Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

5 hours ago, napadaj said:

 

 

 

U nedelju predivni Lepenski vir koji em izgleda impozantno, em je očigledno veoma dobro vođen - čisto, uredno, dobra suvenirnica, veliki broj turista dolazi (sa našim dolaskom se poklopila i poseta Amerikanaca sa kruzera koji krstari Dunavom), a sve to zbog neverovatnog otkrića Srejovića i društva. 

 

 

Za te posete Amera koji krstare Dunavom sam čuo od domaćina u Kovačici, koja je takođe u ponudi kao mesto za jednodnevni izlet. Galerije, ili druge lokacije iz Kovačice koje su uključene u ovaj program dobijaju godišnji raspored poseta prema kojem se rukovode i (prema njihovim rečima) angažovani su vikendima tokom čitave sezone proleće - jesen. 

Link to comment

Pa nije sređeno da umreš, ali je lepo i sačuvana je suština, gotovo sve su radili volonterski i zahvaljući ličnom entuzijazmu, tu su kuća i dom kulture posvećen Pupinu, a tu je i stari seoski učitelj,  koji je posvetio život toj priči, odličan  pripovedač i baš zanimljivo biće, tako da je sve to ukupno lepo. 

 

(bila sam pre nekoliko godina, možda se nešto promenilo) 

 

Edit: Jeste se promenilo, ima Ružić i  Godfri, ima ženski, ima sve 

 

https://www.rtv.rs/sr_lat/vojvodina/banat/u-idvoru-potpisan-protokol-o-nastavku-naucno-tehnoloske-saradnje-srbije-i-sad_1214553.html

Edited by Taihoskopija
  • +1 2
Link to comment

zna li ko sta mi treba za ulazak u srbiju iz mne? mislim potvrda o vakcinaciji ili nekakav test?

mora li papir ili qr kod koji imam u telefonu (valda  ovi mogu da ga ocitaju na granici)?

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

bih da odemo na divcibare sledece subote pa jedno nedelju dana. u idealnoj situaciji: sto isturenija/izolovanija kuca/vikendica, do koje moze da se dodje kolima, sa ogradjenim dvoristem zbog psa, i da moze da se iznajmi bez sa fleksibilnim brojem osoba, u smislu da smo nas dvoje ali da nam fleksibilno dolazi poseta. da li je tako  nesto moguce i imate li nekih preporuka. generalno, neke preporuke za smestaj koje ispunjavaju min. kuca/vikendica relativno izdvojena/usamljena sa obaveznim pristupom kolima.

Link to comment

Hm, taj uslov da plac bude ograđen ograničava izbor/ponudu. Čini mi se da je tamo urbanistički rešeno da se ne postavljaju ograde između parcela (barem je na jednom delu tako - kad od pijace pređeš potok).

Edited by pacey defender
Link to comment
20 minutes ago, pacey defender said:

Hm, taj uslov da plac bude ograđen ograničava izbor/ponudu. Čini mi se da je tamo urbanistički rešeno da se ne postavljaju ograde između parcela (barem je na jednom delu tako - kad od pijace pređeš potok).

jasno mi je. to bi bilo idealno, ali nije uslov. mnogo je vaznije da nema guzve i da je malo "usamljeno". ja bih malo da provetrim glavu a i zbog psa da se malo opusti bez guzvi a sa sto vise slobodnog prostora.

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Vlada Srbije je na sastanku zaključila da se prihvata Dokument dosije "Nominacioni predeo Bača" za upis na Uneskovu listu.

 

"Nominacioni predeo Bača" biće predložen za upis na Uneskovu listu svetskog kulturnog i prirodnog nasleđa, saopšteno je iz Ministarstva kulture. Ovaj predlog je od velikog značaja za Srbiju, posebno jer se prvi put nominuje za novu kategoriju kulturnog dobra, kulturni predeo.

Kada ovaj proces bude uspešno završen, "Kulturni predeo Bača" će biti prepoznat kao prvi kulturni predeo u Srbiji, ali i regionu, čija izuzetna univerzalna vrednost prevazilazi nacionalne okvire i koji će dobiti poseban vid međunarodne zaštite u okviru Konvencije o zaštiti svetske kulturne i prirodne baštine, prenosi eKapija.

 

80795889261e54ec29bd57718123565_613x460.

 

Mnogo lepa tvrdjava, ocajno postavljene oznake, ali uz malo truda se moze naci.

 

https://srbija-projektieu.rs/бач/

 

 

Edited by Milosh76
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...