Jump to content
IGNORED

Kutak za romanticne


pt 2.0

Recommended Posts

On 5. 9. 2023. at 7:58, Ras said:

Dr Živago više nikome nije romantičan :(

Malkice je film istorijskog trenutka, poruka običnim Sovjetima da liberalna, kapitalistička društva umeju da naprave DOBAR film o njima, a da oni, Sovjeti, ne umeju da uzvrate na sličan način. "Mi kapiramo vas jer smo otvoreni, vi ne kapirate nas jer ste gulag"... taj fazon... Što je i istina za taj period hladnog rata, doktor Zivago je pružena ruka i super film o neprijateljskoj diktatorskoj zemlji, sasvim korektnog završetka. Strast između revolucionara i devojke , kao i doktora i devojke u ratu, takođe je malo pase, što bi rekli Francuzi, ima tu nekog romantizma, ali za starije generacije pre svega.

Link to comment
6 hours ago, liberalni front said:

Malkice je film istorijskog trenutka, poruka običnim Sovjetima da liberalna, kapitalistička društva umeju da naprave DOBAR film o njima, a da oni, Sovjeti, ne umeju da uzvrate na sličan način. "Mi kapiramo vas jer smo otvoreni, vi ne kapirate nas jer ste gulag"... taj fazon... Što je i istina za taj period hladnog rata, doktor Zivago je pružena ruka i super film o neprijateljskoj diktatorskoj zemlji, sasvim korektnog završetka. Strast između revolucionara i devojke , kao i doktora i devojke u ratu, takođe je malo pase, što bi rekli Francuzi, ima tu nekog romantizma, ali za starije generacije pre svega.

Jao, jeste!

Poznato je da su Obicni Sovjeti u vreme prikazivanja Dr. Zivaga u sovjetskim bioskopima diljem CCCP ginuli za kartu vise...

Mislim, imali su priliku da vide film-pruzenu ruku :isuse: k'o svinja аероплан... :fantom: 

Doduse, na njihovu srecu: to govno od filma, romanticnotm po onom Rodnijevom upucenom zaljubljenom Delboju koliko i reklama za deterdzent, bilo je holivudizacija i limunadizacija Pasternaka, prepuna stereotipova o Rusiji namenjenih takozvanoj sirokoj publici za koju je Rusijatm trebalo da bude zemlja jurecih trojki, snega, komesaratm i njihovih nesrecnih zrtava...

Poruka obicnim Sovjetima... :isuse: 

Edited by namenski
  • -1 1
Link to comment

Film je baš lep. Bez stereotipa, sasvim okej postavljen prema Rusima i Sovjetima, čak na kraju filma ima neka pohvala sovjetskoj industriji kroz završnu filmsku sliku, zaboravio sam već, neka hidrocentrala je na kraju, po sećanju...

Link to comment

Kad sam vec zabasao na topik, klasici su keva... :fantom: 

David Lean, Celia Johnson, Trevord Howard sa sve Noel Coward-om, 1 prva liga i suza svojevremeno prolivenih dovoljno da se pokrene 1 Djerdap i preevazidje energetska kriza...

Brief Encounter...

 

 

 

Pa onda 1 prototip, Wyler i Trumbo:

 

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
5 minutes ago, liberalni front said:

Film je baš lep. Bez stereotipa, sasvim okej postavljen prema Rusima i Sovjetima, čak na kraju filma ima neka pohvala sovjetskoj industriji kroz završnu filmsku sliku, zaboravio sam već, neka hidrocentrala je na kraju, po sećanju...

Aj ne lupetaj, molim te... :) 

Link to comment
1 hour ago, liberalni front said:

Jel ima iko, osim tebe naravno, od silnih filmskih kritičara, da Doktora Živaga smatra lošim filmom koji stereotipno prikazuje Ruse?

Naravno da je odlican film ali ako si nov na forumu privikni se da ce uvek biti nekog da ti kaze kako lupas i kako je to sto tvrdis tesko sranje. Na tebi je da odlucis dal ces da se raspravljas ili iskuliras.

Link to comment
On 3. 9. 2023. at 19:05, Lancia said:

Od tog ne moze da se zivi, kad dodje Bozic :vesala2:eeeek

 

Ja u Poljskoj za Bozic kod tetke tadasnjeg momka, i kod njih Love Actually na TV-u kao i svugde na svetu, uz mali twist da je sinhronizovan. I takav mi je bio dobar!
Mislim da nema ni jednog drugog toliko mejnstrim filma (osim Policijske akademije) koji mogu da gledam iznova i iznova.

 

 

On 3. 9. 2023. at 20:08, pt 2.0 said:

Rozana Arketi i Dejvid Bouvi - Linguini Incident

Htedoh bas da spomenem ovaj dragulj :wub:

 

----

 

Jedan jako fini romanticni film uz malo komicnih momenata, astronomije, filozofije i religije, i jos rolerkoster emocija, The Discovery of Heaven (ekranizacija istoimene knjige). Zatim Kjarostamijev "Certified Copy" - najlepsa uloga Zilijet Binos

 

Ja nemam bas nesto romanticnih i komicnih vec vise onih od kojih ti se srce slama, pa tako jedna japanska ekranizacija knjige, na engleskom je naziv nesto tipa "Crying out loud at the center of the world", i "Ljubanici severnog pola", spanski film. Ako hocete da vidite kako se ljudi odljubljuju jedni od drugih, tu je Blue Valentine, a za neobicne ljubavne price tu su Pecoldova "Undina" kao i Kar-Vajevi filmovi, barem oni stari(ji).

 

Za strastvenu pricu u hotelskoj sobi spanski Room in Rome, ne gledati sa prijateljima vec ili sami ili sa onima sa kojima volite da se mazite ;P a za bioskop poneti eventualno drugi par donjeg vesa.

 

 

  • Hvala 2
Link to comment

Ruske romantične komedije: 

Moj dečko je anđeo (Мой парень - ангел):

 

 

Ne mogu da se setim naziva one retro ruske romantične komedije (mislim iz 1980-ih?) što se kod njih puštala za novogodišnje praznike godinama. Dešava se na novogodišnju noć (komedija situacije) gde lik pripit zabunom udje u stan žene za koji misli da je njegov…

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, pt 2.0 said:

Ne mogu da se setim naziva one retro ruske romantične komedije (mislim iz 1980-ih?) što se kod njih puštala za novogodišnje praznike godinama. Dešava se na novogodišnju noć (komedija situacije) gde lik pripit zabunom udje u stan žene za koji misli da je njegov…

 

Ironija sudbine :)

 

https://kinorusija.wordpress.com/2010/01/07/ironiya-sudby-ili-s-legkim-parom-1975/

Edited by I*m with the pilots
  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...