June 14Jun 14 1 hour ago, 3opge said:sjajan film, najbolji PTA do sada, samo je PTA mogao da Pynchonovu raspricanost prevazidje pametnom rezijom.KBolji od Master ?Aj molim tePTA politicki manifesto od Obame do Silvane je sigurno najvece razocarenje .Mada se ni u Bice krvi nije pretrgao sa kritikom USA vec vise onako generalno . Edited June 14Jun 14 by askeladden
June 14Jun 14 Nije loše kako mala bije, i to je to otprilike. Ne znam o kakvim političkim porukama se priča, ovo što vidim je toliko provaljeno, ništa da zaključiš, da provališ sam, da je malo prikriveno, sve je na tacni. Ostaje samo enigma zašto se the majka Perfidia kresnula s Šonom Penom, čemu je to služilo.Pamtiću ga nekoliko dana.Edit. Sad sam završila, uz trećeg pokušaja Edited June 14Jun 14 by Svemir Zeka
June 14Jun 14 1 hour ago, Svemir Zeka said:Nije loše kako mala bije, i to je to otprilike. Ne znam o kakvim političkim porukama se priča, ovo što vidim je toliko provaljeno, ništa da zaključiš, da provališ sam, da je malo prikriveno, sve je na tacni. Ostaje samo enigma zašto se the majka Perfidia kresnula s Šonom Penom, čemu je to služilo.Pamtiću ga nekoliko dana.Edit. Sad sam završila, uz trećeg pokušajaAj ovako,malo cu skakati sa referanse na referensu al jebiga,taki sam coek.Di Caprio Han Solo ,Del Toro Obi van Kenobi ,Hope Luk Skajvoker .Ali ,Han Solo koji je pobegao,Luk Skajvoker koji nema silu i put i Obi Van koji nije prosvetio ucenika.Dart Vejder sa Temu tek on nema silu.Ostatak tajno drustvo kao neka kemp epizoda tv serije , takve i referense na filmove iz sedamdesetih potera kolima,pucnjava.A da ,pokret otpora banalan takodje,zaboravljaju se sifre,warrior nuns ne dadose nikakav otpor .Tarantinovizacija politickog sunovrata.Chak i ona scena kada pljackaju pa se deru je kao iz Pulp Fikcije kad se Honney Bunny drekenja anybody of you motherfuckers move.I jedno i drugi to rade jer su to videli kao nacin izdizanja iznad slabih,borba kao cool stvar.jedno i drugi srecu ostvarenog apex predatora Dzulsa ili Pukovnika i najebu .Tako sa vr glave.Generalno je dobro sve to ukomponovano ali sama poruka je banalizacija stvarnosti. Edited June 14Jun 14 by askeladden
June 14Jun 14 Just now, Svemir Zeka said:U kojim se godinama, kao, dešava početak filma?Dolazak idola naseg moderatora na vlas.Imas pravo da pogadjas jednom.Barak Obama zato i ime Hope.Avaj Obama je i Pol Thomas bio idol,otud ovo naplakivanje od filma. Edited June 14Jun 14 by askeladden
June 14Jun 14 2 minutes ago, askeladden said:Dolazak idola naseg moderatora na vlas.Imas pravo da pogadjas jednomPa ne znam, spomenuo si sedamdesete? Ali ne uklapa se nikako
June 14Jun 14 Just now, Svemir Zeka said:Pa ne znam, spomenuo si sedamdesete? Ali ne uklapa se nikakoReferanse su na kemp krimi serije,tajna drustva i akcione filmove iz sedamdesetih.Kao uvodjenje Tarantinove estetiske nasilja jer je on koristio filmove iz sedamdesetih za svoje filmove kao uzor.Deo referansi Edited June 14Jun 14 by askeladden
June 14Jun 14 Evo i poredjenje koje nam govori da je sve ovo pulp ,banana zabava napravljena od reciklaze postojeceg.USA liberales politika lol.
June 14Jun 14 4 hours ago, askeladden said:Dolazak idola naseg moderatora na vlas.Imas pravo da pogadjas jednom.Barak Obama zato i ime Hope.Avaj Obama je i Pol Thomas bio idol,otud ovo naplakivanje od filma.jebo te on. samo da te upozorim da za ovakva podmetanja necu imati previse dugacak fitilj.
June 14Jun 14 9 hours ago, 3opge said:sjajan film, najbolji PTA do sada, samo je PTA mogao da Pynchonovu raspricanost prevazidje pametnom rezijom.Meni je još uvek Inherent Vice najbolji PTA, i najbolja Pinčon ekranizacija, baš zato što mi nije izgledalo da se toliko trudio da prevaziđe raspričanost režijom.
Create an account or sign in to comment