Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

Tačno, to nije lokacija za pentranje s malim detetom.

Ja bih obišao grad duhova Rtanj, pa planinu, Bovansko jezero. A za dete od 3 godine je ranije uvek bilo sadrzaja u samoj Banji (trange frange i ringišpili. Ne znam kakva je situacija danas, poslednji put dam bio pre par godina)

Link to comment
33 minutes ago, Bright Billy said:

sa malim detetom ce ti verovatno biti zajebano da se popnes na soko grad... 

Sa malim detetom je sve zajebano... Običan doručak u hotelu može biti pakao... Čuj, može bti, bio je pakao... :(

  • +1 2
  • Haha 6
Link to comment

postoji i latin grad u selu vrmdza, mada ja licno ne vidim da je tu bio neki grad. u svakom slucaju tamo se maoze sa malom decom. ispod je i jako lepa vodenica iz recimo 19. veka koja je jos uvek u funkciji. bracni par koji je drzi je pominjao da ce do leta osposobiti i ugostiteljski objekat ali ne znam dokle su stigli sa tom idejom. na instagramu se zovu nasavodenica_  i ne treba ih pomesati sa jednom drugom vodenicom u tom kraju koja je klasicna kafana. fini su ljudi i jako je lepo mesto samo sto od banje do njih ima nekih pola sata voznje u pravcu rtnja... 

Edited by Bright Billy
Link to comment
On 24.7.2021. at 17:00, Ras said:

Obišao sam (obnovljenu) tvrđavu Ram, prešao skelom u Banat, rashladio se na Vračevgajskom jezeru, vratio se na večeru u Staru Palanku (Lederata - odlične šnicle/krmenadle od soma), vratio se nazad preko Kovina i Pančeva.

 

Put je uglavnom dobar, osim poslednjih petnaestak kilometara pored rudnika Kostolac i preko Kličevca, gde je loša asfaltna podloga prepuna zakrpa. Postoji i druga opcija, preko Topolovnika, Kisiljeva, itd... koja je možda bolja.

 

Ramska tvrđava je nedavno obnovljena i vredi je obići, za šta je potrebno sat vremena.

 

mi smo bili pre vec 7 godina i sve je bilo zaraslo u travu, a vodic je bio neki cikica iz komsiluka koji u papucama izleti iz kuce da isprica ponesto :D

mozda ne bi bilo lose ponovo otici - sto se mene tice, neka od vikendica u vincima kod golupca je idealan izbor, to mesto je lekovito - visoki borovi i nestvaran mir.

 

kakav je balasevc na rtnju, ima li neko iskustva? guzva?

 

mi cemo da obelezimo kraj sezone letovanja opet kao i prethodne godine - nekoliko dana na tari, na oslusi, blizu vidikovca - sjajno mesto odakle se moze doci do bar 5-6 solidnih pesackih staza.

Link to comment

Kako je najbolje do Trajanove table, tj. koja krstarenja Dunavom su najbolja za to? Planiramo za odemo tamo za vikend svojim kolima, pa me zanima ko organizuje najbolje jednodevne celodnevne ture po tom kraju, sa pristajanjem na više zanimljivih mesta.

Edited by napadaj
Link to comment
Kako je najbolje do Trajanove table, tj. koja krstarenja Dunavom su najbolja za to? Planiramo za odemo tamo za vikend svojim kolima, pa me zanima ko organizuje najbolje jednodevne celodnevne ture po tom kraju, sa pristajanjem na više zanimljivih mesta.
Imas kod Tekije brodic, mora se zvati za rezervaciju danas za sutra ili ako imas srece ujutro za popodne. Ja sam rezervisao prosle godine preko hotela Djerdap u Kladovu.

Googlaj najbolje, ima vise tih sto organizuju ture Dunavom uz istorijsku pricu.

Brodici idu na svaki sat, mislim.
  • +1 1
Link to comment
On 14.8.2021. at 0:51, Aleksija said:

kakav je balasevc na rtnju, ima li neko iskustva? guzva?

 

 

Meni se nije dopao kada sam bio tamo - gužva, zadimljeno, nezainteresovani kelneri i atmosfera Ibarske.

  • Hvala 1
Link to comment
On 12.8.2021. at 8:42, Moća said:

Odosmo danas u Soko banju tako da molim predloge gde ici, sta videti, jesti itd.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

Ako volite ribu (tj. pastrmku), idite u Restoran X koji se nalazi na početku uspona na Ozren. Imaju svoj mini ribnjak, iz kojeg ti ulove pastrmku, i odmah nose u kuhinju da je spremaju (lično gledao, čak imam i klip).

 

Evo i slika (levo na slici moja mama i Dušan, ribnjak je iza njih u produžetku):

 

uIqkaiTV0jADdSNDUTnWb-_xFBM6t-tOE_hBbPxWK66QwUzP8tzDEs00o1T-GxDlTGty-t9owS5tygqYkvx57D8chHhsbrgT_gvHIPTGT_qaXh8f--ggTR0opEWwBjTCHlvrq9HqhMxUSq_3XIzL420vSdITNXIDA4O6P_h3ddwH3VDY8nAA6ebaDZ0OZVovA6BiCHEPQmbe710xSz5ZfX1ce2hbgIhqJ-hAwQkCW0B_FjEfjNnmkP5HgqODkECKRO42YVJL_rGVYjCnx7cxKVS_fLQtodHkTRzh1cp5uxkVwz8WGI9e8cjJ-Ty7-tCOZCJYq67fMLQlUN5Allw-hPbc9nzxplnzdOBcjozDOXheFBtXDZZLA2HgQgSaGLApjAgp6jdYJ20WA-5JtoamKp2mF9ViGLohz8u3VG0lfz365rExJmm7XMmdeQxaTxoLVogbUvTNcIw1wAPdQCJl9hmPp6UMMemmbbT8gk23pfo9RVIADyd90qRfU7l66M5wyO1SJmA1TUU3Dpeg7em-dJE5FBPW6kgXspKx4JOoNZzFvUiiTGWyyXMG2cJ_KlwgkhqTL7wq-RmXxbDW64LH5xziy_0QBFESDqKvajSOj9x9knmh8LNcQWDt5IRFzNa2orVpXWXKRTqKz82ES6InudoT5igNAdCnKeLKSE0unqv65nm2uThnoO2r1wJD_10JrKBxbjIqgVLgoqhB48kxzi5_=w1426-h1057-no?authuser=0

 

 

Link to comment
13 hours ago, napadaj said:

Kako je najbolje do Trajanove table, tj. koja krstarenja Dunavom su najbolja za to? Planiramo za odemo tamo za vikend svojim kolima, pa me zanima ko organizuje najbolje jednodevne celodnevne ture po tom kraju, sa pristajanjem na više zanimljivih mesta.

Ima par pristana posle Golubinja odakle voze brodici. Ja sam bio tamo gde krece staza za uspon na Ploce i dalje na Veliki Strbac.

  • +1 1
Link to comment
On 17.8.2021. at 11:16, napadaj said:

Kako je najbolje do Trajanove table, tj. koja krstarenja Dunavom su najbolja za to? Planiramo za odemo tamo za vikend svojim kolima, pa me zanima ko organizuje najbolje jednodevne celodnevne ture po tom kraju, sa pristajanjem na više zanimljivih mesta.

 

mozes iz tekije ili iz poreckog zaliva pored milanovca. imam broj kapetana koji krece iz poreckog zaliva pa mogu da ti posaljem ako si zainteresovan. za ove sto krecu iz tekije ti je objasnio milos. ako se uklopis u redovne voznje karta je oko 10-15 e po osobi a ako zelis brod samo za svoje drustvo to ce te kostati oko 150 e. 

 

kad vec pricamo o djerdapu, oplo preporucujem restoran miročanac u selu miroč, nekih 15 km od glavnog puta. ne dozvolite da vas pokoleba izgled kafane jer gazda kuva za miselinovu zvezdicu. preporucujem da se sto rezervise dan ranije jer za vreme rucka ume da bude velika guzva...

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...