Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

9 minutes ago, Caligula said:

Juce sam isao do skole da sacekam dete (deset godina)... njima uciteljica nije nista govorila, zamolila je roditelje da deci objasne sta se desilo na Vracaru. Uz put smo sreli dve njene drugarice, jedna je cula za vest i prepricala im - prva reakcija devojcica nije bila ni tuga ni zalost ni šok nego radoznalost. Kako, cime, PISTOLJEM? ... pravim pistoljem? Tek kada smo dosli kuci popricali smo sa njom i tu je krenula da shvata razmere svega ovoga.

 

  Reveal hidden contents

Realno, ne znam kada deca zaista pocinju da shvataju koncept smrti u svoj svojoj tezini, narocito ako je remote i ne poznaju licno umrlog. Kada mi je majka umrla, dete je plakalo i cesto place kada je se seti. Za macke (dve smo sahranili do sada) takodje.

 

I odrasli ljudi manje doživljavaju tragedije koje su daleko. Bilo je unazad terorističkih napada po Evropi (često Pariz) pa su ljudi ovde bili zgranuti, malo se pričalo o tome i prošlo. Ovo sad je ko da nam je neko u kuću pucao. 

 

Pametno dete i dete dobrih roditelja će naučiti.

Mogu da napravim paralelu kad sam ja bio tog uzrasta, 13 godina, bilo je NATO bombardovanje zemlje. Prvih sedam dana mi je bio najveći stres dotadašnjeg života, bukvalno sam očekivao da će bombe da padaju po ulici i nadao se da će promašiti našu zgradu. Silazili smo u neki memljivi podrum koji je kobajagi bio zaštita. Postepeno smo prestali (najviše jer nismo mogli da vodimo psa dole) i postepeno mi se život unormalio, nema škole, krenuli basket treninzi, matorci preokipirani brigama pa te ne diraju, igrice po ceo dan...nisam osetio rat, bilo je garant i dosta neukusne zajebancije u društvu po pitanju toga samo nismo imali internete da to javno podelimo. Bio je to malo coping mehanizam, malo na silu odbacivanje straha. Sad cenim da je trebalo sa mojom generacijom tada raditi i profesionalno, na psihološkom planu, ali time se niko nije bavio.

 

Otreznio sam se početkom sledeće školske godine kad su mi pokazali dete razred ispod mog i rekli da je njemu ćale poginuo u bombardovanju RTSa. Nisam ga poznavao, ne znam šta je bilo s njim posle, nisu ga dirala deca u školi, ali taj klinac je u tom trenutku mrzeo ceo svet i nepravdu, i tu sam skapirao.

  • +1 2
  • Hvala 4
Link to comment
8 minutes ago, Rowanoke said:

Ovo deca pisu!!!!

mora neko da se adress this

IMG-bb337f6aa6554cae17e5a4fd5be83ade-V.jpg

 

samo dokazuje koliko su deca nesvesna šta se desilo

 

 

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, copkillah said:

 

samo dokazuje koliko su deca nesvesna šta se desilo

 

 

Zato Ministar nije smeo da dozvoli da pocne prvi radni dan posle masakra bez poruke za sve ucenike

  • +1 7
Link to comment
3 minutes ago, Rowanoke said:

Zato Ministar nije smeo da dozvoli da pocne prvi radni dan posle masakra bez poruke za sve ucenike

 

to je skandal posebne vrste

 

kada je bio ministar, Verbić je hteo da napravi mehanizme za ovakve situacije, ali ništa od toga nije bilo

 

  • +1 3
Link to comment

Što se tiče oružja i dostupnosti...
Moj ćale je kao svako crnogorac imao pištolj u kući.
Ja sam znao da ga ima, ali ga zapravo nisam video u smislu da sam ga držao u ruci.
Ja sam rastao i u nekom bezveznom razgovoru oko neke pucnjave u gradu pitao sam ga
" jeli a šta je sa onim tvojim "levorom"?"
On mi je rekao :
Zakopao sam ga na placu, popustio sam sa živcima, napraviću neko sranje...

Godinama kasnije u nekoj priči mi je rekao da je to uradio kada je čuo da je kolegi sin uzeo pištolj i vitlao po komšiluku. Klinac je bio moje godište.
Ja sam mu rekao:
Daj reci mi gde je da ga odnesemo u policiju sad je neka akcija, samo preuzimaju ne pitaju odakle ti...
Ali ništa...
Tako da neko ko bude kopao po tom zemljištu naići će na metalnu kutiju i unutra "duga devetka".
Ako me onako očinski, nije lagao...



....shiit has hit the fan.

  • +1 2
Link to comment
Spoiler

Ovisnici o drustvenim mrezama, zivot u virtuelnom svetu, roditelji na Tinderu, deca na kill games. Vreme na internetu pojelo je mozak svima, imitacija zivota. Masturbacija imitacija zombi nacija. Deca se tretiraju kao mala smetala koja su tiha samo kada se prikljuce na mrezu, telefon bebama, tablet osnovcima , idemo , dok se mozak deteta ne razvije ni malo. Deca gledaju roditelje koji bulje u telefone . Uce se ...Empatija ne postoji, lajk je merilo vrednosti. Nemojte mi reci da je dete od 14 godina koje je u Sarajevu videlo kako mu ubijaju majku postalo psihopata, ne nije. Postao je covek, na zalost koji je svoje dete zastitio dajuci mu krov, hranu i brz protok. Majke po parkovima, pogledajte. Svaka gleda u telefon, diskonektovana od deteta dok god dete ne ispadne iz kolica. Sta se sad cudimo, da je deci dostupno oruzje Beograd bi postao geto za 24 sata. Resenje : volite svoju decu i slusajte ih. Obratite paznju na njih, sudjelujte u razvoju njihovih licnosti. Ne pokazujte im primerom da vam je internet svetinja. Ne dozvolite da vam gospoda iza ekrana siluju deciji mozak kao sto siluju vas.

Jedna medijska licnost ovo napisala

  • +1 3
Link to comment
21 minutes ago, Arkadija said:

Priča mi sestra da je njen klinac (prvi srednje) došao juče kući, na njeno pitanje da li je upućen u slučaj, rekao joj je da jeste, da su već sve gledali po yt, ig i sl, da su neki slušali snimke pucanja i to je to, otišao je da ruča i da čita nešto.

Sestra je provela 3 sata razmišljajući gde su pogrešili kao roditelji, kad imaju dete koje je ravnodušno na ovo. Onda je došao zet sa posla i rekao da je hteo da ide da da kvrv ali je čuo da već ima dovoljno, uto se pojavlju junior i grli oca ( što više ne radi) i izgovara možda si trebao da odeš, ima ih još povređenih.

Sestra u suzama celu noć. 

 

Naravno da deca nisu ravnodušna. Samo to ne manifestuju kao mi, i time je još gore. Ćerka juče nije htela dodatno da priča o tome, ali sam sigurna da je procesuirala. Bilo bi mi draže da je pričala.

  • +1 5
  • Tužno 1
Link to comment

Prva od televizija (bar na SBBu) koja je krenula sa programom za dan zalosti je IDJ TV jos juce ... Valjda nemaju ni jedan muzicki video u kom nije naglasak na nasilju, kurvama i gudri, pa ne emituju nista 

Edited by Lezilebovich
  • +1 2
Link to comment

valjda je i logično da je dan žalosti momentalno počeo. 

 

 

mi isto imamo drugaka. ne može da poveže jer nema uopšte iskustvo smrti u bližoj porodici, svi se nekako drže u pristojnom zdravlju. takođe joj nije jasno kako pucnjava u školi, kako se dolazi do oružja, plus 'to je negde tamo'. jednostavno ne može momentalno da emotivno primi šta se dogodilo. njima je dalje relativno harmonično u odeljenju, učiteljica izvanredan pedagog. devojčica, nema telefon, ne igra igrice. videćemo sa čim će doći danas iz škole. a empatija mora da se razvija. nekome je prirodnije, nekome onako. deli se po fb 'ne ćuti neko jer je dobar, već ćuti zato što mu nije dobro'. neka ima u vidu da nekome nije dobro, a da će mooožda njeno 'kako si, šta voliš, šta te zanima' da napravi svu razliku. 

  • +1 6
Link to comment
Quote

Dragan Filipović, načelnik Školske uprave Beograd, rekao je u jutarnjem programu "Probudi se"

Kada je reč o dečaku koji je izvršio ubistva i njegovom premeštanju iz jednog u drugo odeljenje, on je naveo da je reč o školi koja nudi deci dvojezičnu nastavu već od sedmog razreda.

„Na zahtev  roditelja je učenik prešao u odeljenje koje ima dvojezičnu nastavu. To je bio njegov motiv prelaska iz jednog u drugo odeljenje“, rekao je Filipović.

 

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...