to comment

@ Oxy: Hvala za full info, posebno za detalje oko Perucca. Najblizi sam bio odluci da tamo provedem celu jednu nedelju, ali cu se sad prvo raspitati kakva je situacija. Koviljacu cu propustiti ovog puta jer tamo imam svog zubara i bivsu devojku na godisnjem odmoru; dovoljno razloga da ne prizivam djavola.Otprilike sam razabrao da mi je dobitna varijanta smestaj na Mitrovcu ili Peruccu i dobar plan za izlete u radijusu od 60km na dan?

Link to comment
Otprilike sam razabrao da mi je dobitna varijanta smestaj na Mitrovcu ili Peruccu i dobar plan za izlete u radijusu od 60km na dan?
Na Mitrovcu je smeštaj nekako više omladinski i okej je pozicioniran za silaske na Perućac (premda su serpentine gadne ako voziš nekoga ko se zenta od takvih stvari) i roaming po Tari. Ovaj deo oko Belog Bora i Omorike je znatno bliže magistrali, pa odatle brže stižeš do Šargana, Kuste, Višegrada (sve via Kremna), a do Perućca se odatle najbrže stiže preko Bajine Bašte, što je malo blaži "spust", ali onda moraš dodatno da voziš uzvodno do jezera. Ti prosto zaključi koji overhead ti više odgovara...
jezero je, mislim, zaovinsko.
Tačno misliš, moja greška, ispravio sam sad. _Beelzebubba_jackass.gif Napravio sam hibrid od imena, verovatno podsvesno inspirisan Zavojskim jezerom kod Pirota. :)
Link to comment
Deo oko Valjeva nisam fino ošacovao, pa ti ne bih davao savete. Bilo mi je svašta čudno kada sam vozio tuda, npr. ona njihova navika da sahranjuju po obodima poseda, a spomenici sve k'o narodnim herojima, o, boze...
Haha, mislim da je to na putu Valjevo - Loznica, a razlog je sto se tamo svi bave kamenorezackim zanatom...inace, taj put V-L je jedna od najlepsih sightseeing tura u Srbiji.Jos me nesto zanima: Rogacica je najbolje pozicionirana u zoni koju hocu da pokrijem(do Perucca 24km, do Mokre Gore 61, do Povlena 41, do Maljena 60, do Kosjerica 30). Nisam, medjutim, stekao utisak da se tamo bave turizmom, sem sto su tacka na Drinskoj regati i dobra lokacija za pecanje?
Link to comment
Za kratki izlet svako ko se tuda smuca zapadom Srbije ode u Kustendorf. Gledaj da ne ideš weekendom i bolje malo porani, popodne nema mesta na parkingu i moraš da parkiraš na nekoj čuki uzbrdo u selu. Kada obiđeš šta ima, sedi u Kapor bar (a ne u neko od onih gadnih mesta na trgu kraj ulaza) i naruči svima gusti sok, flaširaju svoj. Imaju i poveliku biblioteku, pa deca mogu da njuškaju ako 'oće.
Da napomenem da restoran "na kraju" Drvengradu (blizu one crkvice i padine iza nje), ne znam kako se zove (ali i tamo sluze taj sok) ima najsavrseniji mladi sir i kajmak koji sam ikada probao. A i meso im je mnogo dobro. A i ustipci. Tj., sve im je mnogo dobro (ali sir i kajmak su kosmicki dobri).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...