Jump to content
IGNORED

Kutak za romanticne


pt 2.0

Recommended Posts

57 minutes ago, Zli Gli said:

Pogledah ko je taj vikont, nidje veze otprilike, kod mene malo tih spontanih gluposti a taj bese neki alfa muzjak i zavodnik, nebo i zemlja. 

Nisi ti to dobro pogledao, odnosno - promakla ti ie poenta.


Taj vikont je, naime, voleo da se svojim podvizima sa ženama hvali izvesnoj markizi de Meterej (kao ti forumu, s tim što su vikont i markiza nekad bili ljubavnici a ti i forum - well, i tvoje manijačenje ima svoje limite) i bio jedan, sve u svemu, besramni zavodnik žena, udatih ili pred udaju, i kao takav začin socijalnih krugova ondašnje palanke (Pariza).

Uglavnom, desi se da taj vikont, u jednom od osvajačkih izazova koje je sam sebi zadao, naleti na udatu ženu koja je kontrast i razvratnom njemu i ostalim ženama sa kojima je do tada bio. On upotrebi sve svoje veštine da je osvoji (ne odustajući od drugih svojih ljubavnica) i, kada je već pomislio da digne ruke, uspe u tome. Njegov plen ga zavoli takvom ljubavlju da ćak i on, takav kakav jeste, u trajanju u kome je to takvom čoveku moguće, doživi istinsku ljubav.

Medjutim, njegova stara ljubavnica (i jedan opaki um), markiza, izazove ga da tu ženu ostavi, i to da je ostavi na najsuroviji mogući način. Glup i tašt kakvi su u biti svi zavodnici, on to i učini, i tako otera u smrt jedinu ženu koju je ikada voleo.

Suočen sa životom bez nje, svesno gine u dvoboju.

 

Pozdravčić za zidne novine tudje intime.:puke:

  • Hvala 1
  • Tužno 3
Link to comment
1 hour ago, Zli Gli said:

Bio bi najbolji tata do prvih prokockanih pelena, ne treba izazivati sudbinu bas previse.

+1

 

1 hour ago, Zli Gli said:

Ova prica je grozna, svi izgibose na kraju jbt:cry: I ja forumu vise kukam nego sto se hvalim

Zapravo nije priča nego knjiga Šoderlo de Lakloa. I ne umiru svi - zlu markizu izviždi socijalni krem nakon što se saznalo za njene pogane spletke… (to u filmu, a u knjizi mislim da i ona dobija neke gadne boginje koje joj unakaze lice, jbg davno sam to čitala, krajem osnovne škole)
 

Kako pomenuh u zagradi - ima i film, sa Džonom Malkovičem, Glen Klouz i Mišel Fajfer u glavnim ulogama. 
“Opasne veze”/ Dangerous Liaisons se zove…. Rekla bih ti da pogledaš, al sad sam ti ispojlovala sve pa i ne moraš. :lolol:
 

 

 

 

Edited by pt 2.0
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
On 1. 9. 2023. at 18:05, pt 2.0 said:

+1

 

Zapravo nije priča nego knjiga Šoderlo de Lakloa. I ne umiru svi - zlu markizu izviždi socijalni krem nakon što se saznalo za njene pogane spletke… (to u filmu, a u knjizi mislim da i ona dobija neke gadne boginje koje joj unakaze lice, jbg davno sam to čitala, krajem osnovne škole)
 

Kako pomenuh u zagradi - ima i film, sa Džonom Malkovičem, Glen Klouz i Mišel Fajfer u glavnim ulogama. 
“Opasne veze”/ Dangerous Liaisons se zove…. Rekla bih ti da pogledaš, al sad sam ti ispojlovala sve pa i ne moraš. :lolol:
 

 

 

 

Godinu dana kasnije forman ekranizuje istu knjigu, film se zove valmont, igraju colin firth, anette bening i meg tilly. 

  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Zli Gli said:

Stavio ga u imdb watchlist, da gledam solo ili u drustvu? 

 

Generalno romantične filmove gledam samo kad sam sam, šta da me neko vidi razneženog :dry: ovaj koliko se sećam nije toliko

 

 

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

ma ustvari sećam se samo kvarne scene kad je zavodio mladu nevinu umu turman da se oslobodila tek kad je reko da je bio i sa majkom njenom :happy:

 

 

Sad bi manijak da je tu dobacio Gledaj majku biraj ... majku :D

 

 

Edited by francuski sobar
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, morgana said:

 

sta joj je radio?

ma, balkanjeze mačonjeze nastup u stilu: a ti si MR? dobro, je l mogu sad da upoznam … (neka holivudska megazvezda + dobra riba) - bilo je nešto u tom stilu. ne pamtim detalje, samo poentu…

Edited by pt 2.0
  • Haha 2
Link to comment
2 minutes ago, pt 2.0 said:

ma, balkanjeze mačonjeze nastup u stilu: a ti si MR? dobro, je l mogu sad da upoznam … (neka holivudska megazvezda + dobra riba) - bilo je nešto u tom stilu. ne pamtim detalje, samo poentu…

 

šabančina

 

 

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...