May 21May 21 4 hours ago, radisa said:Ovaj, meni, za mog zivota je bilo bar 3 bolja italija 90, katar 22 i mexiko 86... 82 se slabo secam, imao sam 7 godina ali i to mi je verovatno bilo zanimljivo, jer je bilo prvo gde sam bio svestan sta je to...Mene to u USA nije nesto radilo, slicno kao i juzna afrika ili koreja i japan...Meni je, kao i dilingeru, prvenstvo 94 ostalo u lepom secanju, dobrim delom i zato što sam veći deo trajanja bio u Americi pa nisam morao da se budim rano/ostajem do kasno. Utakmice Rumunije protiv Argentine u 1/8 finala i Bugarske protiv Nemačke u 1/4 finalu su mi top 10 najdražih utakmica koje sam gledao, a gol Lečkova je tu negde odmah iza Piksijevih golova Španiji 1990-e. Brazil i Holandija je je isto bilo odlično četvrtfinale.
May 22May 22 FIFA will again prohibit the pre-revolutionary Iran flag in World Cup stadiumsIranci igraju dve utakmice u LA-u, gde je pun qrac iranskih monarhista. mogli bi oni napraviti frku. mada, reklo bi se da oni nisu preterano zainteresovani obzirom da su karte za iranske utakmice među najjeftinijima. Edited May 22May 22 by Gandalf
May 22May 22 19 minutes ago, copkillah said:Par baš čudnih odluka, ne znam uopšte šta da očekujem od njih.žreb im nije bio naklonjen.prvi u grupi: osmina finala u Meksiko Sitiju. smoriće ih nadmorska visina. ako im se posreći, Meksiko neće biti prvi u svojoj grupi + biće jakih kiša da umanji smog.drugi u grupi: osmina finala kontra Španaca u Teksasu. Edited May 22May 22 by Gandalf
May 22May 22 SP u Argentini sam pratio kao klinac i secam se da smo svi hteli da budem Kempes kad se igrala fuca ispred zgrade. Spanija 82 je bila prvo suocenje s realnoscu u kojoj se nestvarno kurcimo pred pocetak obecavajuci nevidjen rezultat i ekspresno razocarenje i vracanje kuci pokriveni katranom i perjem. Ali je prvenstvo bilo odlicno sa spektakularnim utakmicama i lepsim finalima (pogotovo za nas zabare). Meksiko 86 je za mene nezaboravno i spektakularno pogotovo za to doba. Italiju 90 sam gledao u vojsci uz pojacan antiklimaks a samo par meseci kasnije poceo da zivim u njoj. Usa 94 pamtim po letnjim italijanskim vrucim trgovima i prvim video bimovima gde smo pratili zabare do kasno u noc u zenskom drustvu worldwide provenijencije. Steta za finale ali me je iste veceri utesila jedna brazilka s faksa. Francusku 98 pamtim kao poslednje SP koje sam gledao sa velikim zanimanjem. Od tad do danas su mi je vredno pomena samo Berlinsko finale i ludilo na italijanskim ulicama.Ne znam sto sam sve ovo napisao, ali eto da se ne baci...
May 23May 23 Ovo mi je prvo Svetsko prvenstvo u fudbalu koje ću sa velikim zadovoljstvom propustiti. Ranijih godina sam odbrojavao dane do početka i znao ko sa kim kada igra i ko se ukršta, a sada sam skoro i zaboravio da ovo govno počinje za koji dan. Možda počnem da gledam tamo od osmine finala, ako budem imao vremena.
May 24May 24 On 21. 5. 2026. at 21:30, dillinger said:Pa ne znam sta reci. 94 je po svemu bilo spektakl I egzotika. Suncem okupana borilista sa blizu 100.000 ljudi. Bukvalno svaka od zemalja je imala spektakularnu podrsku svoje dijaspore I Pune stadione, Irci, Norvezani, Meksikanci, Grci you name it. Neuporedivo sa depresivnim stadionima u Italiji 90. Ili jebenim Katarom.Prilicno efikasne utakmice, neki od najboljih I najzanimljivijih igraca ikada u firmi zivota (Hadji, Badjo, Romario...)Sta moze biti legendarnije od celavog Leckova koji izbacuje Nemce? Drogiranog Maradone? Cetvrtfinala Rumunija-Argentina?Na kraju jeste pobedio razum I taktika, finale su igrale najracionalnije ekipe, ali prvenstvo je bilo...spektakularno.To je prvenstvo bilo dobro jer je puno legendarnih igrača igralo u svom prajmu, a ne zato su SAD u to unele neku magiju. Bilo bi dobro i da se održavalo u Indiji.
May 24May 24 Svako prvenstvo ima puno igraca u svom prajmu. 90te su u nikad fudbalskijoj zemlji Italiji bili mnogi u svom prajmu pa je ipak po svemu 94 bila bolja, od posete I kolorita na tribinama (vazna stavka) do prikazanog fudbala I golova.94te tu nisu bili Engleska, Francuska, evropski prvak Danska, nijedna od ex yu zemalja...koliko je dakle velikih igraca tek izostalo? Nikad vise, reklo bi se. Pa je opet bilo ekstra prvenstvo. Edited May 24May 24 by dillinger
May 24May 24 usa'94 naravnoprvi put tri boda za dobijenu utakmicu, zabrana dadavanja lopte nogom golmanu u ruke,prvi mundijal za imenima igraca na ledjima, sa sudijama koji vise nisu nosili skroz crnu opremu, itd.
May 24May 24 U svetlu tekucih rasprava o cenama, dakle cene karata 94 u AmericiThe tickets will not be cheap, but prices announced are in line with those from the 1990 World Cup in Italy, which sold 2.8 million tickets, the previous record. For 1994, ticket prices range from $25 for the cheapest seat at a first-round match, to $475 for the best seat at the final. The average ticket price is $58.475 usd najskuplje mesto u finally :hail:
May 24May 24 7 hours ago, TS-CS said:sa sudijama koji vise nisu nosili skroz crnu opremuMislim da je ovo jedan od presudnih faktora doživljaja utakmice.
May 24May 24 sta da ti kazem kad mi je Sandor Pul u rozoj majci bio najzanimljiviji akter finalne utakmice
May 26May 26 Jese opet igra u podne na +40 kao 1994? I je l' opet nema krovova na vecini stadiona?I oce opet J Lo vrteti buljsona na otvaranju?Kako mi je zao sto nema bugara, nigerijaca i rumunja, spasili su taj mundijal Edited May 26May 26 by Ratamahatta
May 26May 26 Nije to bila J Lo, niko tad jos nije znao J Lo:). J Lo I Let's get Loud je sa zenskog WC 5-6 god kasnije94 je Dajana Ros I da to je bio raspad Edited May 26May 26 by dillinger
May 26May 26 Sa izuzetkom raspalog Adidasa koji je unistio Balkance (neko bi rekao dao dodatni socrealisticni smek) to prvenstvo su obelezili I fantasticni dresovi Umbra, Lota, Diadore...Edit mada je I Adidas imao izleta, americki plavi dres :hail: Edited May 26May 26 by dillinger
May 26May 26 Bilo je jos interesantnih detaljaRecimo kad je Leonardo slomio lobanju laktom onom ameru pa ga Branko zameni i odma u iducoj tekmi zavuko golcinu nizozemcima s 30-35 metaraPa je slicno Tasoti uradio Enrikeu par dana kasnijePa onaj arapin sto je davo gol 100 metara i 15 sekundiPa Kampos u tecinoj pidzamiKafu uso na pocetku finala umesto praaaavog Zorzinja sto se povredio, ne znajuci da mu je to tek prvo od 3 uzastopna finalaPa 1 mladi tadasnji Ronaldinho na klupi slavi s vremena na vremePa kad je onaj mehikanac slomio gol protiv Bugara. Posle su na novom golu pucali penale i njegovi promase 3 komadaPa perika svezepocivseg Bobija MihailovaPa recimo kad je 1 Eskobar ubijen zbog autogola sto mogu da zamislim da bi se desilo nekom nasem nesrecniku ovih dana da smo se kvalifikovali, srecom nismoU onoj grupi Ita - Mex - Nor - Ire svi su imali 1-1-1 i naravno raspali zabari prodju dalje, kako drugacije. Norvezani morali domaPa Roberto Badjo zavuce 5 komada u osmini, cetvrtini i polufinalu, ne secam se da je iko tako iskido otkad postojim, cak ni debeli zubo. Mrzim zabare ali mi je bilo neverovatno krivo kad je masio penal, de bas onPa Belodedic of all people masi penal i ispadnu rumunji. Masakrirao ih golman, cak bi im i 1 Ivica Kralj bio dovoljan za polufinale. Ne znam zasto Stelea nije branioSBBKBB - ali smem po kurca da odsecem da bi to prvenstvo bilo djubre da su otisli Francuzi i Englezi Edited May 26May 26 by Ratamahatta
Create an account or sign in to comment