Jump to content
IGNORED

Ruskinje /i poneki Rus ali retko/ - u Beogradu i Srpijici


Eleniko

Recommended Posts

@bradilko

Mom mužu u seoskoj školi,matematiku i ruski predavao Rus koji je pobegao od crvenih, sad da li je bio beli, to ne znam.

Igor Skaljicki, predavao sve na ruskom pa ti vidi šta ćeš.

Bio normalan čovek, nije se ženio, ali voleo da mu neka čobanica Simana donosi mleko za puding :D, dakle, nisu mu Srpkinje bile mrske, doduše, u tom malom mestu, Ruskinja nije ni bilo.

  • +1 3
Link to comment

Ako je neko čitao SF roman "Grad i grad" - tako ja doživljavam Ruse. Tu su, a nisu. Šredingerovi Rusi. I deca im isto. Svi sami sa sobom, vode svoju priču. Kao da su golubovi tu po gradu. 

 

Inače, nije mi jasan taj hajp oko golih Ruskinja, to je nešto kul, hipsterske visaž sise? 

  • +1 1
Link to comment

ma šalimo se

 

ne zameraj

 

ni ne znam šta je visaž

 

nije toga bilo za našega fakta

 

sad je kasno da učimo

  • Haha 3
Link to comment

To je termin moje nekadašnje bff Ivane: visaž ili obesaž. Odnosi se na bezbrusnost.

  • +1 1
Link to comment

aaaa visaž

 

pa nisu visaž kad su male

 

nego su baš ono kako treba bez gravitacije preterane

Link to comment
6 hours ago, Eleniko said:

aaaa visaž

 

pa nisu visaž kad su male

 

nego su baš ono kako treba bez gravitacije preterane

Svakako su neuvezane nego tarlahaju

  • Haha 5
Link to comment
14 hours ago, Svemir Zeka said:

Ako je neko čitao SF roman "Grad i grad" - tako ja doživljavam Ruse. Tu su, a nisu. Šredingerovi Rusi. I deca im isto. Svi sami sa sobom, vode svoju priču. Kao da su golubovi tu po gradu.

 

Posle skoro dve godine prisao mi je rus koji radi iza mene u kancu sa suprugom, pruzio ruku da se upozna (dete mu je bllo tu, mali se rodio u Srbiji) kaze "radimo dve godine u istom prostoru a nismo se upoznali" (inace samo na mom spratu ih ima osmoro)

 

Dete mu se zove Tihon (kaze, kao Tihomir na srpskom) imace tip i njegova zena su bas super, mladi ljudi, dosli su sa severa Rusije mada mi je delovalo da su Moskovljani. Popricali malo, pomenuo sam da mrzim Putina taman koliko i Vucica ali da razumem da je njemu i rusima u Srbiji bolje da se ne izjasnjavaju po tom pitanju jer nam je vlast ovakva kakva je. On kaze da nema problem sa izjasnjavanjem, jasno je zasto je otisao odande.

 

Sledeceg dana vidim ga na ulazu, rukovali smo se (vrv. mi je neko rekao da je to srpski obicaj:) mozda je ocekivao da se zadrzim i popricamo sada kada smo se upoznali ali qratz, gde je nasao mene sa mojom shifrom sociopate da se zblizava - ja se pozdravio, nasmejao i usao u zgradu. Od tada mi se javlja kao i uvek - hladno i uzdrzano.

 

Kapiram da im treba ukljucivanje, on vec zna dosta srpskog pa mislim da je vec usao u neku integraciju, kaze svidja mu se Zemun bas mnogo - vrv. ce ostati ovde sa porodicom.

 

Opet, generalno - oni su izbegli od vojne obaveze na neki nacin, dosli u proputinovski kazan, nije ni cudo sto su uzdrzani i druze se samo medju sobom.

 

 

Quote

Inače, nije mi jasan taj hajp oko golih Ruskinja, to je nešto kul, hipsterske visaž sise? 

 

Ima sisa po Zemunu, ruskih naravno - neverovatno je kao se evo i posle dve godine jasno razlikuju rusi od nas a da i ne progovore.

Edited by Caligula
  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...