Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

2 minutes ago, Tihajeza said:

Jutros u pola 9 sam videla celo odeljenje iz moje lokalne OŠ na Zvezdari kako kupuje cveće na pijaci a zatim čekaju tramvaj da siđu do Ribnikara.

 

jako su dirljivi snimci klinaca, more ih je, u crnom su vecinom i tihi. svaka im cast.

 

  • +1 9
Link to comment
4 minutes ago, Rowanoke said:

Molim te objasnimi sta je razlika. Nisam znala da su u alternativnom odnosu. Od kada?

 

Ako ti, kao radnik firme X, uradiš bilo šta što je protivzakonito, bićeš kriv-a, ali odgovornost za ono što se dešava u firmi snosi direktor, bez obzira da li je kriv ili nije.

  • Hvala 3
Link to comment
3 minutes ago, Tpojka said:

 

Gledajući incident k'o tačku na vremenskoj pravoj, s različitih strana incidenta su. Krivica nastupa poslije incidenta. Odgovornost se tretira prije.

U ovom primers, vise cinioca su dovela do incidenta, sam izvrsioc nije jedini krivica za ovo zlodelo. Barem ja tako mislim da dete samo od sebe ne moze da osmisli ovakav zlocin.

Link to comment
3 minutes ago, Braća Strugacki said:

 

Ako ti, kao radnik firme X, uradiš bilo šta što je protivzakonito, bićeš kriv-a, ali odgovornost za ono što se dešava u firmi snosi direktor, bez obzira da li je kriv ili nije.

Kod dece krivica I odgovornost je kod roditelji.

Link to comment
39 minutes ago, morgana said:

 

a ne bi me ni cudilo, evo vec vidim predloge o detektoru metala u svim skolama. pretpostavimo da su sva djeca ubice dok se ne dokaze suprotno jer mladi su govna, a i porucimo im da je svijet pakao bez sigurnosti.

 

nema u vucicevim predlozima pojacavanja psiholosko-pedagoskog rada. istovremeno, u cg, a cujemo i u hrv, ta je ideja provejavala od jutros.

 

 

 

pritom, detektor metala u ovom konkretnom slucaju ne bi napravio nikakvu razliku

  • +1 4
Link to comment
Just now, Mel said:

 

pritom, detektor metala u ovom konkretnom slucaju ne bi napravio nikakvu razliku

 

ma da, samo bombasticna glupost za izmjestanje odgovornosti

  • +1 1
Link to comment

Toliko je apsurdna ova situacija sa krivicnom odgovornoscu da na kraju vrlo lako moze da se desi da fejluju i prevencija i represija

Link to comment
2 minutes ago, Plajvi said:

Toliko je apsurdna ova situacija sa krivicnom odgovornoscu da na kraju vrlo lako moze da se desi da fejluju i prevencija i represija

Ako je istina da je 13 godina. Kao što neki prenose.  Ne vidim kako je moguce kazniti

Link to comment
8 minutes ago, Rowanoke said:

Kod dece krivica I odgovornost je kod roditelji.

Ja se ne gađam krivicom, i bavim se njom uglavnom kad se radi o osećanju krivice koje nekoga vodi u autodestrukciju ili depresiju. Nije mi omiljeni pojam.

S druge strane, odgovornost, lična odgovornost je nešto što čini temelje našeg razumnog bića, čini osnovu ličnih psiholoških granica i odnosa prema drugima, svetu i sebi.
Odgovornost se i kod dece gradi. Možda pravno sad ovaj dečak nije odgovoran, ali ja tvrdim da je do sad itekako trebalo da usvoji neke norme i odgovornost prema zajednici i društvu u kom živi.

  • +1 2
Link to comment
13 minutes ago, Rowanoke said:

Ako je istina da je 13 godina. Kao što neki prenose.  Ne vidim kako je moguce kazniti


Kao najbolja ideja za promenu zakona mi deluje ono Hamletovo - da se ne smanjuje prag krivicne odgovornosti na nizi uzrast, vec da se npr. u KZ ubace taksativno KD za cije se izvrsenje detetu/mladjem ili starijem maloletniku moze suditi kao odraslom

To mi se cini kao smislenija mera prevencije nego smanjivanje na 12. Pa mozda postoji i tata koji ce voditi devetogodisnjaka u lov, sta znas, i onda taj odlepi kao i ovaj i ucini ovakav masakr s 11 i ne nuzno u skoli :isuse: 

Postoji i tu gomila pravom neobuhvacenih situacija, zivot je uvek brzi od zakona :dry:
 

Edited by Plajvi
  • +1 5
Link to comment

Ludilo se nastavlja...


Devojčica L.I. (15) nožem je povredila dečaka A.R. (15) i nastavnicu koja je pokušala da je spreči, saznaje "Blic".

Prema informacija koje posedujemo, sve se dogodilo u Gimnaziji "Ruđer Bošković" u Beogradu.

Napadnuti nisu teško povređeni.

Devojčica je donela kuhinjski nož, a kako se saznaje, ona je bivša učenica koja se samoinicijativno ispisala iz škole.

Na licu mesta je policijska ekipa.

  • Tužno 4
Link to comment
4 minutes ago, Plajvi said:


Kao najbolja ideja za promenu zakona mi deluje ono Hamletovo - da se ne smanjuje prag krivicne odgovornosti na nizi uzrast, vec da se npr. u KZ ubace taksativno KD za cije se izvrsenje detetu/mladjem ili starijem maloletniku moze suditi kao odraslom

To mi se cini kao smislenija mera prevencije nego smanjivanje na 12. Pa mozda postoji i tata koji ce voditi devetogodisnjaka u lov, sta znas, i onda taj odlepi kao i ovaj i ucini ovakav masakr s 11 i ne nuzno u skoli :isuse: 
 

Advokat: Čak i da je granica spuštena na 12 godina, K.K. ne bi išao u zatvor (n1info.rs)

 

Na tom tragu su i predlozi advokata koji su gostovali na N1.

Takođe, ideja o školama kao bezbednim zonama sa 0 tolerancije na narkotike i oružje, itd...

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...