Jump to content
IGNORED

Sekte i prevare


Moonwalker

Recommended Posts

Na lajf kouč sranja se dobrim delom primaju ljudi koji vole instant rešenja: platiš, i dobiješ dajdžest - psihologiju, mršavljenje, mršavljenje za dve nedelje, obuka za "savetnice za dojenje" (pička materina), obuka za joga instruktore (misle da znaju medicinu), obuka za kurac, obuka za palac.....biću bezobrazna i reći ću da su i mnoge edukacije za psihoterapiju neupotrebljive, ili vrlo ograničeno upotrebljive. 

  • +1 5
Link to comment
26 minutes ago, Filozof manijak said:

meni treba lajf kauč

 

Nema to vishe da se nadje, ja u vikendici od mojih spavam na nekom prepotopskom (ali malo korishcenom) ne bole ledja ne bole kukovi, al je neki Simpo od pre 10 godina. Sad novi Simpo verujem da je isti ko i sve ostalo. Ista pricha sa kauchem u dnevnoj, kad jednom budemo morali da ga se raatosiljamo, verujem da cemo kao i ostale komshije morati da kupujemo nov na 5 godina.

  • Haha 2
Link to comment
6 hours ago, Shan Jan said:

Ja sam misljenja da ljudi koji upadaju u sekte i razne life coach zajebancije nisu toliko glupi koliko im prosto fali emotivne podrske. Iskreno, za takve je mozda bolje da se okrenu crkvi ako vec ne mogu da nadju pomoc u ljudima oko sebe.

Za to se ide kod psihologa...

 

Problem je što ti likovi u početku stvarno nude dobre stvari, pogledajte, svi koji uđu u sekte, kultove i slično, u početku budu srećni... U NXIVM su svi bili po ulasku super, drugari, ok multilevel i smaranje oko toga, ali su ustvari bili vrlo zadovoljni... DOk nisu naterani da napreduju u okviru sistema, svje bilo OK, ali posle tu dolazi do pohlepe, ucene i seksa, a ustalom zato su i bili naterani na taj napredak...

 

Mehanizam uvlačanja u sektu je jednostavan nudiš sreću i posebnost i ljudi na to padaju... Taj deo sa posebnošću rade i sve korporacije, pričaju mladim zaposleniam da su oni super jer rade tu i tu... Ono što im ne nude korporacije, jer im ustrojstvo nije takvo, je sreća, zadovoljstvo u okviru grupe, osećaj da stalno neko brine o tebi, da si voljen i to... Tu su sekte nenadmašne...

 

Odgledajte Vow, stvarno daje odgovore na mnoga pitanja kako se ljudi upecaju i ko su targeti za pecanje i kako to sve funkcioniše...

 

 

 

 

  • Hvala 2
Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Problem je što ti likovi u početku stvarno nude dobre stvari, pogledajte, svi koji uđu u sekte, kultove i slično, u početku budu srećni... U NXIVM su svi bili po ulasku super, drugari, ok multilevel i smaranje oko toga, ali su ustvari bili vrlo zadovoljni...

odgledala prvu epizodu i - shame on me - ja nisam shvatila tačno čime su oni tu bili oduševljeni. a ni precizno čime su bili uvučeni. onaj bradati reditelj je uvukao svoje devojke/prijateljice, onu glumicu iz b produkcije i onu australijsku pevačicu

šta je integracija? je l to razgovor koji iščeprka i zaleči neku traumicu ili nešto drugo? pojavljivali su se ljudi sa turetovim sindromom kojima se navodno pomoglo da se praktično izleče.

ona sa onim poskakujućim obrvama i očima mrtve ribe (nensi) mi je skeri od minuta 1.

 

1 hour ago, radisa said:

Mehanizam uvlačanja u sektu je jednostavan nudiš sreću i posebnost i ljudi na to padaju... Taj deo sa posebnošću rade i sve korporacije, pričaju mladim zaposleniam da su oni super jer rade tu i tu... Ono što im ne nude korporacije, jer im ustrojstvo nije takvo, je sreća, zadovoljstvo u okviru grupe, osećaj da stalno neko brine o tebi, da si voljen i to... Tu su sekte nenadmašne...

I to im nudiš instant. uz to ide i odvajanje od okoline koja vidi o čemu se radi jer "oni ne razumeju", "nisu odabrani", "nisu posebni".

I to im nudiš u zamenu za ličnu slobodu.

onda se ubrzo nađeš u situaciji da te izrabljuju kao roba, bez nadoknade. uz poništavanje ili osujećenje normalnih emotivnih i intuitivnih reakcija na sve oko sebe. ukratko - mindfuck. (makar je u ovoj sekti tako).

 

(odoh da gledam dalje)

 

edit. e da, ima još nešto (sad bi me možda psiholozi i psihijatri razapeli) što me iz mesta nervira. način na koji oni govore (mada je ovo možda samo kulturološka razlika u odnosu na Amerikance). stvarno ne mogu da zamislim sebe da nekom ili sebi izgovaram mrtva ozbiljna stvari: "hajde pruži mi emotivnu podršku", "to je tvoje ograničavajuće uverenje a nije zaista da nisi kvalifikovana utrenirana or else da radiš kao direktor kompanije ili trčiš maraton sutra"... i ceo taj način na koji govore, ono o čemu govore mi je isprazno i manipulativno sranje, bez obzira na to što svi u prvoj epizodi deluju veselo i dobronamerno i ... ma zapravo me to ježi najviše od svega. jebote SVA osećanja iz spektra osećanja su za ljude. 

 

edit edita. i ljubljenje u usta svih sa svima kad se sretnu. :gospode:

 

p.s. ovo ne može da prođe bez da uvučemo @Patty Lee u istragu fenomena. pati, jesi li ozdravila :heart:, we need u (ne u sekta smislu, nego u smislu 1 inteligentne analize)

Edited by pt 2.0
  • +1 4
Link to comment

A šta je to, neki trening za sreću? Moram i ja da pogledam sad.

 

1 hour ago, pt 2.0 said:

jebote SVA osećanja iz spektra osećanja su za ljude. 

Naravno. I privatanje da je normalno osećati se i loše. To je valjda i najvažnije u radu na sebi. Bežanje pošto poto od loših osećanja je samo prozor u nove patologije i disfunkcionalnosti.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Postaje ozbiljno jezivo.

Mreža žigosanih (bukvalno) žena koje su kao zalog da uđu u piramidalnu šemu zla dale stvarne ili izmišjene mračne tajne iz svog života snimljene na video zapisima, svoje gole fotografije… Neke su tu samo za dovođenje novih nivoa robinja, a neke da seksualno i na svaki drugi način služe vođu.

A tek je 3 (od 9) epizoda serije.

Povratiću doručak.

 

edit. Proverila i ispravila ukupan broj epizoda serije.

edit edita. Ima li i jedan vođa kulta da nije ekstremno nizak muškarac?!

Edited by pt 2.0
  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, pt 2.0 said:

odgledala prvu epizodu i - shame on me - ja nisam shvatila tačno čime su oni tu bili oduševljeni. a ni precizno čime su bili uvučeni. onaj bradati reditelj je uvukao svoje devojke/prijateljice, onu glumicu iz b produkcije i onu australijsku pevačicu

šta je integracija? je l to razgovor koji iščeprka i zaleči neku traumicu ili nešto drugo? pojavljivali su se ljudi sa turetovim sindromom kojima se navodno pomoglo da se praktično izleče.

ona sa onim poskakujućim obrvama i očima mrtve ribe (nensi) mi je skeri od minuta 1.

 

 

Ja sam posle odgledao i gomilu youtube klipova o ovome, plus i Inidin diokumetarac, pa mi nije više sve to toliko jezivo(unormalilo mi se, nekako, kad o njima pričam), ali sam imao gotovo iste utiske kad sma gledao prvi put... Način komunikacije mi je sv vreme bio WTF...

 

ALi, ta Nensi, ako nismam nešto pobrako, kroz sve što sam pogledao je bila u stvari najmanje jeziv lik... Njena ćerka i Alison Mac, sa druge strane su, brrrrr...

 

Sad ne mogu da se setim, jel se pojavila Katarina, ili ona ide tek od 4 epizode... Tu će da bude, za normalne ljude par jezivih stvari oko pravosuđa uticaja i slično... Dijalog, kada ih FBI odbije po ko zna koji put, kad ona reditelju kaže "pa ništa, zvala sam rođaka Čarlsa, on nam je sredio rzgovor u FBI"- "Kog Čarlsa?"-"Engleskog prestolonaslednika, on mi je rođak"...

 

Dakle, bukvalno niko ih ne bi ni slušao, da Čarls nije okrenou par brojeva telefona, pa jbt, nevervatno... A ovaj ludak žigoše žene...

Edited by radisa
Link to comment

Pojavila se Katarina Oksenberg i njen debil od ćerke, Indija na početku dela 4.

Sa ave referencom na Jelisavetu Karađorđević i British royal family… 

Meni je i dalje fizički muka, srećom za pola sata moram da idem i prestajem ovo da gledam.

 

Šta je sa tim ljudima?

Bazične stvari, kao što je pogled u oči tog čovečuljka, kad vidiš da su te oči mrtve, je znak upozorenja koji vrišti.

Šta je sa tim ljudima?!

Jbt svi smo i nesigurni i nesrećni i svakakvi ali ovo je… ja ne znam kako se završi ovde.

Edited by pt 2.0
  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, pt 2.0 said:

Pojavila se Katarina Oksenberg i njen debil od ćerke, Indija na početku dela 4.

Sa ave referencom na Jelisavetu Karađorđević i British royal family… 

Meni je i dalje fizički muka, srećom za pola sata moram da idem i prestajem ovo da gledam.

 

Šta je sa tim ljudima?

Bazične stvari, kao što je pogled u oči tog čovečuljka, kad vidiš da su te oči mrtve.

Šta je sa tim ljudima?!

Jbt svi smo i nesigurni i nesrećni i svakakvi ali ovo je… ja ne znam kako se završi ovde.

 

Jel si videla Jelisavietin komentar kad ih je upoznala? (valjda je to u Vow, više nisma siguran gde sam to video)

 

Prozrela i kao dobar dan... Odmah rekla da su prevaranti, i smao zbog pristojnitija ih nije izbacila iz kuće... :D Ne možeš pravog srbina/srpkinju zajebati :D

 

 

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Nisam to videla. Ovde su scene kako Boni i Mark odlaze kod Katarine u njenu kuću u Malibu i suočavaju je sa time šta kult podrazumeva…

 

Link to comment
1 minute ago, pt 2.0 said:

Nisam to videla. Ovde su scene kako Boni i Mark odlaze kod Katarine u njenu kuću u Malibu i suočavaju je sa time šta kult podrazumeva…

 

Onda to možda nije u Vow, a možda će biti kasnije...

 

I nače, neću više komentaristai, dok ne završiš sve onda ćemo natanane... Zato što će biti par nekih obrta do kraja, i baš me zanima tvoje mišljenje o debilki Indiji na kraju...

  • +1 1
Link to comment
Just now, 3opge said:

sve mogu da razumem, mladost-ludost, ali kad dodje dan da te lider pozove na kaficu i saopsti ti da mu je licno bog naredio da ima seks sa tobom kako ne postanu malo sumnjicave

 

PA postanu, ali kad su već došle do kafice, onad ni taj poslednji korak nije tažak... Ne dolazi baš svako na kaficu...

 

Mislim, jebt, obaj nije hteo samo seks, nego je i žigosao... Pa pas mater...

Link to comment
11 hours ago, Shan Jan said:

Ja sam misljenja da ljudi koji upadaju u sekte i razne life coach zajebancije nisu toliko glupi koliko im prosto fali emotivne podrske. Iskreno, za takve je mozda bolje da se okrenu crkvi ako vec ne mogu da nadju pomoc u ljudima oko sebe.

Ima i toga,a fali i obrazovanja..setimo se koliko je Milan Tarot samo pravio majmune od ljudi sirom regiona..danas se zovu lajf kouci, nekad se to zvalo Taroti, prorrocice, vradzbine, Zorka, Kleopatra..isti k..dodje..da odes kod psihijatra daleko, bilo, to je tabu, ali, ove gluposti, to moze...jos ih ovi vise i oderu za pare, sto je najlepse..

lajf kouc mog detinjstva:D

Edited by Misko
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...