Jump to content
IGNORED

NBA 23/24


Amos

Recommended Posts

Što se tiče Denvera, iskreno bi bilo osmo svetsko čudo ako bi prošli Sotu posle one blamaže i bezmudosti u prethodnoj utakmici. Međutim, mogli bi da probaju makar da ne budu počišćeni, a za to bi možda jedno od prilagođavanja mogao biti Braun u prvoj petorci ili sa više minuta od KCP-a, gde bi žrtvovali šut zarad odbrane, jer je CB zasad barem nešto pokazao čuvajući Edvardsa. Zatim, Jokić i Gordon (KCP/Kristijan) bi mogli da prenose loptu povremeno, u zavisnosti od toga ko je u blizini, kako ne bi gubili polovinu napada na tu stavku. Džamalu nije glavni problem povreda, barem ne bih rekao, jer je igrao užasno i protiv Lejkersa pre povrede,  što je čini mi se 3-4 utakmice. Tamo se provukao jer LAL, ali protiv Vukova su sve njegove mane kao igrača došle do izražaja jer je u pitanju all-time defanzivni tim. Ne znam kako bi mogao da se vrati iz kanala, jer nije bio dobar ni zdrav protiv jednog Rivsa i Rasela koji su mu pravili često probleme... Ipak, najveći krivac je Jokić koji je imao sramotan pristup i odjavio se u nekom trenutku. Ne znam da li je gori u odbrani ili napadu. Ko hoće da pogleda, ovde može videti video breakdown (od 23:17) gde se vide neki od problema. Nikola bi trebalo makar da proba da ponese čitav tim na leđima, neka šutira 30 puta, neka dobije 5-6 faulova ali da ne stoji kao čunj u odbrani. Ako to ne uradi, ostaće mu zauvek mrlja na rezimeu, i mnogi će smatrati prethodnu titulu kao splet okolnosti, a ne dokaz kvaliteta pre svega Jokića, jer ostatak tima realno i nije tako sjajan, barem po meni - neka mi neko nabroji titule koje je osvojio bilo koji superstar bez barem jednog člana prve petorke koji je all-star ili je bio all-star u nekom trenutku. Pogledajte npr. Sotu: superstar Edvards, KAT AS*4, Gober AS*3, Konli AS*1.

Što se tiče večerašnjeg meča i serije, baš sam tužan zbog Robinsona... Zbog toga više nisam siguran da Niksi uzimaju seriju, mada su mi i dalje blagi favoriti. Moraće My Precious da dobije malo jaču minutažu. 

Link to comment
Posted (edited)

Jokic ce biti pometlan po drugi put u karijeri u sezoni u kojoj je proglasen za MVP-ija. U onoj sezoni kada ih je pomeo Finiks nije imao Mareja, bila je bas krs ekipa. Za ovu sezonu je jednu cetvrtinu on krivac,drugu saigraci,trecu trener i cetvrtu nesposobna uprava koja se zadovoljila sa jednom titulom u pedeset godina:fantom:

Edited by Micko8
  • -1 1
Link to comment

"Gilbert Arenas claims a player from the Nuggets bench messaged him saying "Jokic already said in our huddle, he wants to go home, he's done". Flashes his phone with the messages on the screen."

 

Ovo su spomenuli u DNVR podkastu, vidim da ima i topik na nba reditu.

 

 

Link to comment

ode i og anunoby. makar je otisao sa stilom, 28pts za 28mins

 

brunson propustio celu drugu cetvrtinu pa ubacio 24pts od 29 u drugom poluvremenu

 

josh hart's play of the day:

He said to Reggie, "I think they said fuck you" after the entire Garden was chanting "Fuck you Reggie"

  • Tužno 1
Link to comment

Niksi ko iz filma 7ica veličanstvenih, nestaju jedan po jedan in a blaze of glory

  • +1 3
Link to comment
Posted (edited)
9 hours ago, uini said:

-koliko ima konja?

-180; al ne bilo kojih, to su jokicevi konji bili

 

Citas mi misli, juce poruceno i placeno. I prodato unapred, uprkos Jokicevim konjima.

 

Screenshot_20240509_082253_AutoScout24.thumb.jpg.f9ae36441ab565c3dec3c3df531a4ad1.jpg

 

9 hours ago, reg said:

Meni se sviđa kako je izbrisao iz sećanja legendarnu seriju sa Portlandom u sedam utakmica gde su izvisili finale Zapada zbog onog poraza posle 4 produžetka.

 

 

izbrisao iz secanja tek toliko koliko ste vi lagana gazenja, ni manje ni vise. I opet se pominje kako nema all star saigrace a zapravo je ovo dobro izbalansiran tim, starteri su svi vrlo dobri i odgovaraju mu. U nekom timu sa superzvezdom ili dva odlicna igraca bi imao manje prilike da igra svoju igru i samim tim losije statistike i nema 3xMVP, nema nista. Evo imamo Doncica koji ima Kajrija i ostale prosek ili ispod proseka i igra sam svoju igru, kida statisticki ali ce na taj nacin osvojiti kad i ja.

 

Hart iz Niksa broj 1 u plejofu za sad :ziga:

 

Edited by Zli Gli
  • Haha 1
Link to comment

Jel može neko da izbaci uporednu statistiku Jokića pre play off-a i u play off-u ove sezone (do sada)?

Pitam za pedantne statističare...

Link to comment

Jesu dobili utakmicu, ali ako izgube OG-a, jebali su ježa. Trenutno mi je utisak da se sve kockice slažu za Boston tako da im se otvara put za relativno lagano osvajanje prstena. Jedini su Niksi imali potencijal da ih namuče na Istoku i odjednom svaki drugi dan nova povreda... Na Zapadu je moguće da finale bude zanimljivo i da ko god da prođe dalje (Sota verovatno ali ne i definitivno) bude umoran, pritom Keltima će se vratiti Porzingis, čitam sad, ali su jaki kao zemlja i bez njega, pa neće da žure dok ne bude neophodan. Plus se dobro mečuju sa svima sa Zapada. 

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, reg said:

Da nema Niksa i Indijane ova druga runda bi bila težak krš.

Vidim sinoc Niksi igrali samo sa 7 igraca, Josh Hart odigrao svaki sekund utakmice :gospode: U cemu je fora?

Link to comment

*svaki sekund na poslednjih 8 utakmica

 

Fora je u Tomu-imamo-tri-fudbalske-izmene-po-utakmici-moramo-ih-pametno-iskoristiti-Tibodou

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...