Jump to content
IGNORED

Fudbal u vrtlogu politike (bez provokacija i vredjanja)


Milosh76

Recommended Posts

kada ce da otvori stadion u loznici, niko to da ga pita

i zasto stadioni od 8k mesta kostaju 30+ miliona evra

Edited by Nikodije
Link to comment

ih kao da je bitno, nek se pere lova, nek se vijore crveno-beli kranovi, neka gradi milenijum tim i oni iz neimari iz borče
tu loznici ako nisu klepili 15 miliona nisu ni pfening



pa i onaj u leskovcu, gledao sam onog direktora stadiona na otvaranju šatro ugradili su hibrid travu al sve nešto tuc-muc, laže kao pseto. već u 16m i kod levog kornera su počele da se pojavljuju one žute fleke, doduše sad su 2-3m u prečniku, biće tu surdulicatm u februaru

 

Link to comment

zato što imaš dupli trošak ugradnje. jedno je trošak ugradje materijala. drugo je trošak ugradnje ljudi. mislim, neće živi ljudi da se igrađuju u stadion, ali hoće da se ugrade u troškove materijala i usluga. to je izvesni civilizacijaski napredak, pošto se više ne prinose humane žrtve. sada tu žrtvu podnosi cena, pa tako stolica na stadionu, koja u proizvodnji košta 15 evra, kada bude ugrađena i spremna da primi teret lozničkih dupeta, košta oko 200 evra. sticajem čudnih okolnosti, ti koji su se namirili obično su u manje ili više direktnoj vezi sa investitorom.

 

dragi moji studenti, zapamtite, suština je u tome da se investira. ali isključivo tuđ novac, a najbolje je budžetski. tako se, pod lepim izgovorom investicije u opšte dobro, kroz naduvavanje cene, vrši transfer javnog novca u privatne džepove. nikad ne investirajte svoj novac, jer postoji rizik od neuspeha, gubitka i bankrota. sa tuđim novcem neuspeha nema, u najgorem slučaju si na nuli, u najboljem.....hm, samo je nebo granica

 

hvala na pažnji, vidimo se na sledećem predavanju :D

 

  • +1 1
Link to comment
51 minutes ago, Nikodije said:

kada ce da otvori stadion u loznici, niko to da ga pita

i zasto stadioni od 8k mesta kostaju 30+ miliona evra

Reče Žvala, sinoć u Leskovcu, uskoro se otvaraju stadioni u Loznici i Zaječaru, a kreće da se gradi u Nišu. Ajde ovo za Niš, to već priča dve-tri godine, ali za Zaječar sam se zabrinuo, niko ga ne pominje, pa pomislih, ko zna koliko su tu zabrljali. Izgleda da će ispeglati sve i biće.....lepo Potemkinovo selo.

Link to comment
10 minutes ago, Ted said:

zato što imaš dupli trošak ugradnje. jedno je trošak ugradje materijala. drugo je trošak ugradnje ljudi. mislim, neće živi ljudi da se igrađuju u stadion, ali hoće da se ugrade u troškove materijala i usluga. to je izvesni civilizacijaski napredak, pošto se više ne prinose humane žrtve. sada tu žrtvu podnosi cena, pa tako stolica na stadionu, koja u proizvodnji košta 15 evra, kada bude ugrađena i spremna da primi teret lozničkih dupeta, košta oko 200 evra. sticajem čudnih okolnosti, ti koji su se namirili obično su u manje ili više direktnoj vezi sa investitorom.

 

dragi moji studenti, zapamtite, suština je u tome da se investira. ali isključivo tuđ novac, a najbolje je budžetski. tako se, pod lepim izgovorom investicije u opšte dobro, kroz naduvavanje cene, vrši transfer javnog novca u privatne džepove. nikad ne investirajte svoj novac, jer postoji rizik od neuspeha, gubitka i bankrota. sa tuđim novcem neuspeha nema, u najgorem slučaju si na nuli, u najboljem.....hm, samo je nebo granica

 

hvala na pažnji, vidimo se na sledećem predavanju :D

 

 

Mislim da sam negde pročitao da je cena stadiona u proseku 2k po jednoj stolici. Pa bi po toj računici stadion od 8k mesta trebalo da košta 16 miliona. Osim ako baš ne ugrađuješ zlatne kvake ili praviš nešto ultra fensi. Tako da su ovi naši majstori duplirali realnu cenu.

Link to comment

Logika koju prodaju je da nije bitno koliko kosta na kraju jer ostaje narednim generacijama i lepi su i moderni. Bicemo organizatori jednom, infrastruktura sto nedostaje pravice se naknadno, ako nesto fali, il nesto otpada i sl.

kako ko ce da pravi?

pa ko je pravio stadion, taj zna sta treba i kako, zna i bazene i sve

stolice imaju vise karbonske kiseline od obicnih, inace

karbonata, il sta vec

Edited by villiem
Link to comment
3 minutes ago, Nikodije said:

 

Mislim da sam negde pročitao da je cena stadiona u proseku 2k po jednoj stolici. Pa bi po toj računici stadion od 8k mesta trebalo da košta 16 miliona. Osim ako baš ne ugrađuješ zlatne kvake ili praviš nešto ultra fensi. Tako da su ovi naši majstori duplirali realnu cenu.

 

Ne znam gde si to procitao ali takve pausalne cene su besmislene, to zna svako ko je zavrsio makar srednju gradjevinsku skolu. Mnogo faktora utice na cenu gradjevine, od lokacije na kojem se gradi, vrednosti zemljista, dizajna projekta, kvaliteta materijala i tako dalje. Na primer, York Community stadion koji je napravljen na periferiji Jorka sa 8000 stolica i sllicnog dizajna kao sto je ovaj u Leskovcu kostao je 44 miliona funti (oko 57 miliona dolara). Ne znam koliko je zaista kostao stadion u Leskovcu, mogu ruku da stavim da je tu bilo ugradnje i pljacke za izvoz, ali ne bi bilo nimalo neobicno i da zaista kosta 30 miliona.

Link to comment

problem tih gradskih stadiona u leskovcu, zaječaru i loznici će biti održavanje. mislim da ne postoji ni kadar ni tehnika, a ni znanje da bi se upravljalo takvim objektima. to će sve pasti na teret opštinskih budžeta koji će biti nedovoljan bez zarade koju će prihodovati sam stadion, u leskovcu ako stave i 60% ekonomske cene za kartu to ima da zvrji prazno u 90% utakmica koje bude igrala dubočica. puniće ih aca lukas i željko joksimović dva puta godišnje a zaradu će potrošiti na sanaciju travnate podloge, uhlebiće se desetak botova koji će da bleje i da se slikaju za insta kako grle stative i valjaju se po travi

 

bojim se da će sve da se pretvori u onaj nesretni zoološki vrt u boru

 

 

e

nisam građevinac, al smem ruku u vatru da dam da za najskuplji element u izgradnji za, le i lo stadiona, gradsko građeevinsko zemljište nije plaćen ni pfening

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, harper said:

 

Ne znam gde si to procitao ali takve pausalne cene su besmislene, to zna svako ko je zavrsio makar srednju gradjevinsku skolu. Mnogo faktora utice na cenu gradjevine, od lokacije na kojem se gradi, vrednosti zemljista, dizajna projekta, kvaliteta materijala i tako dalje. Na primer, York Community stadion koji je napravljen na periferiji Jorka sa 8000 stolica i sllicnog dizajna kao sto je ovaj u Leskovcu kostao je 44 miliona funti (oko 57 miliona dolara). Ne znam koliko je zaista kostao stadion u Leskovcu, mogu ruku da stavim da je tu bilo ugradnje i pljacke za izvoz, ali ne bi bilo nimalo neobicno i da zaista kosta 30 miliona.

 

Zato kažem u proseku. Imaš i jeftinije primere. Npr novi stadion u Aradu za 11,5 k gledalaca koštao je 14 miliona evra. 

Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

 

Zato kažem u proseku. Imaš i jeftinije primere. Npr novi stadion u Aradu za 11,5 k gledalaca koštao je 14 miliona evra. 

 

Taj prosek je kao sto je prosecna plata u Srbiji 850 evra.:D

  • Haha 3
Link to comment
3 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

problem tih gradskih stadiona u leskovcu, zaječaru i loznici će biti održavanje. mislim da ne postoji ni kadar ni tehnika, a ni znanje da bi se upravljalo takvim objektima. to će sve pasti na teret opštinskih budžeta koji će biti nedovoljan bez zarade koju će prihodovati sam stadion, u leskovcu ako stave i 60% ekonomske cene za kartu to ima da zvrji prazno u 90% utakmica koje bude igrala dubočica. puniće ih aca lukas i željko joksimović dva puta godišnje a zaradu će potrošiti na sanaciju travnate podloge, uhlebiće se desetak botova koji će da bleje i da se slikaju za insta kako grle stative i valjaju se po travi

 

bojim se da će sve da se pretvori u onaj nesretni zoološki vrt u boru

 

Pa rekao je da će da angažuje strance da vode te stadione "jer mi ne umemo"

Link to comment
4 minutes ago, harper said:

 

Taj prosek je kao sto je prosecna plata u Srbiji 850 evra.:D

 

Mislim da bi cena stadiona u Leskovcu trebalo da bude bliža Aradu nego stadionu York community

Link to comment
Just now, Nikodije said:

 

Pa rekao je da će da angažuje strance da vode te stadione "jer mi ne umemo"

odlična ideja, mada poznavajući istinitost tvrdnji žvalavog lažova upravnik će se u apr voditi kao gulliano rossi, a u stvari to će biti bot sa najviše komentara iz jablaničkog okruga

 

za početak će ti upravnici morati da rade na edukaciji lokalnog stanovništva bukvalno kao u oš, lekcija prva numeracija sedišta, pa na dalje…

 

 

 

 

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

problem tih gradskih stadiona u leskovcu, zaječaru i loznici će biti održavanje. mislim da ne postoji ni kadar ni tehnika, a ni znanje da bi se upravljalo takvim objektima. to će sve pasti na teret opštinskih budžeta koji će biti nedovoljan bez zarade koju će prihodovati sam stadion, u leskovcu ako stave i 60% ekonomske cene za kartu to ima da zvrji prazno u 90% utakmica koje bude igrala dubočica. puniće ih aca lukas i željko joksimović dva puta godišnje a zaradu će potrošiti na sanaciju travnate podloge, uhlebiće se desetak botova koji će da bleje i da se slikaju za insta kako grle stative i valjaju se po travi

 

bojim se da će sve da se pretvori u onaj nesretni zoološki vrt u boru

 

Ma, bice to puno i kad igra Dubocica neko vreme. U provinciji svako cudo od tri dana stvarno bude cudo, ici ce ljudi samo da bi videli kako izgleda. Dugorocno je potpuno besmisleno i potpuno si u pravu kad kazes da ce najveci problem biti odrzavanje tog cuda. Odsedao sam svojevremeno u Jagodini u nekom hotelu blizu onog njihovog akva parka, ima neko fensi ime ali sam zaboravio u medjuvremenu, bukvalno je izgledao kao da je neko spustio hotel iz centra Londona usred njive. Usluga, smestaj, sadrzaj, dizajn, sve kako treba, izadjes na terasu a ispod u korov zarasla jaruga iza koje je nekakva kafana koja samo sto se ne srusi, iz koje tresti zastrasujuce losa glasovna interpretacija Miroslava Ilica. Takav osecaj nepripadanja mislim da nikad nisam imao u zivotu.

 

Ono sto je, naravno, trebalo uraditi je prvo izgraditi ili renovirati stadione u vecim gradskim sredinama i onde gde postoje stabilni superligaski klubovi. Novi Sad, Nis, Kragujevac, Krusevac, Cacak, Uzice, Subotica, Vranje/Surdulica, prvo je to trebalo doterati. Klubovi koji bi igrali na njima bi mogli biti vezani strogim pravilima Superlige koja se ticu odrzavanja kvaliteta infrastrukture pa ako dozvole da ona propadne neka lete iz lige ako im se isplati. Mnogo je lakse odrzavati stadion ako vec tu postoji neki ambiciozniji klub koji na njemu igra, trenira i ima zaposlene da ga odrzavaju. Loznica i Leskovac kao da su izabrani po sistemu "sad cu da zatvorim oci pa gde ubodem prstom na mapi tu cemo graditi stadion".

Link to comment
3 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

odlična ideja, mada poznavajući istinitost tvrdnji žvalavog lažova upravnik će se u apr voditi kao gulliano rossi, a u stvari to će biti bot sa najviše komentara iz jablaničkog okruga

 

za početak će ti upravnici morati da rade na edukaciji lokalnog stanovništva bukvalno kao u oš, lekcija prva numeracija sedišta, pa na dalje…

 

 

 

 

 

Videćemo™. Meni deluje da on te stadione vidi kao spomenike samom sebi i možda neće baš dozvoliti da to zaraste u korov i propadne tako lako. Guraće se tu i reprezentacija, koncerti, pokušaće sigurno da napravi jake klubove u tim gradovima, da se igra Evropa, itd.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...