Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

9 minutes ago, Lucia said:


Maltretiranje u smislu neceg fizickog (ono modrice, oziljci - to bi tata mu dozvolio)?
I to od strane svih koje je poubijao, devojcica i decaka?

Rekla bih da pogadjas pa cu evo i ja dati jedan o meni verovatnijih scenarija:

1) tinejdzer pod hormonima

2) 0 ljudskih / civilizacijski vrednosti u glavi

3) narcis ubedjen u svoju pamet & talenat superiornost

4) neki vrsnjaci mu se ne dive - cak ga verbalno zezaju hej! - to "maltertiranje se ne trpi"

5) 1 devojcica su se dopada (vrvtn kao trofej) - bez ocekivanog/duznog obozovanja od nje 
6) slika "pravog muskarca" sa utokom

7) father figure 

=> napravis spisak svih sa 4) i 5), pistolj i 2 sarzera, uz molotovljev koktele da im svima pokazes 
= postajes heroj slicnim idiotima

disclaimer: ne kazem da je to ovde slucaj - ali zar ne deluje sasvim moguce? 


Maltretiranje nije samo fizičko nego i psihičko, i ono može ostaviti trajnije posljedice od nekih batina. U takvom maltretiranju će češće sudjelovat i veća skupina učenika nego u fizičkom, a nerijetko i djevojčice.

 

Da klinci nisu smatrali kako je u pitanju bilo nešta dovoljno ozbiljno šta vrlo lako može bit motiv zločina, ne bi to ni spominjali na tv u ovakvoj situaciji.

 

Ne znam ništa o tome jesu li djeca koju je pobio bila na njegovom spisku i ne bih nagađao, moguće je i da su nastradale djevojčice prvenstveno jer sjede uglavnom u prvim redovima. Ako je planski baš njih pobio, onda sigurno ima prilično istine u ovome šta si napisala, ali ne vjerujem da će to biti rasvjetljeno.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Malkmus said:

A veštačenje će biti kreirano tako da zaključak ide ka tome da je sve do roditelja, jer ništa drugo ne odgovara vlastima.

 

Pa to se videlo bukvalno onog trenutka kada su iz istrage krenule da kuljaju informacije, fotografije, sheme, imena, zanimanja roditelja...

  • +1 3
Link to comment

netfliksizacija teme. ulazi se u zanr jos od jucerasnjeg presa sa objavom liste za odstrel, da bi drustveni aspekt bio gurnut van kadra.

 

i vucicev spisak mjera je napravljen da kaze mnogo, a u sustini je nedjelatan. revidirace se dozvole za oruzje, a 2/3 ili koliko oruzja je nelegalno u kucama.

 

edit, gledam na n1, mnogo ucenika iz drugih osnovnih skola je pred ribnikarom, boze koliko je ovo pretuzno

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment
Just now, Jimmy Kowalski said:

 

Svaki oblik ponizavanja je nasilje. Danas sa kacenjem na internetu gde svi mogu da vide, jos je gore nego ranije. I onda neko preosetljiv izvrsi npr. samoubistvo, jer ne moze da izdrzi podsmevanje.

 

Pogresno je minimizirati maltretiranje koje nije fizicko.


Pogresno je i preuvelicavati svako "maltretiranje" koje nije fizicko. IMO ni jedno ni drugo ne mogu biti cak ni objasnjenje (jer toliki su/smo istrpeli svasta pa nista - bese nekad "what does not break YOU..." - sad bi nastavak bio "makes you snowflake=killer") a kamoli opravdanje za masakar. Dosta dugo primecujem drustveno preterivanje na snowflake stranu - na nogu citavom spektru sociopata kao izgovor da su i oni eto zrtve (cujem sad u RL "zao mi i tog decka" wtf!?), saosecanje sa kojim racunaju. Kao da drustvo ne moze da prihvati da su psihopate & sociopate (a ne postanu to odjednom u odraslom dobu) neizbezna varijacija sa kojom drustvo mora da racuna i da ih nekako pripitomljava.
 

  • +1 4
Link to comment
2 hours ago, Lezilebovich said:

Prva od televizija (bar na SBBu) koja je krenula sa programom za dan zalosti je IDJ TV jos juce ... Valjda nemaju ni jedan muzicki video u kom nije naglasak na nasilju, kurvama i gudri, pa ne emituju nista 

 

I Grand TV, tj. cela UM

 

Radio S 1-4 je do malopre emitovao regularnu muziku. Naxi nepromenjen, a na Play radiju malo ovo - malo ono (tehnička greška ili nisu normalni).

Edited by msv
Link to comment
1 hour ago, pt 2.0 said:

nemanja psihologa,

Mislim, šta da kažem: ja godinama radim na 50%, do pre par meseci sam bila na 2x50% u dve osnovne škole.

Ja ne stignem da saznam sve što se dešava, a kamoli da saslušam sve kojima je potrebno, jer je neko odredio da školama ispod (čini mi se) 32 odeljenja nije potreban psiholog na 100%.

  • +1 4
  • Hvala 1
  • Tužno 2
Link to comment
45 minutes ago, pt 2.0 said:

@Frile ma naravno, gledam to svojim očima in the making.

nema tri godine, vozi autić i spizdi me u nozni palac, ciknem.

- nisam namejno keko, nisam namejno.

i prilazi da ljubi u obraz da prodje (jer mi tako njega kad se spizdi o nameštaj dok jurca)

 

empatija.

se.

uči.

od.

pelena.

 

Empatija se i uci a i sposobnost za empatiju je urodjena.

 

19 minutes ago, Halvard said:

Za sve što niste znali o dečijoj psihopatiji, a niste ni hteli da znate, dovoljno je da googlujete "murder of James Bulger". Ne preporučujem, BTW.

 

Deca i te kako umeju da budu poremećena. U ovom konkretnom slučaju je najveći problem što je imao pristup oružju i način da svoje "veštine" usavrši.

 

 

Ako je to ono u UK nek ne gugla niko... vrlo sam se zeznula kad sam svojevremno to citala. Inace bar jedan a mozda i obojica tih decaka su sociopate. Ja mislim da ovaj Kosta to nije.
 

37 minutes ago, steins said:

JA takodje mislim da je manje empatije danas - kako medju starijima, pa sledstveno i medju decom. 

Mislim da je to posledica teškog civilizacijskog  "skretanja kod Albukerkija" koje je počelo tamo od 90tih godina.

Karijerizam, ekspertizam™, profesionalizam -

 

I manje je empatije, i ima vise nacina da se nedostatak empatije pokaze.

Link to comment
1 hour ago, Plajvi said:


Sad ce da organizuju deciju Sablju 

 

a ne bi me ni cudilo, evo vec vidim predloge o detektoru metala u svim skolama. pretpostavimo da su sva djeca ubice dok se ne dokaze suprotno jer mladi su govna, a i porucimo im da je svijet pakao bez sigurnosti.

 

nema u vucicevim predlozima pojacavanja psiholosko-pedagoskog rada. istovremeno, u cg, a cujemo i u hrv, ta je ideja provejavala od jutros.

 

 

Edited by morgana
  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
Jutros je Srbiji trebalo 5 psihologa po skoli. Da u toku smene odrade jedan ČOS sa svakim odeljenjem ponaosob. Naravno, prethodno upucenih i iskoordinisanih sa vrha kako da se obrate deci i prenesu zdravu poruku.
Nije se desilo.
shkole danas svakako ne rade nishta drugo, svim snagama, kako znaju i umeju.

dobro, shto se tiche detektora, to je na liniji, neni stejt, zabranimo sve svima jer bi neko neshto mogao da. mislim da je esencijalno da se par nedelja ne preduzme zvanichno nishta, na kraju balade cemo neprimetno ostati sa josh manje prava i sredstava da se bavimo, jer smo akutno histerichni i ne rasudjujemo. josh manje demokratije ne vodi na dobru stranu. tj, u nashem sluchaju - josh manje ideje demokratije.

a glave koje trazimo necemo dobiti. tj 'glave', one se ne daju ni za shta.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk





  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...