Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

2 hours ago, Uskebasi said:

Da se sudi u skladu sa jednostavnim procesnim pravilima. Da se ne prave ovakva sranja. 

Smeo bih pare da stavim na to da je ovo bio predlog advokata tuženih roditelja K.K. Nema trika da je ovo bio predlog tužilačke strane

Pa znam, ali kako zadovoljiti javnost koja očekuje otvoren anamnestički karton i uvid u njega? :unsure:

 

A što misliš da je predlog roditelja KK, da bi imali procenu da je bio psihotičan u tom momentu?

 

Link to comment
43 minutes ago, Svemir Zeka said:

Pa znam, ali kako zadovoljiti javnost koja očekuje otvoren anamnestički karton i uvid u njega? :unsure:

 

A što misliš da je predlog roditelja KK, da bi imali procenu da je bio psihotičan u tom momentu?

 

Zato sto je ovo jedini način da se kk veštači, s obzirom da se protiv njega ne vodi postupak. A veštačenje može da bude da je svestan radnji i posledica, da nema duševne bolesti, pa onda nema osnova da ga drže u bolnici, ili da je duševno bolestan, da nije svestan radnji i posledica, pa onda nema ni odgovornosti roditelja jer delo nije posledica njihovih propusta u vaspitanju nego je posledica bolesti. 

Mislim da idu na to da ne postoji ni promil sanse da ce lekari napisati da je kk zdrav, pa im ide na ruku da se sve pripiše nekoj dusevnoj bolesti na koju oni nisu mogli da utiču.

Realno, roditelji ubijene dece u parničnom postupku ne mogu ništa da dobiju vestacenjem kk, jer se njemu ne sudi. Vestacenje može samo da umanji, ili u potpunosti dovede u pitanje odgovornost roditelja za štetu 

  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, Uskebasi said:

 ili u potpunosti dovede u pitanje odgovornost roditelja za štetu 

 

Ne znam kako glasi tužba roditelja, ali kako mоže u potpunosti da dovede u pitanje odgovornost roditelja za štetu, barem oca, kada je šteta pričinjena opasnom stvari - oružjem oca koje je došlo u posed neovlašćenog lica.

Link to comment
12 minutes ago, reg said:

 

Ne znam kako glasi tužba roditelja, ali kako mоže u potpunosti da dovede u pitanje odgovornost roditelja za štetu, barem oca, kada je šteta pričinjena opasnom stvari - oružjem oca koje je došlo u posed neovlašćenog lica.

Zato sto je mnogo lakše za dokazivanje odgovornost za drugog, nego odgovornost za opasnu stvar. 

Link to comment
9 minutes ago, Uskebasi said:

Zato sto je mnogo lakše za dokazivanje odgovornost za drugog, nego odgovornost za opasnu stvar. 

 

Lakše je za dokazivanje tj. na njima je teret dokazivanja da je šteta nastala bez njihove krivice, ali još uvek ne vidim kako bi veštačenjem moglo u potpunosti da se dovede  u pitanje odgovornost roditelja za štetu, čak i samo strogo u smislu člana 165 ZOO. Zar ne bi to što nisu primetili da im je sin duševno bolestan bio njihov doprinos u nastanku štetnog događaja?

 

  • +1 2
Link to comment

u ovom slucaju je sve jasno osim jedne stvari:

zbog cega zlikovac jos uvek nije izvrsio samoubistvo?

ima palmoticeva dovoljno spratova.

sta se ceka sa tim? pa nece se samoubistvo samo od sebe desiti...

  • -1 1
Link to comment
On 24. 5. 2024. at 11:02, Friend said:

 

Ok, ljudi su funkcionalno nepismeni uz poznato da su stoka zeljna krvi.

A zivot dokono ne cepa dlaku vec kaze:
 

Quote

“Gde je ta hrabrost, ti si streljao moju decu. U mog sina on je sasuo 10 metaka, a osam u ćerku”, rekla je Panić i dodala da ona ne prihvata suđenje, već samo doživotnu kaznu zatvora. 

 

žena panića koji stoji pored vučića?

Link to comment
17 hours ago, Uskebasi said:

Smeo bih pare da stavim na to da je ovo bio predlog advokata tuženih roditelja K.K. Nema trika da je ovo bio predlog tužilačke strane

Laicki zakljucujem da u praksi strana koja trazi vjestacenje dobije rezultat kakav zeli? Ne samo u ovom slucaju. 
Jel se moze nalaz vjestaka pobiti nalazom drugog vjestaka?

Link to comment
5 hours ago, đorđe geprat said:

žena panića koji stoji pored vučića?


To mi u našem babliću vidimo i znamo za vezu između Vučića i ubice.
U njenom životu ubica je ubica, Vučić je predsednik države i stranke u kojoj je, sasvim slučajno ubicin otac. To je za nju tek puka koincidencija.
Verujem da se nadaju možda strožijem suđenju ako se motaju oko predsednika, i da iskreno, ali najiskrenije, ne vide nikakvu vezu između onoga što se desilo i SNS uređenja stvari.
 

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
24 minutes ago, Tihajeza said:


To mi u našem babliću vidimo i znamo za vezu između Vučića i ubice.
U njenom životu ubica je ubica, Vučić je predsednik države i stranke u kojoj je, sasvim slučajno ubicin otac. To je za nju tek puka koincidencija.
Verujem da se nadaju možda strožijem suđenju ako se motaju oko predsednika, i da iskreno, ali najiskrenije, ne vide nikakvu vezu između onoga što se desilo i SNS uređenja stvari.
 

zbog toga što se mnogo toga smatra pukom koincidencijom, tako nam je kako namje. svojevremeno je napisano da je ubica blažić bio ljut na drugare što ga zajebavaju što se loži na pink rialiti i da ih je i zbog toga pobio. kojncidencija je da je taj pink i njegovi rilitiji pod zaštitom  vučića i SNS.

 

bio sam šta znam, besan, kada se i ovde pisalo da su i orašje i dubona većinski na izborima bili za SNS. to što roditelji pobijenih ne vide problem što suđenje poćinje godinu dan posle zločina meni je pokazatelj njihovih bablova™

Link to comment

Roditeljima iz Dubone  i Orasja (kao I Ribnikara) je bila potrebna podrska sire zajednice. Prvi su tu bili lokalci, po prirodi vezani za SNS (jer opozicije nema). I dobro je da im neko pomogne, ko god, da im se nadje. Ono sto ja imam problem je sto je Zvaljo kroz svoju partijsku hijerarhiju dosao do tih ljudi, iskoristio ih i izlozio. A oni nisu mogli da odbiju jer jedinu pomoc dobijaju sa te strane. U tim selima je SNS bukvalno drzava.

 

Ogavno mi je sto Zvaljo koristi svoj monopol na najpodmukliji nacin. I ne zaboravite, jos odmah se komentarisalo da je jedan otac na listi SNS i narcis je cekao kad ce opozicija to da prokomentarise, pa kad nije, eto njega da se svojerucno posere.

  • +1 3
Link to comment
Posted (edited)

je li realno da je rekao covjeku koji je izgubio dvoje djece od 19 i 21 godinu da se nada da ce oh imati jos?

nisam citala izjavu nego komentare, biram da ne vjerujem ali strepnja mi je dublja od nade.

 

 

Edited by morgana
Link to comment
14 minutes ago, morgana said:

je li realno da je rekao covjeku koji je izgubio dvoje djece od 19 i 21 godinu da se nada da ce oh imati jos?

nisam citala izjavu nego komentare, biram da ne vjerujem ali strepnja mi je dublja od nade.

 

 

 

Zeno ko bi to mogao da izmisli/

Link to comment
Just now, Mel said:

 

Zeno ko bi to mogao da izmisli/

 

ma znam ali ne zelim da znam.

 

umobolnik, ne moze da obuzda potrebu da tlaci ljudi, jace je od njega.

nije nepromisljeno to rekao.

 

Link to comment
4 minutes ago, morgana said:

 

ma znam ali ne zelim da znam.

 

umobolnik, ne moze da obuzda potrebu da tlaci ljudi, jace je od njega.

nije nepromisljeno to rekao.

Pa ono kako sam ja to tangencijalno interpretirala nije za forum a i nisam htela da razmisljam dalje. Zao mi je da sam to i procitala uopste.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...