Jump to content
IGNORED

House MD


jms_uk

Recommended Posts

Wow, kakva pomerena epizoda! Napravili su je tako da sam se sve vreme osecao kao oni pacijenti, kao da mesecarim. Snimljena je drugacije od ostalih, krupni planovi, pogledi direktno u kameru, neki cudni uglovi! I dijalozi su cudni, nekako je House delovao usporeno, u stvari potpuno okupiran onim sto se desava Cuddy. A Cuddy, od mene ima 1 veliki :wub:Ali kraj:

konacno! Go, Gregory, go!!! Sad ce biti zanimljivo. House je uradio nesto jako netipicno za njega. Prilicno jasno i otvoreno je pokazao emocije, i to prema zenskoj osobi, prvi put posle Stacy (na ovakav nacin). E sad je pitanje zasto je to uradio? Da li je ovo stvarno iz ljubavi ili je ovo jos jedan nacin da ostane u centru Cuddy-ne paznje, bez neke nuzne dublje strane? Videcemo.Jedva cekam! :)

Nazalost, izgleda da ce opet biti dve nedelje pauze do sledece epizode :cry:A ovo je nesto za one koji su gledali epizodu:

Hugh u Lisa pricaju o Houseovoj u Cuddynoj "vezi" + alternativnativna vrzija poljupca. Meni se vise svidja verzija koju su stavili u epizodu. Mnogo je nekako spontanija i "trapavija", sto mislim da odgorava situaciji. Neko je na youtubu postavio klip sa obe verzije zajedno:

Edited by Sludge Factory
Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sludge Factory

    251

  • Milosh76

    172

  • freakns

    76

  • gervasius twinkleminkleson

    57

Odgledao epizodu opet i osecao sam se nesto drugacije ovoga puta.

Sad mi je drugacije legla. I dalje je tu onaj neobicni osecaj kao i prvi put, da je epizoda cak na ivici horor-trilera ili tu negde, s tim sto mi sad vise deluje kao i ostale klasicne epizode. U stvari ono sto cini razliku (osim cisto sinematskih razloga, koji su u funkciji te glavne razlike, rekao bih) jeste House, odn. njegovo ponasanje. U ovoj epizodi on je onaj svoj, kakvog ga znamo, samo u scenama sa Cuddy, dok je u ostalim scenama blago odsutan i okupiran onim sto se desava sa Cuddy. Interesantno mi je to sto je ovde ipak drugaciji osecaj nego kad je situacija sa Wilsonom bila u pitanju. Otud valjda i ta svesna odluka da ova epizoda izgleda nesto drugacije (vizuelno i osecajno). Sto je dobar potez. House je taj koji ovde "mesecari", tako da kazem (a i mi sa njim zajedno, kroz celu epizodu, sve do poslednje scene). Njegova osecanja prema Cuddy (iz blago nesvesnog) pocinju da izbijaju na povrsinu. Zato je ova epizoda drugacija od prethodnih (narocito od prethodne dve, koje su se bavile odnosom sa Wilsonom) gde je bilo mnogo vise humora i valjanja od smeha (bar kod mene :D ). Ona je, u tom smislu, nesto smirenija i "mracnija", ton epizode je "tamniji". Poslednja scena je odlicna. Interesantno je to sto House odlazi kod Cuddy da je tesi. Tako nesto nije uradio kad je Wilson bio u pitanju.

Sve u svemu, sjajna epizoda. Drugacija, a nasa. :) Jos nesto, moram to da naglasim. Lisa Edelstein je bila fantasticna u ovoj epizodi.

Npr. ona scena kad joj majka kaze da ce ipak da zadrzi bebu, ili ona scena kad ode kod House za misljenje da li da poradjaju odmah ili ne. I naravno u poslednjoj sceni. :wub:

Link to comment

Nadam se da ce se poboljsati u buducim epizodama po pitanju slucajeva, bas se vidi da su sada presli na same likove, i da ce izgleda svaka epizoda biti posvecena nekome od ekipe. (jedva cekam epizodu sa Kutnerom, nadam se da ce uraditi nesto ludo kao u 4 sezoni :D )Eh, da i House su bas bacili u drugi plan u poslednje 2 epizode, skoro da je postao sporedni lik....

Link to comment
Pa, vredelo je!Inace, ekipa serije proslavila 100. epizodu:
Uf ovde nesto ne stima. Mislim Sludge rece da su proslavili 100 epizodu (ima i slika) ali sad sam nesto sredjivao HOUSA i otisao na tv.com i tamo lepo pise da je ova Emancipation epizoda devedesetcetvrta (94) :blink: totalno abitno ali rekoh samo da spomenem ..inace, dobra epizoda...
Link to comment
Uf ovde nesto ne stima. Mislim Sludge rece da su proslavili 100 epizodu (ima i slika) ali sad sam nesto sredjivao HOUSA i otisao na tv.com i tamo lepo pise da je ova Emancipation epizoda devedesetcetvrta (94) :blink: totalno abitno ali rekoh samo da spomenem ..inace, dobra epizoda...
Pa Emancipation i jeste 94. epizoda, ali oni su sa snimanjem stigli vec preko stote. Tako da su ove slike sa proslave snimanja stote ep. Tek ce 14. epizoda 5. sezone biti ukupno stota. Ne znam kad ce tacno biti emitovana. Ako ne bude pauza, onda negde oko nove godine, ali sumnjam da nece biti pauza. Inace, Kejti Dzejkobs je najavila neko iznenadjenje uskoro, tamo oko nove godine ^_^
Link to comment

Wilson pocinje da biva sve bolji lik, malo su se i u njega uziveli. Sjajno se uklapa sa novim "emotivnim" Hausom... Forman pokazao da ima mozga i da je i on pomalo Haus :)Sve u svemu dobra epizoda... Na zvanicnom sajtu, nadjite ga sami :P, sam video trejler za narednu epizodu, gost ce biti Zeljko Ivanek...

Link to comment
Na zvanicnom sajtu, nadjite ga sami :P, sam video trejler za narednu epizodu, gost ce biti Zeljko Ivanek...
I epizoda ce trajati nekih 10-ak minuta duze.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...