Jump to content
IGNORED

Kutak za romanticne


pt 2.0

Recommended Posts

14 hours ago, pt 2.0 said:

Samo da poređam svoju listu:

0. Falling in Love - Meril Strip i Robert de Niro

1. Impromptu - Hju Grant i Džudi Dejvis

2. Story of Us - Brus Vilis i Mišel Fajfer

3. When Harry Met Sally - Meg Rajan i Bili Kristal

4. Playing by Heart - Šon Koneri, Đina Roulands, Denis Kvejd, Medlin Stouv, Džilijan Anderson, Džon Stjuart, Anđelina Džoli i Rajan Filipe,…

5. One Fine Day - Mišel Fajfer i Džordž Kluni

6. French Kiss - Meg Rajan i Kevin Klajn

7. Nothing Hill - Džulija Roberts i Hju Grant

8. The Proposal - Sandra Bulok i onaj prćasti glumac

9. As Good As It Gets - Džek Nikolson i Helen Hant

10. Something’s Gotta Give - Džek Nikolson i Dajan Kiton

 

 

(sigurno sam nekoliko filmova zaboravila, a neki nisu baš žanrovski to; Bridžet Džouns nije na listi samo zato što je knjiga bolja)

 

edit.

Naravno. Kristijan Slejter  i Mariza Tomej - Untamed Heart, i Rozana Arketi i Dejvid Bouvi - Linguini Incident

That's my girl:heart::inn:

Link to comment
13 hours ago, francuski sobar said:

 

Vampiri su generlno romantični

 

 

Prvi poljupci sa mojom prvom ljubavi dogodili su se na balkonu bioskopa T dok smo gledali Nosferatua (Hercog, a ne Murnau).

U međuvremenu sam se nahvatao straha i prestao da gledam te vampirske filmove.

 

Na temu, a za nas sredovečne:

At Middleton - susret dvoje roditelja, koji su u pratnji svoje dece prilikom obilaska budućeg koledža

Bonjour Anne (Paris Can Wait)  - žena na odmoru u Fra (Diane Lane), prihvati ponudu poslovnog saradnika (domorodac ofc) njenog supruga (koji je prezauzet i leti na drugu stranu) da umesto avionom zajedno sa njim (lokalcem) automobilom otputuje u Pariz.

Edited by Ras
  • +1 1
Link to comment
18 hours ago, francuski sobar said:

Dok ne objaviš sliku buduće pogledaj onaj film ima romantika ima podvezice ima majka i ćerka ima sve.

 

 

 

18 hours ago, Zli Gli said:

Ja ne gledam uopste, zato i pitam:D 

 

Opasne veze, ni (briljantni!) literarni predložak, a ni Frirsov film (koji je takođe izvanredan!) nisu romantični na način na koji se uobičajeno govori o romantičnom filmu - @pt 2.0je to objasnila već u jednom od svojih uvodnih postova na ovoj temi.

Ovde je pobrojano još nekoliko filmskih adaptacija: Four movie versions of the Dangerous Liaisons - Two California Sisters

Međutim preporuka za (pisano je već o tome i na forumu, ali nije zgoreg podsetiti se kad je već prilika) Vadimovu adaptaciju iz 1960. g.

  • Hvala 1
Link to comment

(Sama okolnost da ja budem uvodničar teme o romantici dovoljan je da nam se svima nebo sruši na glavu.

No, rodilo se - valja ga ljuljati.

Pokušaću da se setim filmova - ne rom com nego šire, jer nam naslov teme to dozvoljava - gde je istinska ljubav dva ljudska bića portretisana i prikazana tako da na mene ostavlja (ili je u nekim ranijim decenijama ostavila) jak utisak.)

 

On the top of my head - The Crying Game film…

Edited by pt 2.0
  • Haha 1
Link to comment
10 minutes ago, Shan Jan said:

Ja nisam gledao Notebook. Kad je izasao bio sam anti rom-com muzjak, sad je toliko izvikan da sam siguran da cu se razocarati...

Neces, odlican. Ljubic na kubic.

Ako kazes da ti se svidja svi se zgrazavaju. Ali ovde sno nasi :D

Link to comment
2 minutes ago, Sandradjer said:

Neces, odlican. Ljubic na kubic.

Ako kazes da ti se svidja svi se zgrazavaju. Ali ovde sno nasi :D

Ima scena u Just Friends, koji je takodje rom-com, gde glavni junak i cura gledaju Notebook u bioskopu i ovom se kao zgadio zivot... Drive pre Drive-a :D 

  • Haha 1
Link to comment
17 minutes ago, Shan Jan said:

Ima scena u Just Friends, koji je takodje rom-com, gde glavni junak i cura gledaju Notebook u bioskopu i ovom se kao zgadio zivot... Drive pre Drive-a :D 

Mene je film uvukao, spektar emocija :blush:.

Nemam zamerku 

Link to comment
40 minutes ago, pt 2.0 said:

 

No, rodilo se - valja ga ljuljati.

Pokušaću da se setim filmova - ne rom com nego šire, jer nam naslov teme to dozvoljava 

 

Onako na prvu

 

Izgubljeno u prevodu

Pariz, Teksas

Poslednji Tango u Parizu

Lolita

Mulholand Drajv

Nocni portir

Gordost i predrasude

Rajanova kci

Zenska francuskog porucnika

Rajska stvorenja

 

Ima jos...

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...