Jump to content
IGNORED

Sekte i prevare


Moonwalker

Recommended Posts

Ti koji joj daju par ih nisu sami zaradili…ili su olako dosli od njih. A o skolu su se ocesali, ako i to …

Edited by Moonwalker
Link to comment

Nisam siguran u to... na youtube-u na primer cvetaju ovi finansijski gurui koji su se obogatili prodajuci kurseve kako da se obogatis. Vecina kupaca su siromasi koji su posle toga jos siromasniji.

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, Shan Jan said:

Nisam siguran u to... na youtube-u na primer cvetaju ovi finansijski gurui koji su se obogatili prodajuci kurseve kako da se obogatis. Vecina kupaca su siromasi koji su posle toga jos siromasniji.


Pa nije sasvim isto, ali ima tu nesto zajednicko. Ne nauce sa novcem, jer ga nisu sticajem oklnosti imali, pa nisu ni mogli.
 

Za tu vrstu mufljuza je poseban krug pakla.

Edited by Moonwalker
Link to comment
1 minute ago, ljuttko said:

E o ovim raznim mufljuzima u poslednje vreme pričam i stalno se pitam kako je moguće da se ljudima prodaje baš svaka budalaština ali jebemupatka, moguće je. Jedna poznanica na fejsu ( inače recimo da je u životu do sad postigla svoj maksimum , mojih je godina, penzija pred vratima , divna porodica ) primila se na tzv lajf koučing i edukacije. I sada je ona lajf kouč :D  ali nije to dovoljno ona je propagator izvesne Slavica Squire od koje je sve naučila  i ulazi u neku njenu top elitu za edukatore. diskretno smara objavama , još diskretnije kada se vidimo ali tačno osetiš neizdrž da mora u nekom trenu da progovori a ja se onda pravim luda da nisam čula po metodi znam koju igru igraš, jer, ako kažem jednu reč, ona se neće ugasiti , zaratićemo. Ali sam otišla na sajt te Slavice i na stoijedan kanal koji ima i biografiju i , pajz sad nlp akademiju koju je po njoj ona prva donela 200i neke u Srbiju ( a jebeni cepter celu prodaju decenijam na tome zasniva. Uglavnom žena je manipulatvni lažov i prodavac šupljih priča( biografiju je nekoliko puta nadogradjivala menjala i punila raznim neproverljivim fejk podacima )  ali broj , mahom žena koje plaćaju  primaju se na to njeno tanderljanje je za mene i dalje misterija. I stalno jedna te ista mantra vi ste gospodari svog života, ostvarite samnom svoje snove, postanite najbolja verzija sebe. A ja kad čujem o najboljoj verziji sebe iz ovog mog matorg mozga izvučem najveće kapacitete za najgoru mene , mogla bih viljuškom u oko da ubodem sva ta lica koja plaćaju i plaćaju i nadaju se da će i oni naći one koji će im plaćati i plaćati ...i biće srećni do kraja života. Milioni pratilaca na instagramu included :D ( Slavica inače tvrdi da je završila pmf , ostaje blago zatalasno da se pomisli da je to matematika , pa je master uradila na ekonomiji a sad sprema doktorat na temu nlpa , hoće da se bavi naučnim istraživanjme  o tome :D Ali pošto joj ovo Sq ...nije prezime teško da će se validnost moći proveriti :D Ne znam što me ovoliko nervira ali nervira me iako ne krade ništa od mene :laugh:

Odgledj Vow dokumentarac (serija je, ali vredi svake minute gledanja), imaš i na EONu i HBOMAX, ovako kako opisuješ se postaje član sekte, a ta slavica je guru... :D

  • +1 3
Link to comment
6 minutes ago, radisa said:

Odgledj Vow dokumentarac (serija je, ali vredi svake minute gledanja), imaš i na EONu i HBOMAX, ovako kako opisuješ se postaje član sekte, a ta slavica je guru... :D

 Hvala, ima da nadjem :) pa ceo taj koncept nlp edukacije ( imam osip i od reči sati i sati edukacije :laugh:, piramidalne prodaje...svega tog tipa  je prenesen od sekta metoda. na fotkama sa tog nekog seminara  koji je moja poznanica okačila , neki prostor na Bežaniji i izgledaju svi ko jehovini svedoci samo su mnogo lepše obučeni :D

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, ljuttko said:

 Hvala, ima da nadjem :) pa ceo taj koncept nlp edukacije ( imam osip i od reči sati i sati edukacije :laugh:, piramidalne prodaje...svega tog tipa  je prenesen od sekta metoda. na fotkama sa tog nekog seminara  koji je moja poznanica okačila , neki prostor na Bežaniji i izgledaju svi ko jehovini svedoci samo su mnogo lepše obučeni :D

Pa ova sekta o kojoj je reč u Vow i počinje sa selfedukacijom i sličnim stvarima, kako učiniti čoveka srećnim i tako neke lepe stvari...

 

Kako se završava, ostavljam te da odgledaš, ludilo mozga počeinje negd eoko 2-3 epizode...

 

 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, pt 2.0 said:

ljudska glupost je najisplativiji biznis. ko nema problem sa moralom.

 

(meni je triger za viljušku u oko fraza "rad na sebi, radim na sebi, treba da radite na sebi" i pominjanje energije u tim mambo-džambo kontekstima.)

Kompatibilne su nam energije, prepoznale su se po pitanju viljuške :laugh:

  • Wub 1
Link to comment
10 minutes ago, pt 2.0 said:

Počela da gledam Vow. Brate... :gospode:

 

Radiša - bad influence :D

O, pa to je obaezno štivo, verovatno najbolje doku serija o sektama... 

 

Javi se kad odgledaš da komentarišemo :)

 

edit:

 

@pt 2.0

 

Kad odgledaš Vow, nađi negde i ovo

 

Seduced: Inside the NXIVM Cult

 

Indiina priča iz njenog ugla, tek je to ludo...

Edited by radisa
  • Hvala 1
Link to comment

Ja sam misljenja da ljudi koji upadaju u sekte i razne life coach zajebancije nisu toliko glupi koliko im prosto fali emotivne podrske. Iskreno, za takve je mozda bolje da se okrenu crkvi ako vec ne mogu da nadju pomoc u ljudima oko sebe.

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...