June 14Jun 14 10 minutes ago, 189- said:zaboravio si i maxwella i pogotovo maicona. zaista je fascinantno da nemaju dva-tri krstena beka.Nemaju ni centarfora, nemaju ni bekove. Eponimi brazilskih bekova su , po predanju, Kafu i R.Karlos, a zapravo i pre njih su uvek jaki bili na tim pozicijama. Kafu se probio tako sto je u finalu 94 zamenio povredjenog Zorzinja, najboljeg (desnog) beka na tom prvenstvu. Na kontra strani je bio ne puno losiji Branko koji je zategao onu golčinu Holanđanima. I tradicionalno se radilo o veoma ofanzivnim bekovima koji ne zna se jesu li opasniji kad centriraju ili šutirajuAli ni to nisu najveci nedostaci zbog kojih ispadaju rano ili muče se protiv objektivno lošijih ekipa. Stvar je manjak talenta, vizije ali i taktike u sredini. Oni kad su batalili lepršavi Joga Bonito pristup iz 80ih našli su formulu u dvojicu stamenih srednjaka početkom 90ih. Dunga je tu ključan, njega kad su uparili sa Mauro Silvom došla je titula 94. Posle su se ređali Sampajo, Kleberson, Žilberto Silva, Fernandinjo i evo sve do Kazemira.... oni bukvalno ne odustaju. To je staromodan pristup i veze sa životom nema. Indikativno je i od kojih ekipa su ispadali - onih koje su imale Krosa/Švajnija, zatim De Brujnea, pa Modrića...sve ozbiljni moderni tzv box to box vezisti koje oni nemaju ni u snu. Debelo zaostaju kvalitetom i pristupom na sredini.Dakle da, slabiji su u onom gde su bili jaki, bekovi i tradicionalne devetke i desetke, ali nisu se još ni adaptirali na moderan fudbal tj nisu razvili sredinu. ETo nek vide samo koliko u tom domenu za 1 Portugalom zaostaju Edited June 14Jun 14 by dillinger
June 14Jun 14 43 minutes ago, 189- said:zaboravio si i maxwella i pogotovo maicona. zaista je fascinantno da nemaju dva-tri krstena beka. Opet, možda sam pristrasan kao i obično, ali Vesli iz Rome je imao odličnu sezonu i siguran sam da bi bio starter. Povredio se na pripremnoj pa je pozvan Ederson.
June 14Jun 14 1 hour ago, Valk said:Zaboravio je da su živi.Valk misli se na fudbalski grob, opusti se
June 14Jun 14 40 minutes ago, dillinger said:Dakle da, slabiji su u onom gde su bili jaki, bekovi i tradicionalne devetke i desetke
June 14Jun 14 2 hours ago, Bogotac said:Ali Fabinjo koji trči kao neki rekreativac ispred zgrade styleBrazil jezivNikad gori Brazil. Oni ovde ako dođu u top8 u doope da se šutaju. Nejmar, koliko god bio bivši igrač, bi im dobro došao koliko su šuplji. Da im nije Vinija, ne bi videli gola...
June 16Jun 16 On 14. 6. 2026. at 16:43, dillinger said:Nemaju ni centarfora, nemaju ni bekove. Eponimi brazilskih bekova su , po predanju, Kafu i R.Karlos, a zapravo i pre njih su uvek jaki bili na tim pozicijama. Kafu se probio tako sto je u finalu 94 zamenio povredjenog Zorzinja, najboljeg (desnog) beka na tom prvenstvu. Na kontra strani je bio ne puno losiji Branko koji je zategao onu golčinu Holanđanima. I tradicionalno se radilo o veoma ofanzivnim bekovima koji ne zna se jesu li opasniji kad centriraju ili šutirajuAli ni to nisu najveci nedostaci zbog kojih ispadaju rano ili muče se protiv objektivno lošijih ekipa. Stvar je manjak talenta, vizije ali i taktike u sredini. Oni kad su batalili lepršavi Joga Bonito pristup iz 80ih našli su formulu u dvojicu stamenih srednjaka početkom 90ih. Dunga je tu ključan, njega kad su uparili sa Mauro Silvom došla je titula 94. Posle su se ređali Sampajo, Kleberson, Žilberto Silva, Fernandinjo i evo sve do Kazemira.... oni bukvalno ne odustaju. To je staromodan pristup i veze sa životom nema. Indikativno je i od kojih ekipa su ispadali - onih koje su imale Krosa/Švajnija, zatim De Brujnea, pa Modrića...sve ozbiljni moderni tzv box to box vezisti koje oni nemaju ni u snu. Debelo zaostaju kvalitetom i pristupom na sredini.Dakle da, slabiji su u onom gde su bili jaki, bekovi i tradicionalne devetke i desetke, ali nisu se još ni adaptirali na moderan fudbal tj nisu razvili sredinu. ETo nek vide samo koliko u tom domenu za 1 Portugalom zaostajuMi smo se ložili da smo evropski Brazilci.Kako igraju, biće da su oni južnoamerički Srbi
Create an account or sign in to comment