Jump to content
IGNORED

NBA 23/24


Amos

Recommended Posts

tu negde na granici milenijalaca i gen-x, zavisi koju teoriju pitas. nego ovo, na stranu lebronovi istorijski poduhvati, ali nije mi suluda tvrdnja da je na vrhuncu imao najveci uticaj na pobedjivanje, ikada. u tom smislu sigurno top 3-4, vrlo verovatno top 2, moguce i top 1. milan stop

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 6.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kralj

    547

  • 1n54jd3r

    500

  • uini

    467

  • reg

    438

Ne radim sutra, uzeo sam godisnji. Ali opet kako se jebeno probuditi u 4.15 na pocetak tekme. A bice treca zajebana skroz u LA.

  • +1 1
Link to comment

Realno, ako Nagetsi odigraju samo pristojno ovi ce se samoubiti, bas su ocajni sa dva i po igraca i par njih u pokusaju plus nula sa klupe. Mozda 3:0 pa 4:1 najrealnije.

 

Veceras je biti ili ne biti za Sikserse i Embida, ili nindza ili mindza. Taj mec ce da gori, derbi veceri realno. 

Link to comment
23 minutes ago, spaceploitator said:

tu negde na granici milenijalaca i gen-x, zavisi koju teoriju pitas. nego ovo, na stranu lebronovi istorijski poduhvati, ali nije mi suluda tvrdnja da je na vrhuncu imao najveci uticaj na pobedjivanje, ikada. u tom smislu sigurno top 3-4, vrlo verovatno top 2, moguce i top 1. milan stop

 

jedno je sigurno, prvi biti ne može. da se gledaju surovi učinci, ne bi mogao biti ni drugi, pošto je jabbar u njegovim godinama bio finals mvp a pre toga isto kao i lebrondža

veliki, veliki igrač, kao da je malo da budeš u top3 ili top5-6 pa moraš da se naguraš u goata bez razloga

  • +1 3
Link to comment

Kawhi igrao sa najmanje tri HOF igrača u Sparsima, a onda sa Reptorsima uzeo titulu protiv Voriorsa bez Durenta, u seriji u kojoj su na kraju ostali i bez Kleja.

 

Veliki igrač, ali ne može sa debelim u istu rečenicu.

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment

Veceras pocinje preokret u seriji, pobeda fejkersa od 20+ poena. Ocekujem da su poslali zalbu za sudjenje "tajnim" knalaima NBA-u kao sto je bilo  u bablu posle trece odigrane utakmice :fantom:

Edited by Micko8
  • Haha 1
Link to comment
14 minutes ago, uini said:

 

jedno je sigurno, prvi biti ne može. da se gledaju surovi učinci, ne bi mogao biti ni drugi

slozimo se da se ne slazemo. mislim da (po uticaju na pobedjivanje kad je bio na vrhuncu) moze biti i prvi. a svakako i drugi. neke najbolje napredne statistike ga u tom smislu stavljaju i ispred mj-a, a def ispred jabbara. pricamo o igracu koji je na vrhuncu bio tek malo slabiji skorer od mj-a, dosta bolji razigravac, visi iq, i sa potencijalno vecim uticajem u odbrani jer je mogao sve da preuzima itd...Majkl defo ima prednost u nekim intangibles tipa u klacu i neprevazidjenoj zelji za pobedom, ali generalno nije ni blizu clear cut kako dominantna dogma vole da predstavi

  • +1 2
Link to comment
57 minutes ago, 1n54jd3r said:

Ne radim sutra, uzeo sam godisnji. Ali opet kako se jebeno probuditi u 4.15 na pocetak tekme. A bice treca zajebana skroz u LA.

 

Ja uzeo dupli espreso, ionako moram nešto da odradim pre praznika, spavaće se posle utakmice. Još 6 i po sati, a od pola dva kreću Niksi i Fila. :drink_coffee:

 

 

Link to comment
54 minutes ago, spaceploitator said:

 moguce i top 1. milan stop

 

Ne vredi buraz, mogu da ćutim na max 1 topiku at a time. 

 

Kakav crni top 1 :D

 

I kakav uticaj na pobeđivanje, čovek izgubio 6 od 10 finala, između ostalog od 1 Dalasa, dok Jordan ima 6 od 6. 

Jordan je na vrhuncu (ako ćemo gledati vrhunac) imao 37.1 prosek, i mislim da sam baš juče prekjuče pročitao negde podatak da je imao tipa 10 trojki u toj sezoni dok je LeFlop pikovao tu negde oko 30. 

Pogotovu se neću složiti oko IQ-a, opet, gledao sam skoro nečiju izjavu ne mogu da se setim čiju, da li Finley ili tako neko.. Možda Ajzea Rajder, ubite me, u fazonu, na all staru mu prišao Jordan i rekao tipa vidi ok igraš ali ovo ovo i ono i ovo i ono. Izanalizirao ga do tančina, ovaj u sledeće dve utakmice po 45 poena, jer mu je ovaj skrenuo pažnju na stvari na koje ovaj nije pomislio u životu. Primera ima dosta, mada ne bih oduzimao tu Lebronu mnogo, evidento je jako inteligentan igrač.

Jordanov fanatizam i opsednutost pobeđivanjem su neprevaziđeni, dok je LeFlop neprevaziđena floperska pičkica /to što je argubly top 5, 10 ikada mu je samo otežavajući faktor jer mu to ne treba/ i lik koji više priča sa sudijama na utakmicama nego sa svojim igračima. Ogavan lik. Ogavan. 

 

Meni nije bolji ni od Brajanta, mada ni njega nisam posebno voleo jer je bio jedno vreme žestok siledžija, ali ima 3 puta više skila u njegovoj igri nego u Lebronovoj.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
21 minutes ago, spaceploitator said:

slozimo se da se ne slazemo. mislim da (po uticaju na pobedjivanje kad je bio na vrhuncu) moze biti i prvi. a svakako i drugi. neke najbolje napredne statistike ga u tom smislu stavljaju i ispred mj-a, a def ispred jabbara. pricamo o igracu koji je na vrhuncu bio tek malo slabiji skorer od mj-a, dosta bolji razigravac, visi iq, i sa potencijalno vecim uticajem u odbrani jer je mogao sve da preuzima itd...Majkl defo ima prednost u nekim intangibles tipa u klacu i neprevazidjenoj zelji za pobedom, ali generalno nije ni blizu clear cut kako dominantna dogma vole da predstavi

 

ne znam šta je uticaj na pobeđivanje, na vrhuncu ali da ne ulazimo u mnogo puta prežvakanu raspravu na svim mogućim krajevima inferneta, jer đordano nije izgubio finale, šest puta a kamo da je preživeo sramotu kakvu je lebron proživeo u prajmu, protiv mavsa, u četvrtim četvrtinama.

 

a napredne statistike stavljaju jokića na prvo mesto, tako da je lebron i tu treći  ( :

Link to comment
3 minutes ago, б1lme3 said:

da su sabonis i drazen na vreme usli u nba, dzordan bi uzeo mozda jednu titulu

mozda :fantom:

 

da je melo igrao u evropi 80ih, sabonis i dražen bi imali samit u buregžinici lajbah :confused5:

Link to comment

 

9 minutes ago, uini said:

ne znam šta je uticaj na pobeđivanje

pa nista imas poljane interneta pa citaj

 

2 minutes ago, uini said:

đordano nije izgubio finale

vrv bi izgubio neko da nije isao na produzene bejzbol golf odmore....mislim lik se nije susreo sa hakimom u plejofu, najboljim igracem posle njega u ligi? a i generalno mi izgleda da je titule osvojio u slabijoj konkurenciji

 

4 minutes ago, uini said:

a napredne statistike stavljaju jokića na prvo mesto, tako da je lebron i tu treći  ( :

koje? stavljas u mnozini a mislis samo na bpm. ima drugih po kojima je lebron iz onih peak sezona najbolji

 

na kraju krajeva sve je ovo naravno prazna prica jer se drasticno promenila igra, ali mi ide na q to slepilo dzordanovih svedoka

 

ma @Mil@ne sori ali tvoje misljenje na ovu temu je potpuno irelevantno jer nije ni misljenje nego je buk fazon ko da pitas zakletog vernika sta misli o isusu. mislim po sopstvenom priznanju su ti suze nagrnule kad si gledao onaj last dance? ocigledno nisu tu cista posla. ja pricam iz perspektive nekoga ko nije vezan posebno emotivno ni za jednog (mislim naravno da smo kao klinci bili opcinjeni mj-em al fala kurcu ta emocija se prevazidje), a kao likovi su mi obojica prilican uzas tako da mogu da nekako analiziram iz razlicitih unbiased perspektiva i def mislim da po uticaju na igru nije jasno kome je veci 

  • +1 1
Link to comment
28 minutes ago, Mil@n said:

ima 3 puta više skila u njegovoj igri nego u Lebronovoj.

i ovo je notorna glupost dzordanovih svedoka, standardno mesanje elegancije i skila. lebron je jedan od najskilled igraca ikada, bukvalno ne znam da l postoji nesto sto ne ume, samo sto to ne izgleda tako lepo kao kod ovih elegantnijih igraca tipa dzordana, brajanta, kavaija, dzordza, karija, jer je jbg, ogroman i nezgrapan. al ovo je kosarka a ne umetnicko klizanje, msm taj argument mi je kao onaj jedini preostali koji placni federerovci imaju protiv djokovica 'ali vidi kako se nas rodzer lepo krece'

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...