February 9, 20242 yr @radisa MLM piramidalne šeme su tu neprikosnovene, jer ih retko ko kapira kao kult, a operišu po sličnom modelu (BITE model iliti behavior, information, thought i emotion control). Mislim da je Renijeri tako i počeo, kao prodavac u Amway (i to top prodavac!), koji je bio pristutan i kod nas. Sećam se da je moja mama dobijala pozive za njihove prezentacije, tu je isto akcenat bio na druženju, zajednici, podršci... motivacioni govori, ”možeš sve samo ako se dovoljno potrudiš”... plus to su bile 90e kad nisi mogao jednostavno da odeš na internet i proveriš o čemu se radi, nego su ti njihove brošure bile jedini izvor informacija. Sećam se i dan danas njihovog kataloga gde su bili čitavi editorijali sa slikama raskošnih kuća najuspešnijih prodavaca i njihovih mnogočlanih porodica, sa implicitnom porukom ”this could be us but u playin”. Mama ih je na kraju oduvala jer su bili mega naporni, ali je tek mnoooogo godina kasnije skontala o čemu se zapravo tu radi (a ni tada nije povezala da je to kult (ta reč se ipak više povezuje sa konkretnijim vidovima zlostavljanja), zaključila je samo da im je način poslovanja problematičan).
February 9, 20242 yr 6 hours ago, radisa said: Pa ne, trenutak ranjivosti je u stvari ključ... Ja sam za ovo zainteresovan dosta, jer, kad mi je otac pre 25+ godina umro i moja mama i moj tada mladi brat (imao je 14-15 godina, ja sam imao 23-24), bili pokušani, nezavisno, da budu uvučeni u sekte, jer su izgledali ranjivo... Brat je nalupao lika koji je pokušao da ga uvuče, a onda smo morali da razardimo strategiju za mamu, i nekako je upalilo... U oba slučaja je nuđeno društvo i razumevanje za trenutak u kom se nalaze, podrška, i kao neko, ako, sasoećanje... Bratu je objašnjavano da će tako lakše naći i devojku (to me malo podseća na Twin Flames priča...) Dosta je to bilo interesantno, brat mi je preričabvao i tad o lovačkim pričama koje su mu pričane, kako je to suer, svi se druže bude lepo, što ne dođe da proba i tako... Od tad su metode sekti dosta uznapredovale, i teško je prepoznati čak, da je nešto sekta, jer se ne bave religijom, nego je multilevel marketing posato religija... Jel može neko da mi objasni po čemu se ovo navedeno razlikuje od pravoslavne ili bilo koje crkve?
February 9, 20242 yr Da li se tu pominju i satanističke sekte? Skoro 25 godina slušam najekstremniji metal, a u životu mi niko nije ponudio da uđem u sektu, niko od ljudi koji su u tom svetu nije ni pomenuo bilo šta takvo, niti sam čuo da je iko član ili da zna nekog člana bilo koje sekte. Čak ni na stranim opskurnim forumima o najcrnjim bendovima i festivalima gde se okupljaju mnogi neprijatni likovi niko ni reč nije napisao o takvim organizacijama. Edited February 9, 20242 yr by napadaj
February 9, 20242 yr 7 hours ago, Patty Lee said: @radisa Mislim da je Renijeri tako i počeo, kao prodavac u Amway (i to top prodavac!), koji je bio pristutan i kod nas. Sećam se da je moja mama dobijala pozive za njihove prezentacije, tu je isto akcenat bio na druženju, zajednici, podršci... motivacioni govori, ”možeš sve samo ako se dovoljno potrudiš”... plus to su bile 90e kad nisi mogao jednostavno da odeš na internet i proveriš o čemu se radi, nego su ti njihove brošure bile jedini izvor informacija. Ja sam devedesetih prisustvovao jednoj Amway prezentaciji koju je kevina prijateljica organizovala kod nas, samo nam je uvalila gomilu gomilu kućne hemije osrednjeg kvaliteta (doduše, tečnost za čišćenje monitora je bila vrhunska). Ništa pozivi na druženje, ništa motivacioni govori.
February 9, 20242 yr 1 hour ago, napadaj said: Da li se tu pominju i satanističke sekte? Skoro 25 godina slušam najekstremniji metal, a u životu mi niko nije ponudio da uđem u sektu, niko od ljudi koji su u tom svetu nije ni pomenuo bilo šta takvo, niti sam čuo da je iko član ili da zna nekog člana bilo koje sekte. Čak ni na stranim opskurnim forumima o najcrnjim bendovima i festivalima gde se okupljaju mnogi neprijatni likovi niko ni reč nije napisao o takvim organizacijama. https://images.app.goo.gl/Gr96FmXZXmbZyXWP7
February 9, 20242 yr 10 minutes ago, nenad said: https://images.app.goo.gl/Gr96FmXZXmbZyXWP7 Since now I name you under our cult!!!
February 9, 20242 yr 8 hours ago, ljuttko said: savetnica za dojenje Da, novi kult - kult dojenja. Bukvalno mi je i to sektašenje. Po internetu ih je bilo (valjda ima i sada, samo ja nisam više majka male dece pa me to zaobilazi) milion grupica. One imaju čitavu razrađenu konstrukciju o dojenju: koji su benefiti, naravno, tu ih ima još mnogo više nego što mi laici znamo, onda načini na koji majke, neinformisane i nepodržane, odustaju od dojenja, naravno da se želja da ne doji i ne uzima u razmatranje, "u redu je da želiš da ne dojiš, ali je u redu da te ja ubedim kako će to ipak biti dobro za bebu". Masovno su u nekoj glorifikaciji bebinstva, kao da tu ne postoje fiziološki procesi nego da postoji neka transcendencija bebe koja se stapa s majkom, ona treba i jako je važno da se bonduje s majkom na grudima odmah po reođenju, inače....inače šta? Brojne žene imaju posle osećaj krivice ili propuštenosti, ako se to nije iz raznih razloga desilo. Nije ni potrebno naglašavati kako se osećaju one koje iz bilo kog razloga neće da doje. Da li mogu ili ne mogu, njihova stvar. Moje jedino loše iskustvo u porodilištima je bilo s babicom iz tog kulta (inače, oba deteta sam dojila jako dugo). Inače, što se tiče influenserke, nisam ja bila toliko često nasrtljiva, samo sam tada, kad sam videla da je počela da naplaćuje, pitala da nas upozna sa značenjima "manifestacija", kako je ona to rekla. Bilo je sramota da nastavlja javno, pa me prebacila u inbox. Kaže, da osetite manifestacije. Pa šta su jebene manifestacije, pa ne zna ni ona.
February 9, 20242 yr Na vrhu piramide tog sektaskog dojenja sjedi neonatolog Ljiljana Stankovic iz porodilista Narodni Front, nacionalni koordinator programa podrske dojenju. Ajde sto su porodilje koje ne doje izlozene psihickoj torturi, nego se po komandi uvazene koordinatorke ni njihovim bebama ne daje dovoljno dohrane, da bi valjda novorodjence koje danonocno vristi gladno prizvalo pameti nepocudnu majku.
February 9, 20242 yr 1 minute ago, Paul Gompitz said: Na vrhu piramide tog sektaskog dojenja sjedi neonatolog Ljiljana Stankovic iz porodilista Narodni Front, nacionalni koordinator programa podrske dojenju. Ajde sto su porodilje koje ne doje izlozene psihickoj torturi, nego se po komandi uvazene koordinatorke ni njihovim bebama ne daje dovoljno dohrane, da bi valjda novorodjence koje danonocno vristi gladno prizvalo pameti nepocudnu majku. Pa da, u ovom mom slučaju babica je odbijala da da bebi dohranu. Ubeđivala me da imam dovoljno mleka i da činim greh što tražim to za njega. Rekla sam joj da sam drugorotka i da znam šta radim i da mu da. Dala mu je, a mene omalovažavala "majka, jeste se naspavali", ja odgovorila "jesam" i pokazala joj čepiće za uši
February 9, 20242 yr isuse. to me podsjetilo na film never rarely sometimes always o slicnoj mrezi (sa elementima psihickog nasilja) za odgovaranje trudnica od abortusa. u tamnici naroda imali smo konsenzus oko ovakvih stvari tj prava na alternativu. Edited February 9, 20242 yr by morgana
February 9, 20242 yr Ja nisam imala problem s tim, generalno, ali mi je bilo potrebno kad sam se tek porodila da malo i danem dušom (zamisli) Moja sestra jeste. Ona se mučila i mučila i mučila. Čitanje svih tih tekstova, instagram saveta, čula se i sa "savetnicom" za dojenje Ja sam joj govorila, pusti, ako ne ide, ne ide, i to je to. Ona ima i dan-danas osećanje krivice što ih nije dojila (to jest jeste, ali nedovoljno dugo po standardima kulta, samo 2 meseca odnosno dve nedelje) Pritom se u celoj toj idiotariji zanemaruje ličnost majke, ona tu ne postoji, a beba je božanstvo
February 9, 20242 yr Ova tzv nacionalna strategoja dojenja je izraz kao da ljude vraćaš na učenje hodanja u uspravnom položaju. od postanka sisara postoji dojenje i faljen isus napredovalo je u nauci da ko nema načina da doji neće mu umreti dete ali gle , ni to ne valja, regresiramo. Moju braću od tetke je dojila jer je tetka sa obojicom bila posle porodjaja vrlo bolesna, tamo četrdeset i neke, rodjaka koja je u isto vreme imala bebu. Dojila ih po malo koliko je ostajalo a kad nije bilo dovoljno, jeb ga , razblaženo mleko i šta već. Živi zdravi i dalje a ovo što Milan kaže, ta autosugestija da si se odjednom posle 7 dana nekog kursa pronašao. našao smisao u životu... to je jedan od mojih fascinacija . To uz onu rečenicu radim na sebi neprestano i tražim duhovnu stranu. Insistiranje na reči duhovnost koja fali mi stavlja već pomenute viljušk za u oči naglo Pratim više godina , najviše zbog predela i zemalja kroz koje prolazi biciklom Snežanu Radojičić. I to j bilo to, opisi putovanja. I sada poslednnjih godinu i kusur Snežana počinje da piše i priča o naravno zavirivanju u sebe i pronalaženju sebe i smislu i putovanje postaje Put sa velikim slovom. Nova knjiga je kao nešto o tome i pasus koji je izbacila je bljuv na kub. A sve posle desetak dana u nekom kampu , na nekom kursu ( glupa sam jeb ga da zapamtim i tačno objasnim ) u Meksiku recimo, zavirivanja u sebe u potpunoj tišini. Znači ne govoriš desetak dana ništa , slušaš neka predavanja , radiš i tako to. I 3 dana u nekom amazonskom plemenu gde je isto spoznala smisao života i svog , i uopšte. Ona je godinama blizu mene oko 60 ali eto sad je trenutak da se zagleda u sebe pa sestro brate ako do sada nisi spoznala misiju , kako ćeš sada . Ili možda ja grešim i nikad nije kasno
February 9, 20242 yr 27 minutes ago, pt 2.0 said: Na epizodu i po do kraja imam samo 1 krik: jebo vas personal growth!!!! spiritual healing Ima jedna cura na instagramu, znam je iz mladjih dana, fokusira se na coaching women za path of pleasure, sensuality, connecting to your inner goddess itsl... mislim da prodaje seminare, pardon, sesije (seanse?). Uvek sam se pitala koliko leba ima od toga jer mi ne deluje da ima neki drugi posao, il bar to ne pominje. Edit: jesam se pitala i šta se tačno radi na tim sesijama , al ne moram ni ja baš sve da znam Edited February 9, 20242 yr by Quince
February 9, 20242 yr nekada su te priče o sektama bile daleko, sada je sve stiglo (hvaljen internet) u naše dvorište istinita priča rođena sestra moga kuma, mlada i perspektivna, preslatka, radi na televiziji sa velikom karijerom u najavi njen momak isto tako nešto sve se dešava osamdesetih odu u ameriku, negde kada su imali po 25+, ne znam tačno, ostanu mesec dana kako i zašto, ali njega uhvati neka sekta, ona nešto pokušalala, nije uspela, vratila se u yugu otišla majka u ameriku da spasi sina, ništa nije napravila, vratila se i ona nikada više ništa o njemu nisu čuli devojka mu tj. ta sestra moga kuma, se nikada nije udala, radila ceo život na tv bez nekog značajnog uspeha, dala se u horoskope nema šta nije pročitala, garantujem da je jedna od boljih poznavalaca te zanimacije, kod nas, nema šta ona na tu temu nije pročitala, pri tom ne mislim na literaturu na sprskom nego i na engleskom, ali ona to radi isključivo za svoju dušu, nije komercijalizovala i ona je malo, hm, neobična žena, ne volim da sam joj u blizini, loše utiče na mene tom nekom smirenošću i fatalizmom ja volim malo zdravija druženja, gde se jbg, malo radže gucne za dobro raspoloženje i pojačanu brbljivost
Create an account or sign in to comment