Jump to content
IGNORED

Sekte i prevare


Moonwalker

Recommended Posts

Meni Milan Tarot bio zabavan dok nisam odgledao onaj dokumentarac o njemu, dok nisam video te nesrećne ljude kako ga čekaju kao boga lično i daju zadnji dinar da im nešto kaže, da im neku nadu pruži. A on ih i dalje zajebava najopuštenije.

Mislim, i nije ništa novo da su svi koji se koriste o tuđu muku, nesreću i moram reći i glupost obični gadovi, ali eto...

  • +1 7
Link to comment
14 minutes ago, spettacollo said:

Meni Milan Tarot bio zabavan dok nisam odgledao onaj dokumentarac o njemu, dok nisam video te nesrećne ljude kako ga čekaju kao boga lično i daju zadnji dinar da im nešto kaže, da im neku nadu pruži. A on ih i dalje zajebava najopuštenije.

Mislim, i nije ništa novo da su svi koji se koriste o tuđu muku, nesreću i moram reći i glupost obični gadovi, ali eto...

 

Daj link.

Link to comment
6 hours ago, Svemir Zeka said:

Na lajf kouč sranja se dobrim delom primaju ljudi koji vole instant rešenja: platiš, i dobiješ dajdžest - psihologiju, mršavljenje, mršavljenje za dve nedelje, obuka za "savetnice za dojenje" (pička materina), obuka za joga instruktore (misle da znaju medicinu), obuka za kurac, obuka za palac.....biću bezobrazna i reći ću da su i mnoge edukacije za psihoterapiju neupotrebljive, ili vrlo ograničeno upotrebljive. 

 

i oni koji vole da im se podilazi i da izmjestaju krivicu na druge, svijet i kosmos, pa da zatim nauce da postavljaju granice™ i time otudje te druge i vise no sto je to bio slucaj u startu dok im pritom na celu pise 'izgovaram frazetine sa nlp-a'

 

ljudi naravno imaju pravo da budu nadmeni, glupi, da ne znaju da prepoznaju svoj problem, dok, s druge strane, niko ne smije da ima pravo (time sto mu pravo nije osporeno) da ih vara. granica slobodnog izraza i volje i zablude proizisle iz manipulacije je naravno u magli ali to nije prva dilema sa kojom se etika i pravo srecu, rjesiva je, mada, ocekivanja da je regulise drzava koja nije u stanju da obaveze psihoterapeute da naglase otkud im licenca i koliko staza imaju mi je nulto.

 

Edited by morgana
  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
15 hours ago, ljuttko said:

E o ovim raznim mufljuzima u poslednje vreme pričam i stalno se pitam kako je moguće da se ljudima prodaje baš svaka budalaština ali jebemupatka, moguće je. Jedna poznanica na fejsu ( inače recimo da je u životu do sad postigla svoj maksimum , mojih je godina, penzija pred vratima , divna porodica ) primila se na tzv lajf koučing i edukacije. I sada je ona lajf kouč :D  ali nije to dovoljno ona je propagator izvesne Slavica Squire od koje je sve naučila  i ulazi u neku njenu top elitu za edukatore. diskretno smara objavama , još diskretnije kada se vidimo ali tačno osetiš neizdrž da mora u nekom trenu da progovori a ja se onda pravim luda da nisam čula po metodi znam koju igru igraš, jer, ako kažem jednu reč, ona se neće ugasiti , zaratićemo. Ali sam otišla na sajt te Slavice i na stoijedan kanal koji ima i biografiju i , pajz sad nlp akademiju koju je po njoj ona prva donela 200i neke u Srbiju ( a jebeni cepter celu prodaju decenijam na tome zasniva. Uglavnom žena je manipulatvni lažov i prodavac šupljih priča( biografiju je nekoliko puta nadogradjivala menjala i punila raznim neproverljivim fejk podacima )  ali broj , mahom žena koje plaćaju  primaju se na to njeno tanderljanje je za mene i dalje misterija. I stalno jedna te ista mantra vi ste gospodari svog života, ostvarite samnom svoje snove, postanite najbolja verzija sebe. A ja kad čujem o najboljoj verziji sebe iz ovog mog matorg mozga izvučem najveće kapacitete za najgoru mene , mogla bih viljuškom u oko da ubodem sva ta lica koja plaćaju i plaćaju i nadaju se da će i oni naći one koji će im plaćati i plaćati ...i biće srećni do kraja života. Milioni pratilaca na instagramu included :D ( Slavica inače tvrdi da je završila pmf , ostaje blago zatalasno da se pomisli da je to matematika , pa je master uradila na ekonomiji a sad sprema doktorat na temu nlpa , hoće da se bavi naučnim istraživanjme  o tome :D Ali pošto joj ovo Sq ...nije prezime teško da će se validnost moći proveriti :D Ne znam što me ovoliko nervira ali nervira me iako ne krade ništa od mene :laugh:

 

 

Da ne ulazimo u to zašto neko uopšte ima potrebu da ga "uče o životu", ali tu uglavnom nije u pitanju ni ludilo ni sektašenje, nego klasična piramidalna šema u kojoj razne Slavice Squire zaradjuju od pretvaranja osoba kao što je tvoja prijateljica u life coach-eve.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Jedna instagram influenserka, za koju pouzdano znam da nije imala edukaciju (bukvalno nikakvu), da je naizmišljala izraze i predstavlja ih kao pojmove (?) svoje filozofije (?), koje nije umela da mi objasni kada sam je pitala javno, slala me je u inbox, tamo mi je rekla da je pojmove sama izmislila.....organizuje sopstvene obuke koje se svode na sedenje, držanje za ruke, i gomilu ovakvih budalaština, terminologije iz jeftine ženske literature. Tamo se posluži i jedan veganski obročić, i to naplati oko stotinak evra za nekoliko sati po osobi.

 

edit. Ja sam blokirana sa svog naloga, suviše sam provocirala pitanjima kakva je to filozofija i tako dalje :D

Edited by Svemir Zeka
  • +1 2
  • Haha 1
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment

Onda dobro, podsetilo me je na neke njene izjave koje sam usput ulovio a u emisiji koju vodi nema tih zezalica, što je super.

 

Sad treba odgledati dokumentarce koji su pomenuti na temi.

@Svemir Zeka

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, ragasto said:

 

 

Sad treba odgledati dokumentarce koji su pomenuti na temi.

@Svemir Zeka

Ajde da stavimo sve što ima relativno lako dostupno:

The Vow HBO/EON

Seduced: Inside the NXIVM Cult (o ovome istom od gore, ali iz drugog ugla)

Love has won: cult of mother god HBO/EON

Hilsong:Mega church exposed HBO/EON

Heavens gate HBO/EON

The Way down HBO/EON

Escaping twin flames NETFLIX

Keep sweet pray obey NETFLIX

Wild Wild Country NETFLIX

How to become cult leader NETFLIX

 

Neka me neko dopuni, ako sam nešto zaboravio ili ne znam :)

 

O većini sekti ima dosta materijala na Yotueu, ali često je lošije i od ovih netflixovih...

 

Izdvojio bi Love has won kao teški bizar čak i u tom svetu, a Hilsong, ja na drugu stranu, skoro pa normalna crkva, ali...

 

Eto, pa pričamo polako...

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Vow ima DVE jebene sezone, u prvoj 9 epizoda, u drugoj još 6.

Radiša, ur a dead man!

 

Ovo ću da zbindžujem do sutra, a posle toga do oktobra ima da gledam samo crtane filmove i romantične komedije.

Utisci kad se oporavim od utisaka i osećaja da ću da povratim svaki čas.

Ne utisci o seriji, nego o mehanizmu kulta.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Patty Lee said:

Ali, the biggest risk factor for being taken advantage of in this way is strongly believing you’re not at risk for it at all.

 

Ovaj dio mi je smiješan.

 

Ne opravdavam iskorištavanje. Naprotiv!

Ali stvarno se ljudi moraju bolje paziti. Ako ne paze sebe, kako bi pazili drugog...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...