March 8Mar 8 Zadovoljan sam Ferrarijem, auto izgleda jako dobro. Taktika, jbg, kockali se, nisu imali srece, meni takve odluke nikad nisu bile problem, moglo je tamo i ovamo, posebno kako je krenulo sa vsc i potencijalnim sc.Ali moram da kazem da je Dzordz Rasel najvece govniste koje se pojavilo u ovom sportu, odvratno, dosadno, razmazeno instagram deriste. Mrsh!I lazovcina neopevana. Vidim sad izjave posle trke, kaze mnogo bilo tesko, jedva zavrsio trku, srecan sto je zavrsio trku. Jedi govna, Totova skolo! Edited March 8Mar 8 by Sludge Factory
March 8Mar 8 8 hours ago, Mr.Mxyzptlk said:pa nije mcl bas traktor, pretera ga sad i tiRazocaran sam tempom, jedino pozitivno je sto je Lando uspeo da zadrzi Maksa, mislio sam da ce da ga oduva Maks.Sta znam, jeste "traktor" preterivanje, ali mnogo su fejlovali, imaju isti motor kao i fabricki Mercedes a pola sekunde kasne u tempu. Lose.
March 8Mar 8 Max je imao problem za baterijom u poslednjem delu trke baš kada je prišao Landu. Pre toga je bio vidno brži. Taj info oko baterije sam pročitao negde u formi izjave koju je dao ili nakon trke ili je bila deo komunikacije za timom u toku trke. Nesporno je Max brži od Landa, pa krenuo je sa 20. mesta i na istom broju pitova mu prišao na 4 sekunde nakon pola trke, a onda je nastao problem. Biće Max ok.
March 8Mar 8 7 hours ago, Mr.Mxyzptlk said:ferari sa ovim jumpstartom moze da zatvori sve ulicne trkeČinjenica je da nikad brže nije pušten start, bukvalno jedva da se upalilo zadnje crveno i odma light-out. Koliko uspevam da pohvatam Ferariju odgovara takav start kad ih ne drže uopšte (neka me neko upućeniji ispravi ako grešim), no svakako će kako stoje stvari biti u ozbiljnoj prednosti na startu, moraće taktike da se prave da se oni zatvore.Prvo deo trke obećavajuć, Ferari se lepo peglao sa već vidjenim šampionskim autom, da se ne samoubiše ko zna. Max isto delovao dobro, posle Hadjarovog DNF-a usro sam se da ne ode i drugi RBR PU što bi bio veliki udarac za projekat na startu ere, srećom sve ok na kraju.Niko da pomene bratka iz Bugarske koji osvoji F2 trku, bogme bi komšije mogle da se nadju na gridu u narednih godinu/dve. Lawson verujem vozi oproštajnu sezonu pa će biti i vakant sedište za narednu… Edited March 8Mar 8 by ducca
March 8Mar 8 Mnoge je iznenadilo tako brzo gasenje svetla, pa su losije startovali. Ni Lec nije imao savrsen start (slabiji od Hadjara recimo). Manji turbo kod Ferrarija daje im odredjenu prednost nad rivalima, ali mislim da ce se to ponistiti kada drugi udju u stos sa punjenjem..
March 8Mar 8 ali kvali krug 3,5 sekundi sporije nego prošle godine, ej ?i ovaj čiča iz videa gore potvrđuje - preticanja su kao video igrica, uključiš dugme na volanu i odeeee
March 8Mar 8 Kvalifikacioni krug za prvu trku po novim pravilima ne treba porediti sa proslogodisnjim, vec sa onim iz '22. I onda je bilo sporo, pa svake sledece godine sve brze kako se razvijaju bolidi. Preticanje moze da bude lako ako onaj u bolidu ispred nema dovoljno energije u bateriji. Ali kada vozaci ovladaju malo tim stvarima, pa se iznivelise, bice zapravo teze nego pre. Ranije je bilo dovoljno da si brzi 6 desetinki, sada je potrebno bar 8-9..
March 9Mar 9 12 hours ago, Rick.James said:Nesporno je Max brži od LandaBolji vozač, ne nužno i brži. Maks je daleko talentovaniji trkač, kada je čist tempo u pitanju, Lando je među najboljim svih vremena, ali on ne ume da pretiče, što se videlo i u ovoj trci koliko je često umeo da bude veoma pasivan i ne koristi prilike. Max i Oscar bi 10 puta pretekli nekog dok Lando to uradi jednom. Racecraft mu je veoma upitan, Landu, i tu je Max daleko ispred.Elem, u tome i leži moja poenta. Da je McLaren iole dominantan, Max ne bi mogao ni da priđe Landu u čistom tempu. Ovako, jasno je da je Lando imao gomilu problema, da li sa nekim delom bolida, da li generalno sa tempom, ili se muči sa prilagođavanjem. Uglavnom, meni je to pozitivan utisak, jedini, ovog vikenda.Na fejsu sam video sliku, meme, gde je Ferari i Mercedes Formula 1, McLaren i RB Formula 1.5, pa onda 5 timoga GP2. i Aston Martin i Cadillac F4 Chinese edition.
March 9Mar 9 Inače, Max je najviše najebao u ovoj promeni pravila. Njegovo agresivno napadanje krivina sa visokim prednjim i niskim zadnjim krilom gubi na značaju ako ti auto sam usporava pre krivine, on je često umeo da osvaja vreme u samim zavojima, sad to ne može. Ono što mu se desilo u kvalifikacijama će ga u mnogome zabrinuti.
March 9Mar 9 Has Mercedes outsmarted its F1 customer teams – or are th...Mercedes has lived up to expectations by winning the Formula 1 Australian Grand Prix, although its customer teams – including McLaren – are surprised by how much more efficient the works team is withMercedes is the benchmark and a key part of that lies in its very efficient energy deployment. This was already evident on Saturday when analysing the qualifying laps. In a direct comparison between Russell’s pole lap and the fastest qualifying lap from McLaren – set by Oscar Piastri – the GPS traces show that Mercedes was faster in almost every corner.Normally a driver would pay a price for that on the straights, but that was not the case with Mercedes – and that is precisely where a key strength lies. Russell may not have been extremely high in the FIA speed traps, but across the board he still gained a lot of time on McLaren on the straights.The difference was mainly made on the straight towards Turn 6 and in the section towards Turn 9. The way both things are connected is telling. Towards Turn 6, Piastri lifted off earlier, which can be seen in the image below. Russell stayed flat out for longer, which would normally result in less harvesting. Normally the Mercedes driver should have paid a price for that on the full-throttle section towards Turn 9, but the exact opposite happened. The delta time actually increased there and Piastri switched to super clipping considerably earlier than Russell.It says a lot about the advantage Mercedes has over all its customer teams in terms of efficiency. The German manufacturer is faster in the corners, but still manages to recover enough energy – also partly by choosing lower gears more frequently – to not lose out on the straights, or in fact even gain speed compared to its rivals.The question is how Mercedes can be so much more efficient than its customer teams with essentially the same power unit. Part of it may lie in the chassis and aerodynamic package, but that certainly does not tell the whole story. A more important point lies in how much more Mercedes can extract from the all-new power unit in terms of energy deployment.
March 9Mar 9 Bila neka priča da je Mercedes 3D printovao klipove motora, koji se na velikim temperaturama rašire preko dozvoljene granice, ali se merenje radi na sobnoj temperaturi pa im prolazi, i prolaziće do juna kada budu krenule toplije trke. Navodno i RB ima to jer su im ukrali inženjera koji je preneo know-how.Hoću, reći ako je Ferari ovako brz i bez toga, ima da leti za dva meseca.
March 9Mar 9 4 minutes ago, goofs said:Hoću, reći ako je Ferari ovako brz i bez toga, ima da leti za dva meseca.We are checking...
March 13Mar 13 Biće ovo veoma duga sezona za sve osim Mečki, Australija je čak bila i relativno obećavajuća u odnosu na ovo danas
Create an account or sign in to comment