Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Italija - Ostrva - Sicilija, Sardinija

Featured Replies

57 minutes ago, Frank Pembleton said:

"Sicilija" cenom da će svakako da dere.

Sad mi u glavi neki Dapeppe hotel 3*  11n 2400€ PP za dvoje. Koliko se sećam to je najjeftinije

 

Cek, jel to ovaj?

https://www.stayforlong.com/hotel/it/hotel-da-peppe_letojanni?adults=2&aid=trivago&allotment=999&checkin=2024-07-11&checkout=2024-07-22&cs=aabadcf006405a774607e6b0bf567558&date_feed=1705500773&f=7&lang=it&market=it&offer_type=multi-offer&p=e7a53e9ff5adf216846aa39150610856&r=036fd0b4951125fa31ff0bea8e897bd2&subtotal=760&taxes=76&total=836&utm_campaign=Trivago_CPC&utm_source=trivago&TTT=176&group=2&LOS=11&DD=0&trv_reference=1aed9c8a-3469-327c-9d9b-f22197d69427&SL=0&utm_medium=search_desktop

 

Meni daje 853€ za dvoje polovinom jula za 11 nocenja i doruckom. Pun pansion u Italiji je za penzose i generalno bih ti preporucio verziju sa samo doruckom. Ostalo, trosis i jedes kad ti se prohte.

  • Replies 271
  • Views 463
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Sicilija, kasna 2025. ali sa rent-a-car. @arheolog1981 u jednom trenutku, pre no što smo se odlučili za auto gledao sam razne opcije, jako mi se svidela ideja Rim-Catania, gde voz pakuju na trajekt,

Posted Images

E jeste, samo kad se doda avionska karta i prevoz do mesta, to izađe čini mi se na neku razliku od 200€ max....

8 minutes ago, Frank Pembleton said:

E jeste, samo kad se doda avionska karta i prevoz do mesta, to izađe čini mi se na neku razliku od 200€ max....

 

Nisi napisao u kom periodu bi isao. Imas novi let wizzom od BG do Milana koje je jeftin. Plus iz Milana imas sijaset ultrajeftinih letova za Siciliju.

 

Evo ti na prvu ruku s prsedanjem u Rimu u julu 368€ povratna za dvoje

 

https://www.kiwi.com/it/booking?activeStep=0&affilid=skyscanner_it&currency=eur&deeplinkId=28753376814&flightsId=003c0f0c4dc80000e2170c8d_0-0f0c0a664dc800009d3bd984_0-0a660f0c4dd30000617cac10_0-0f0c003c4dd30000c65a7d5f_0&lang=it&passengers=2&price=368&session_identifier=YbBk9Zoa8kzQyPJPaEDvG9d1zLnSSe2%2BRxu4JaaxH85Tm%2BwBD3BIlzck1iV6gFOcdgUS3aWgWaO6qp5VCHx0SQ%3D%3D&session_token=X%2Bgiw2RU%2Fhin7Q%2FmuoZUS8NuSE4l%2FOh8y8cUanAQRIF6Z5s%2BPbupPOdOKN22kOzC%2BJyjGhKj4Cf%2FqqeWQTDCpRx6ZcMvn2CXck8Pn9qIoiHQgR0nXGJaY3Ix51YdcR%2BuL%2F1tafvYaRVXl6PaTi7CwpKD3rjJSSNDnRUDIfe29qFfvYxKei2C9t5I0bePGy52SdMILOn1iK9ERVqC%2FdaPQDqLipUxa5qNjs7wDhqt2phQa9S3VERJ5GYymNnZnBQpylk84wz3x07VkbF52jXcLI%2FEYMk4G2QquL560ZRO7JI%3D&skyscanner_redirectid=Bv6pzG2kRCea3FJkKtnWgw&sub1=Bv6pzG2kRCea3FJkKtnWgw&token=Ekcf5mzHKDCz_tdjbg9lJRG4aLnBtpY1zVzWn-QhPQwiZ6lfPq1FuvaTOAKy4MvKWunKMYM4TOl18PMSpqJqEkbQ3KdV3Nk_qozJ4nfvaK1grehmR98xykN3o9xF1ROWwZLGPIvyIIrRD4KBhbvPImO2OWlqdcJIePzM1GrZWT8VGk-ixMZ5pzuGhWwONXCUX9GG3CV9ex9VHulO-C6YJAVYgq7q6xmxxBGZUgIMPap-PM73uActoQAac19o-AyqE_3IHJrzZ4TcLMOyY4HB6f0SPKVhXj0x0_h1_QDUnlOXd9acXSI9xIv4mLrtQSUTkBAP5os6a7UAyY9r_cQyHiGoybO-tNTGGQ1M9_aCplRalQMj4koCquPI3SmNvR-82AIG5JtCrVTPaAzdTDu_2YW0lDoE_tVX-Jax5cbdJ-jkaIQOgvjRgfS2IK2hcNp8LHlbdAhvUXGjEhQSMfyhqXEJlUu2C4KoxOxp-HE6AqL6PpLePlOTBawWlQQQAxKrkhSSAx29U7WnhnhXK1BMPnvQ_dTc79gULrb2h0ugxmk2J_8hmpwRVvcO4qQSFfcWyH-6hBu1ujL_1dCNTDOhOomiEgapazSH-HfHOWq2SgjWaCQ_FfwLb2RM8nBWsOH3Hw6KRRZBKrzhsAF8sGFkwE_4ZgcdgHwIDuA00g30OfZMwoTxwqrP7YFwJ5zIXCOhuRuf5rbcLkVJKf_YlS_AG91IkgjFFOxn3WyIBIUYEYyBJaYkCAFbKDX8P1M-wYYhwAb6WFnBUCymA1PTcaTWt29cVA2_2lALqk7MhUVCEM22Gzpnvk_rmQOzVAAjy6TpHRDB3ieam2UtHzPVlAQe-RJN3CzLyOARwpO_mxCBrUeyuikxJYGB70CEsuhUxxuQzmlSL6-9uai7fhNkiwCsDEivWLreBPtH3FO3C9-LEtrZYj7PbmvybP517IalCWUSnat4U65HiYJZxH6dAceOveLmJgvMhq5CmhSaa9r4PRcOcs0h-Mas4krmtIsxcI4EPDyV94UtubyLtxkFoWadjnmcxG4xWf8-aVAP6Lby_2mWnAn9-aX2Odd1H9GLXRcW21dL3F-A2i65F2I6i2ZG9FhAIHEuJigxsXkicuxAUl4JgGrgdxXfw3EpwDPf5fzjesfovtmJrqQsEL1aiJzaaJHrPfkuoAHJldpgXSze24PZT_CrD6CVFsWVltXbGL127OPLx8WWMcMlDhe5FRf4FlYVDxyil19E0I4ZUoCVdD47PJzCxtJRjVwl1GwygkQZ2kOAvcwYLkRwGEdtS2lSUnJFDhzD0edd94j3r6pzfSday-PGnS9MejDVibeNE2brLi_qaFYDf6hG3DeRqJ-IFK0gLXrEkM-d1MhuUGi1hJNlx_dYks_cGYi_YEq4N5ew8YmDGaiQiylV-AptcvxxTeAphzwfcMHzTomuG9nAPZUTVL7FJblzYytkEejcXtSwbnElolnBNKvjnAf6X6XmMEj5aJos_s_JG8LUj-X4Cfk8%3D&user_id=e9a43c12d69d128a0cb349aa5ec8098f&handBags=5kg_pi|1d6fb7046fc30f7d3aaaaa9e5c6205bf-5kg_pi|1d6fb7046fc30f7d3aaaaa9e5c6205bf&holdBags=null-null

Edited by Poludziber

On 17. 1. 2024. at 12:40, Frank Pembleton said:

Moja žena vrlja po ponudama agencija ovde kod nas u Srbiji, oko Sicilije. Ja mrmljam da to nema smisla i da deru i sve tako...

Ajde recite mi da sam u pravu...

 

Zbog Taormine? Žena je u pravu :D

Od sada citam tj. gledam samo ovo, fotografije i ostal9 od kulture. Treba mi detoks.

 

Ja sam skoro gledala BBC o putovanjima zeleznicom na nekim neobicnim turama. Kombinacija predivnih i uzbudljivih predela do inzenjerski postignuca od pre 100-150 godina. Ova epizoda sa Sicilijom je :wub:. Od tada proucavam mrezu pruga Sicilije i nadam se dovoljno dugom odmoru.

 

 

Edited by Moonwalker

11 minutes ago, Moonwalker said:

Od sada citam tj. gledam samo ovo, fotografije i ostal9 od kulture. Treba mi detoks.

 

Ja sam skoro gledala BBC o putovanjima zeleznicom na nekim neobicnim turama. Kombinacija predivnih i uzbudljivih predela do inzenjerski postignuca od pre 100-150 godina. Ova epizoda sa Sicilijom je :wub:. Od tada proucavam mrezu pruga Sicilije i nadam se dovoljno dugom odmoru.

 

 

Što komplikovati? Uzmeš Beograd Bar povratnu i dovoljno dug odmor.

2 hours ago, Moonwalker said:

Od sada citam tj. gledam samo ovo, fotografije i ostal9 od kulture. Treba mi detoks.

 

Ja sam skoro gledala BBC o putovanjima zeleznicom na nekim neobicnim turama. Kombinacija predivnih i uzbudljivih predela do inzenjerski postignuca od pre 100-150 godina. Ova epizoda sa Sicilijom je :wub:. Od tada proucavam mrezu pruga Sicilije i nadam se dovoljno dugom odmoru.

 

 

 

Eeee ovaj šinobus Noto-Ragusa, kakva blesava naprava kada se setim. Pa još zbog štednje zatvorena biletarnica na stanici Noto, pa me je jedan đubretarac vozio do kafea gde prodaju vozne karte u njegovom trotočkašu (sličan jako onom kog je Del Boj vozio) i pri tom se nervirao 20x više od mene da li ćemo stići na voz. Tj ja, ne on. 

:heart:

  • 2 weeks later...

France, ja sam isla proslog maja na Siciliju sa Putnikom. Posle jedno 20 godina sam otisla na putovanje preko agencije, aranzman i sve to, iako ne volim i odvikla sam se, bilo je odlicno. Putnik je najjeftiniji, smesten si u Djardini Naksosu koji je uzas, al je Taormina na 5 minuta autobusom, a Sicilija je jeftinija od Beograda. Nista nije bilo skupo gde god da smo seli. 

  • 5 months later...

Da li neko ima iskustva sa Sicilije krajem septembra?  Vidim da je temperatura vode lepih 25C 😄iskombinovala bih varijantu Rajanom iz Pešte da Katanje, pa recimo 4-5 dana Giardini Naxosa i odatle da obidjemo Taorminu, pa onda 4-5 dana Avole i odatle recimo da obidjemo Noto… Imamo jednog malog todlera kome je plaža prioritet, ali ja bih da vidim još nešto sem plaže. Ne mogu u Tursku stvarno, deo Grčke koji još nismo obišli košta ove godine kao bubreg, Majorka iz Pešte kako god okrenem je preko 2000€, tako da B&B na Siciliji još najpovoljnija varijanta. 

On 5. 7. 2024. at 23:30, pufikaflafi said:

Da li neko ima iskustva sa Sicilije krajem septembra?  Vidim da je temperatura vode lepih 25C 😄iskombinovala bih varijantu Rajanom iz Pešte da Katanje, pa recimo 4-5 dana Giardini Naxosa i odatle da obidjemo Taorminu, pa onda 4-5 dana Avole i odatle recimo da obidjemo Noto… Imamo jednog malog todlera kome je plaža prioritet, ali ja bih da vidim još nešto sem plaže. Ne mogu u Tursku stvarno, deo Grčke koji još nismo obišli košta ove godine kao bubreg, Majorka iz Pešte kako god okrenem je preko 2000€, tako da B&B na Siciliji još najpovoljnija varijanta. 

 

Ja sam na Siciliji u drugoj polovini avgusta. Da mogu da biram period, radje bih otisao krajem septembra, sto zbog prevelike vrucine, sto zbog guzve. Tako da ti je kraj septembra savrsen. Mozes da se kupas komotno do kraja novembra a i posle, zavisi kakvo vreme ispadne. Djardini Naksos su ti masovni turizam i plaza je crni pesak tako da ti to i ne bih bas preporucio. More je mnogo lepse dole od Sirakuze do Marina di Raguza. A tu dole ti je i cela dolina Baroka sa Notom, Modikom, Raguzom...

  • 5 weeks later...

@Lo Zingaro

Dakle  pokret je iz trsta 28.08.  i u Cataniji sam ujutro oko 10. 

Mislio sam prvi smjestaj traziti

u Siracuzi.

Povrat je iz Palerma 05. 09. u vecernjim satima. 8, 9 dana..

Pod uvjetom da uzmem renta car, nas 4  (dvoje djece teen i zena) koji bi trip plan predlozio a da se pokriju plaze (za djecu), klopa (  za zenu), mjesta i lokacije (per tutti insieme) i ja kolko , tolko da sacuvam zivce do kraja tih dana.

Ako imas malo vremena pa švrljnji nesto.

Hvala

  • 4 weeks later...

Uf uf u subotu krećemo gospođa i ja put Sicilije, jedva čekam jer mi se odužilo ovo leto a nigde nisam mrdnuo iz grada. Malo smo na brzinu ovo našli pa nisam stigao ni pošteno da se informišem o Siciliji.

 

Za sada smo bukirali samo 5 noćenja u Palermu i tu će nam biti prva baza a onda ćemo videti odatle gde ćemo i kako. Najverovatnije ćemo posle Palerma rentirati kola pa na istočnu obalu nekoliko dana i onda još nekoliko dana na jug i jugozapad. Ne znam kakva je situacija sa turama na Etnu, to ne bismo da propustimo. Ukupno bi trebalo da budemo tamo 2 nedelje.

 

Hvala @Lo Zingaro na putopisu na ovoj temi a ako još neko ima nešto da izdvoji šta ne bi trebalo da propustimo, dajte.

Ja sam se vrati sa Sicilije pre nekoliko dana. Bio sam 20ak dana na potezu od Sirakuze do Komiza.

Etna je prilicno zivahna u ovom periodu pa je bolje izbeci letove iz Katanije. Imali smo ludu srecu jer je dan nakon naseg dolaska Etna imala jake erupcije i svi letovi na katanijskom aerodromu su bili ili izbrisani (90%) ili skrenuti za Palermo (10%) Prilican kosmar kad te ceka vec sve rezervisano od auta do smestaja. Tako da i za izlete gore, dobro se raspitajte u realnom vremenu.

 

@raskopcani zao mi je sto nisam stigao nista da ti napisem ali takvo leto bilo i nadam se da je sve super proslo.

@Behemoth ako ti je ovo prva poseta Siciliji drzi se te strane koja orbitira oko Palerma, ukljucujuci Trapani i Erice na levu stranu i Cefalu na desnu. Drugu nedelju bih otisao u dolinu baroka (Siracusa, Noto, Modika, Ragusa...). Trebalo bi da su sad malo pale temperature pa je lakse za obici a stvarno mnogo toga ima.

Edited by Lo Zingaro

@Lo Zingaro

Evo me iz Zingara za aerodrom.

Pustam auto i letim veceras.

Djelim iskustva kad dođem sebi

Edited by raskopcani

  • 4 months later...

Ja sam počeo da planiram za jun/jul Rim 4 dana pa vozom u Napulj i tamo jedno 4 dana pa avion do Katanije i kombinovano jedno 6 dana Katanija i Sirakuza. Šta ne propustiti na Siciliji u ta dva grada i okolini, za Rim i Napulj sam već pokupio dosta toga na temi :)

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.