Jump to content
IGNORED

Now craving!


nisam ja

Recommended Posts

A da uzmes teglu i popnes se na obliznje drvo ? Just kidding ;)Meni je jede alva ili halva mmmm :wub: - ali nemam
Уффф, сад бих отперјао код Тоше на ћоше - посластичарница преко пута Дома омладине, па распалио по гемишту, то јест алви и суџуку, а то бих залио криглетином бозе. Још једно место за одличну бозу је и посластичарница на Булевару, код Лиона.
Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • darling

    104

  • nisam ja

    76

  • renne

    64

  • assück

    52

Nikada u zivotu nisam probala bozu :blush:
Је ли могуће? Својевремено мајку мог одличног друга није мрзело да за његов рођендан направи десетак литара, попије се док кажеш кекс. Максимално здраво пиће, а може да се направи и гемишт, пола боза, пола права лимунада. За прављење није потребна никаква велика мудрост, вода, кукурузно брашно и шећер, рецепт постоји и у Патином кувару :)
Link to comment
Patin kuvar je imala moja baka. Ja ga nemam.Da li ima negde da se kupi?Kako se sprema boza ?
ja pravio po ovom recepisu, uspelo miStaviti u sud 1kg neprosejana kukuruzna brašna pa ga preliti sa 10 litara mlake vode.To raditi uveče.Sutradan ovu tečnost staviti na kraj štednjaka da polako vri otprilike 2 sata.Za vreme kuvanja češće mešati drvenom varjačom.Tako skuvano brašno ostaviti da postoji do predveče.U međuvremenu razmutiti u mlakoj vodi 10 grama kvasca.Kada je kvasac uskisao izručiti ga u skuvano brašno i ostaviti ga da stoji do sutradan.Izjutra bozu procediti kroz gusto sito i dobro iscediti.Bozu zasladiti prema ukusu staviti je na hladno mesto da se rashladi.Boza nesme dugo da stoji,jer će prokisnuti.
Link to comment
Patin kuvar je imala moja baka. Ja ga nemam.Da li ima negde da se kupi?Kako se sprema boza ?
Патин кувар (изворна списатељица је била Спасенија - Пата Марковић) се последњих неколико деценија доштампава под именом "Велики народни кувар", издаје га "Народна књига". Основни текст је претежно неизмењен, дакле и даље у рецептима постоји казанче за лупање снега од беланаца, али то значи и да велики број рецепата за класична јела, срећом, остаје неизмењен. Верујем да се у књижарама и даље може наћи без превише муке. Преписаћу бар рецепт за бозу :) Edited by ajgor
Link to comment

Ali morate priznati da nema lepseg mirisa od tog kada krene da se dinsta crni luk :)U vezi boze prvo - moram da nadjem negde to pravo neprosejano kukuruzno brasno , ovde i proju pravim od negod kobajagi italijanskog kukuruznog brasna sto lici na nase i dodam malo palente posto je to kukuruzno brasno vrlo sitno. Sve to pretpostavljam ne bi licili ni na sta za bozu. drugo- ne znam da li moja najveca serpa ima zapreminu od 10 l , ali i tu moze da se prepolovi meratrece- gde se drzi boza do uvece ? u frizideru ? u kuci mi je vruce ako stavim u garazu plasim se doci ce rakun, imam jednog pametnog ovde koji se popne i shapicom otvori vrata na garazi, bez zezanja.cetvrto- kako se pravi ta boza sa limunadom mixJaooooooo!!!!! Znate cega sam se setila. Evo sad cu da poludim koliko mi se pije to. Sok od zove :wub: . Jaoo sto je to dobro To sam stalno pila kad sam bila mala.

Link to comment
ja pravio po ovom recepisu, uspelo miStaviti u sud 1kg neprosejana kukuruzna brašna pa ga preliti sa 10 litara mlake vode.To raditi uveče.Sutradan ovu tečnost staviti na kraj štednjaka da polako vri otprilike 2 sata.Za vreme kuvanja češće mešati drvenom varjačom.Tako skuvano brašno ostaviti da postoji do predveče.U međuvremenu razmutiti u mlakoj vodi 10 grama kvasca.Kada je kvasac uskisao izručiti ga u skuvano brašno i ostaviti ga da stoji do sutradan.Izjutra bozu procediti kroz gusto sito i dobro iscediti.Bozu zasladiti prema ukusu staviti je na hladno mesto da se rashladi.Boza nesme dugo da stoji,jer će prokisnuti.
То је то :) Алал вера на брзини!
Link to comment
ima vrlo kvalitetnih smrznutih bamija u Veru, u dve varijante, klot i sa nekim dodacima
Hvala! Otišla sam u Vero u Ruzveltovoj i kupila mešavinu od 1 kg (50% bamije, crni luk 18%, krompir i paradajz po 15%, peršun 2%), 382 dinara. Imale su i klot bamije 450 g, oko 180 dinara. To je isplativije, ali ovaj put sam uzela miks. Pravim sutra.
Link to comment
Hvala! Otišla sam u Vero u Ruzveltovoj i kupila mešavinu od 1 kg (50% bamije, crni luk 18%, krompir i paradajz po 15%, peršun 2%), 382 dinara. Imale su i klot bamije 450 g, oko 180 dinara. To je isplativije, ali ovaj put sam uzela miks. Pravim sutra.
ako si udata gospodja, narani time i muza. kazu da su bamije prirodni khm....stimulans.
Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...