Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

4 minutes ago, slepa živana said:

direktor muzeja žrtava holokausta u čijem će mandatu po svemu sudeći biti preorane masovne grobnice na sajmištu iz kojih će iznići infrastruktura za beograd na vodi. 

ne ide mi u glavu, ako nisi totalni poremećeni zlikovac, čime tačno neko može da te uceni da se u ovoj meri posereš na sopstvenu struku.

Ma njemu je to mesto dato kao uteha...

  • +1 2
Link to comment

@le petit nicolas hvala na uvidu!

na sajtu istinomera piše da se specijalizovao na percepciji holokausta u posleratno vreme, pa bi čovek rekao da mu nešto znači ta tema.

imao je ono podmetanje četničkih koračnica na proslavi dana pobede nad fašizmom i falsifikovanje činjenica. jasno je i neupućenima da je gad.

a na n1 ga svako malo zavu da priča, kad su neki važni istorijski jubileji, bombardovanje beograda i slično. dođe mi da crknem kad ga vidim.

 

Link to comment

Ma, izdaje mu neka trabunjanja Manjo Vukotić, bukvalno on i Borojević mi kao dvije strane istog novčića, zalizani uglađeni foliranti sa ko zna kakvim kosturima ispod ormara. Djeluju kao neki koji maltretiraju slabije od sebe, da ne izgovaram šta jače, popiću krivičnu. 

  • +1 4
Link to comment

To što zovu to klasična rutina u medijima : On uvek hoće i može.
Plus on ima taj zavodljiv ton pričanja...
I onda to ide...



....shiit has hit the fan.

  • Hvala 1
Link to comment
14 minutes ago, James Marshall said:

Ma, izdaje mu neka trabunjanja Manjo Vukotić, bukvalno on i Borojević mi kao dvije strane istog novčića, zalizani uglađeni foliranti sa ko zna kakvim kosturima ispod ormara. Djeluju kao neki koji maltretiraju slabije od sebe, da ne izgovaram šta jače, popiću krivičnu. 

to baš i razmišljam, ako pođem od toga da nisi skroz poremećen, šta si zgrešio kukavče crni da te ucene ovo da radiš... opet mora da bude nešto strašno kad te tolko strah da se ne sazna.

Link to comment
34 minutes ago, James Marshall said:

Ma, izdaje mu neka trabunjanja Manjo Vukotić, bukvalno on i Borojević mi kao dvije strane istog novčića, zalizani uglađeni foliranti sa ko zna kakvim kosturima ispod ormara. Djeluju kao neki koji maltretiraju slabije od sebe, da ne izgovaram šta jače, popiću krivičnu. 

Ne znam Ristića, ali ovog drugog da, i kakav god da je Ristić, on je gospodin s engleskog dvora za potonjeg. 

  • -1 1
Link to comment
1 hour ago, slepa živana said:

a na n1 ga svako malo zavu da priča, kad su neki važni istorijski jubileji, bombardovanje beograda i slično. dođe mi da crknem kad ga vidim.

 

bombardovanje je "proučio" dok je bio u nbs, zbog paljenja biblioteke 6. aprila.

nisam ga pratila posle, ali sumnjam da ima velike kosture. samo bolesna ambicija bolesnog coveka.

jedina tema koja njemu nesto znaci je on sam. holokaust-maust-faust, je samo nisa koju je udjanio, uleteo i zagradio. ekspertiza mu se svodi na to što se šetao po jerusalimu o trošku izrelske države. i posle, konferencije - kao slušalac uglavnom. o trošku rep. srbije.

marsal pogodio: kinjenje slabijih mu je medju vecim talentima.

i jos: vredan covek, kao nas - znate vec ko.

 

no, sve to je manje važno od činjenice da se postavio kao nekakav faktotum, glasnogovornik u školi. to bi trebalo sprečiti.

 

poz

Edited by le petit nicolas
  • +1 3
Link to comment

Da, onaj dvorski istoričar koji je lažima o Nastasijevićevim pesmama branio izvođenje ljotićevskih koračnica, koje je Bokan uprizorio za proslavu vojske.

 

https://www.021.rs/story/Info/Srbija/273812/Tvrdio-da-za-Dan-pobede-nisu-recitovane-ljoticevske-pesme-sada-na-celu-Muzeja-zrtava-genocida.html

 

U normalnoj zemlji bi godinama posle toga bio u mišjoj rupi, ali kod nas opušteno može da smatra koješta po televizijama.

Edited by vememah
  • +1 6
Link to comment

Kakva država i kultura sećanja, takav i čuvar kulture sećanja Holokausta. Sve goli prevarant i falsifikator, i u tom smislu: da, dobru je paralelu povukao James, povlačim reč.

  • +1 3
Link to comment

videh u nekom od tabloida vest o sudskoj (privremenoj) zapleni imovine oca decaka ubice

 

po kom osnovu se to radi u slucaju ovakvog dela?

i zasto?

 

jasno mi je kad je u pitanju imovina stecena kriminalnim radnjama i ako se sudi za nesto od toga

 

Link to comment

U vestima sam pročitala da su privremenu zabranu otuđenja imovine tražile porodice oštećenih. A neko je u komentarima napisao da su roditelji primenili brave na stanu i da su pokušali da prodaju stan.

Link to comment
5 hours ago, pbg12345 said:

videh u nekom od tabloida vest o sudskoj (privremenoj) zapleni imovine oca decaka ubice

 

po kom osnovu se to radi u slucaju ovakvog dela?

i zasto?

 

jasno mi je kad je u pitanju imovina stecena kriminalnim radnjama i ako se sudi za nesto od toga

 

Nije zaplena imovine već zabrana raspolganja imovinom.

 

Oštećeni imaju pravo da u postupku istaknu zahtev za naknadu štete i imaju pravo da traže da se odredi privremena mera radi obezbeđenja tog potraživanja.

 

Naknada štete se odnosi na pretpljeni duševni bol zbog smrti bliskog lica.

  • Hvala 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...