Jump to content
IGNORED

Fudbal u vrtlogu politike (bez provokacija i vredjanja)


Milosh76

Recommended Posts

Slike sa JNA veceras.

 

- Saldanja krece u prodor, folira penal i pada kao prostac.

- Sudija daje zuti Saldanji zbog ociglednog foliranja.

- Publika krece sa - Vucicu pederu.:rolf:

  • Haha 2
Link to comment

Da li Cukaricki i TSC mogu za 10ak dodatnih miliona da naprave konkurentne timove za lige sto ce igrati u Evropi? Neka Vucic naredi Malom da da kad vec daje Partizanu i Zvezdi u kosarci te sume, moze i njima. 

Edited by djeneralche
Link to comment

pa vikaće Vučiću šećeru ako bi se ovaj umilostivio da skloni (zamoli da se skolone) svoje pajtaše i prišipetlje koji, nekompetecijom koja oči bode, uništavaju klub. lagano i na parče

 

al izgleda da nije zainteresovan. ili nema ovlašćenja, pošto se libi da pogazi nesumljivo demokratske procedure kojima se bira rukovodstvo. čovek jednostavno previše gotivi prinicipe pravne države. verovatno je to u pitanju

 

 

  • +1 2
Link to comment
58 minutes ago, djeneralche said:

Da li Cukaricki i TSC mogu za 10ak dodatnih miliona da naprave konkurentne timove za lige sto ce igrati u Evropi? Neka Vucic naredi Malom da da kad vec daje Partizanu i Zvezdi u kosarci te sume, moze i njima. 

 

I Cuka i TSC su imali/imaju te pare i da im Vucic ne da nista. Cuka je od transfera ove godine verovatno uzela koliko Zvezda i Partizan zajedno, samo ovaj golman koji je otisao u Celsi im je doneo nekoliko miliona. Stvar je u tome da je njihova procena da eventualno trosenje tih para za pojacanja ne bi nista promenilo kad su rezultati u pitanju i verovatno su u pravu. Pojacanja od 10 miliona na tim od 50-60 miliona u evropskim takmicenjima mogu da naprave veliku razliku, pojacanja od 10 miliona na tim sastavljen od klinaca za prodaju i domace ergele je bacanje para.

Link to comment
8 minutes ago, harper said:

 

Stvar je u tome da je njihova procena da eventualno trosenje tih para za pojacanja ne bi nista promenilo kad su rezultati u pitanju i verovatno su u pravu.

Gde moze da se procita ta njihova procena. I to da im je neko nudio 10 miliona kao i Zvezdi i Partizanu a oni procenili da trosenje tih para ne bi promenilo nista kada su rezultari u pitanju.

Link to comment
On 1. 9. 2023. at 16:19, djeneralche said:

Gde moze da se procita ta njihova procena. I to da im je neko nudio 10 miliona kao i Zvezdi i Partizanu a oni procenili da trosenje tih para ne bi promenilo nista kada su rezultari u pitanju.

 

Nigde jer to niko nije napisao a nisam ni ja napisao u prethodnom postu. Oba kluba su dobro zaradila na trzistu ove godine a nisu ulozili skoro nista u pojacanja, logicno je pretpostaviti da su procenili da im je taj novac vazniji za druge stvari nego da pojacavaju tim za evropska takmicenja u kojima ionako nemaju sanse da urade bilo sta opipljivo.

Link to comment
On 1. 9. 2023. at 16:27, harper said:

 

Nigde jer to niko nije napisao a nisam ni ja napisao u prethodnom postu. Oba kluba su dobro zaradila na trzistu ove godine a nisu ulozili skoro nista u pojacanja, logicno je pretpostaviti da su procenili da im je taj novac vazniji za druge stvari nego da pojacavaju tim za evropska takmicenja u kojima ionako nemaju sanse da urade bilo sta opipljivo.

 

A to sto tebe svrbi autonomaski cir na dupetu zbog toga sto su dva kosarkaska kluba iz Beograda dobila ozbiljne pare od drzavnih sponzora nemoj na meni da istresas. Bolje se pocesi tamo gde te svrbi. Ja ne delim drzavne pare i ne dajem ih nikome.

Ti si napisao da je procena da pare od svojih pojacanja ne bi napravila nikakvu razliku, ja sam pitao za slucaj da dobiju dodatnih 10 miliona od drzave, da li bi taj budzet mogao da napravi neku razliku. Gde je ta procena. Postavio sam pitanje na tvoj odgovor meni. Pitao sam te gde moze da se vidi procena koji si sam spomenuo. 

Link to comment
On 1. 9. 2023. at 16:36, djeneralche said:

Ti si napisao da je procena da pare od svojih pojacanja ne bi napravila nikakvu razliku, ja sam pitao za slucaj da dobiju dodatnih 10 miliona od drzave, da li bi taj budzet mogao da napravi neku razliku. Gde je ta procena. Postavio sam pitanje na tvoj odgovor meni. Pitao sam te gde moze da se vidi procena koji si sam spomenuo. 

 

Postavio si pitanje na nesto sto nigde nisam napisao. Fudbal i kosarka su dve razlicite teme kad su finansije u pitanju jer je ovo prvo profitabilan sport a ovo drugo nije. Ako klub koji je zaradio skoro deset miliona od transfera, koliko je u ovom prelaznom roku zaradio Cukaricki, nece da se pojaca od svojih para, koji je smisao da im drzava daje dodatne pare za pojacanja? Iz tog razloga tih deset miliona ne bi napravilo nikakvu razliku kad je Evropa u pitanju. Naravno da bi i TSC i Cuka bili jaci sa tih nekoliko igraca koje bi kupili za deset miliona ali bi svejedno bili nedovoljno jaki da bi bili konkurentni u LE jer je osnova rostera isuvise tanka. Tvoje pitanje bi imalo smisla u nekoj hipotetickoj situaciji da se Cukaricki znacajno pojacao iz svojih sredstava pa da drzava onda uskoci s dodatnim parama i dodatno ojaca tim, ovako jednostavno nema smisla.

 

Drugo, deset miliona u kosarci na medjunarodnom nivou pravi veliku razliku, u fudbalu ne pravi nikakvu. Sa tih deset miliona i onim sto KK Partizan sam zaradi Zeljko Obradovic moze da osvoji Evroligu, sa deset miliona Cukarickom bio bi isti rezultat protiv Olimpijakosa samo bi Grci morali malo vise da zapnu.

 

Ono sto bi bilo pravo pitanje je, ako FK Zvezda i FK Partizan dobijaju pare od drzave zasto ne bi i TSC i Cukaricki. Odgovor na to pitanje bi nas vec odveo u mutnu pricu o privilegijama, neravnopravnom statusu klubova i razlicitom politickom znacaju razlicitih klubova. Kosarka je sasvim drugi par cipela.

Link to comment

mislim da nema potrebe da se ljutimo na cuku i tsc zbog toga sto su topovsko meso u evropi i zato sto ne ulazu u pojacanja. to su klubovi bez armije navijaca, zive na trzistu i njima je cilj da na tom trzistu opstanu,da plasiraju mlade igrace (sto dobro rade) da nesto zarade, a tsc verovatno ima i taj nacionalni momenat, kao klub za koj navijaju prevashodno madjari.

mene vise nervira sto 1 vojvodina decenijama ne moze da se podigne na neki opipljiviji nivo. da li su toliko nesposobni ili je neko™ procenio da nam ne treba treci jak klub, tek zalosno je sto tako veliki klub nije ni blizu nekog evropskog proseka, a stadion im je katastrofa. novi sad zasluzuje bolje.

 

u stvari setih se da je mandaric pricao kako je bio zainteresovan da udje u vojvodinu, ali da klima™ u fudbalu nije dobra i da nista ne bi mogao da uradi.

Edited by Nikodije
  • +1 1
Link to comment

sustina svega je regularno takmicenje i isti uslovi za sve

pa onda, klubovi koji imaju "armiju navijaca" neka tu svoju prednost naplate prodatim sezonskim kartama, drugim direktnim prihodima od strane navijaca, jacim sponzorskim ugovorima na otvorenom trzistu, vecim novem od tv prava, "vrucom atmosferom" na domacem terenu itd

 

kod nas se te floskule o "armiji navijaca" koriste za direktnu otimacinu

 

najjace je kad se ulaganja u kk crvena zvezda pravdaju visemilionskom armijom navijaca, a onda dodje prodaja sezonskih i tu ima svega nekoliko hiljada zainteresovanih za vrlo povoljne karte

 

tek kad bi bili regularni uslovi onda bi imalo smisla procenjivati domete tsc, cukarickog itd

ovako je isto kao slegati ramenima i prihvatati cinjenicu da vucic ima najvise glasaca u srbiji, potpuno ignorisuci cinjenicu da ima kontrolu nad svim kreuvsi od medija

  • +1 1
Link to comment
36 minutes ago, MiddleClass said:

Upravo veli komentator da stize u utorak...

Rasim mora da je trpeo velike pritiske iz Vlade da mu nađe kasniji let.. Da ne može da pokvari proslavu :fantom: 

 

  • Haha 1
Link to comment

Sad pažljivije pogledah penal juče za fkp, komedija. Takve smejurije se čak ni Zvezdi ne sviraju. Bukvalno nikakvog kontakta nije bilo, i sad kao var to nije video.

Edited by Nikodije
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...