Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

33 minutes ago, Sandradjer said:

Ovde kod mene su velika deca. Ne znam sta je plan za OS

Nastavnici u obavezi da dolaze u vreme kad imaju casove. Djaci mogu da dolaze ako hoce. 

Tako su im ovde rekli. Samo jos ne znaju sta ce da rade na casovima.

postadose nastavnici bejbisiterke

  • +1 5
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Sandradjer said:

Jel vam stigao neki dopis? Kod mene nista 

Nama je učiteljica prosledila dopis, na zahtev jedne mame koja je znala da je stigao.

cirkus, u potpisu je:

882FCB77-984A-4D48-8446-59B834E8243D.jpeg.f3eaa1f802a3a5b308ed642f7b9f2c99.jpeg

Link to comment

mi smo pokusavali da se organizujemo (doduse, ja moram priznati da sam na svaku konstruktivnu ideju jos 10 minuta pljuvala po drzavi), ali je to potpuni haos. na kraju nas roditelji mogu i tuziti sve redom, jer nema sanse da se ispostuju svi zakonski uslovi, ukljucujuci i to da nije doneta zvanicna odluka o promeni skoslskog kalenda.

 

  • +1 5
  • Tužno 1
Link to comment
2 hours ago, Friend said:

Grupa roditelja je bila primljena u predsednistvo gde su trazili da se nastava odmah zavrsi uz dodatne zahteve da se skola rusi, smeni uprava skole etc.. I sve je prihvaceno.

 

I tu su se zahebali jer su mislili da tako gase pozar medjutim time su zapalili drugu (mnogo vecu) grupu roditelja i nastavni kadar pa je sve  explodiralo tako da su morali da naprave ovo kako je sada.

Niko ti nije odreagovao.....jbg kad si rekao istinu :D

 

2 hours ago, Lena said:

Nema plana. Ne znaju kud udaraju.

Ima plana, sve isto. Zaključuju se ocene, popravljaju po potrebi. Radi se ceo mesec, ide se na završni ispit u trećoj trećini meseca, kad je planirano.

 

Ajbg, ajmo još.

  • +1 2
Link to comment

Sličnost s kovidom je da se anketiraju roditelji i da se u skladu s tim organizuje nastava.

Tada smo tako radili, bilo je i ovih i onih. Pa se radilo duplo.

Prebrzo ljudi zaboravljaju.

 

Ovo su dve nedelje.

 

U dopisu se govori da se aktivnosti vezane za završni ispit usklađuju s godišnjim planom.

 

Produženi boravak radi normalno.

 

Kao što rekoh, ovde publika ne zna da je opis radnog mesta malo širi od nastave i planova. Svaki nastavnik je prošao najmanje tri obuke godišnje koje ga kvalifikuju da radi s decom po temama koje su rezervirsane za građansko ili čas odeljenske zajednice. Dakle, teško da će oni ići bilo gde po bilo kakvim morima.

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
21 hours ago, Arkadija said:

https://n1info.rs/vesti/vlada-ocene-u-svim-skolama-da-budu-zakljucene-do-6-juna-memorijal-u-ribnikaru/

 

Vlada odlučila da se školska godina u celoj Srbiji završi u utorak 6. juna.

ovo kako se radi, ne treba je ni otvarati.

dal je do roditelje, dece, ucitelja, neam pojma, al ovo je za povracanje..

evo sad da se upali tik tok/jucub, to hiljade debila, vecinom malolentih i to zenskih jelte lajvuje™ direktno sa casa.. 

brate sve pogasiti, pa ko hoce da se obrazuje nek se obrazuje(al da se znaju pravila, od ponasanja, postovanja ucitelja/profesora itd), ovi ostali nek otvaraju only fensove i tome slicno da ne gube bezveze vreme,  kad su im vec uzori dalile, malile i ostale kurve i kad vec drzava nema nikakav sistem i kad sve boli patka, pa se onda svi zgrazavaju™ kad padne sneg™ u januaru..

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Aleksija said:

nasa deca takodje planiraju, nisu mali - bili su jutros prilicno ocajni.

 

 

 

Zar u saopštenju ne stoji sve ovo - sve vezano za ocenjivanje?

 

Evo, sad ću svečano obećavam da se uklonim odavde. Meni ove reakcije, sudeći po tome kakve su rakacije mojih koleginica u sličnim situacijama, a slične su mojim, deluju baš s izuzetnim manjkom razumevanja situacije. Da je naglo, naglo jeste, moglo je elegantnije, ali kad se sve uzme u obzir, i prozor do 20. koji je dat (a oko koga je najveća buka čini mi se), i nafilovanost dece besom, strahom, potrebom za pomoći, svakakvim izjavama, imam ih na dnevnoj bazi po nekoliko, ponašanjima izvan radara, a radar mora non stop da bude uključen, non stop u izveštajima psihijatara i psihologa, malo malo pa dojavama o bombama -  ovo je jedino realno a meni nekako i najbitnije.

 

Sudeći po tome koliko se ne razumemo, mislim da ću se povučem sa svojim smatranjima, a i ubuduće ću ih, kad god to bilo, izbegavati.

 

Sve najbolje

Link to comment
3 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

 ...nafilovanost dece besom, strahom, potrebom za pomoći, svakakvim izjavama, imam ih na dnevnoj bazi po nekoliko, ponašanjima izvan radara, a radar mora non stop da bude uključen, non stop u izveštajima psihijatara i psihologa, malo malo pa dojavama o bombama -  ovo je jedino realno a meni nekako i najbitnije.

 

 

Zeko, ne sumnjam da je tako u Bg-u. Nisam sigurna za niže razrede, ali ne znam. U provinciji, posebno u nižim razredima, nije ovako. Veću nesigurnost u njima izaziva ovako naglo ispadanje iz rutine. Realno, pojma nemam kako svom drugaku da objasnim ovako nagli kraj škole, a još ni na ekskurziju nije išao.

  • +1 6
Link to comment

tako je. u koroni smo imali tri zone, koliko god bilo cudno u pocetku, navikli smo se da ne radimo svi isto.

malo vise autonomije za skole i gradove i poverenja u ljude koji imaju uvid u situaciju u lokalnoj zajednici. preporucljivo je i razlikovanje srednjih i osnovnih skola, takodje, to su nekad dva sveta, od kojih se ovaj prvi cesto prostire i u druge ustanove.

 

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

 

Sudeći po tome koliko se ne razumemo, mislim da ću se povučem sa svojim smatranjima, a i ubuduće ću ih, kad god to bilo, izbegavati.

 

Ali razumemo se, svakako verujem u tvoju stručnu  procenu da ima benefita uz ovakvu odluku, problem je sve što si i sama nabrojala da je moglo da bude drugačije: tajming i neblagovremenost, način, saopštenja, nemuštost, nedostatak podrške,  naredba, haotičnost,  nedostatak smernica osim vaspitno, tolerancija i opšta mesta koja već jesu utkana u svaki dobar čas i ogromno i bolno nepoštovanje hiljada zaposlenih ljudi koji su na ivici živaca i sami. Bukvalno su nam se posrali po glavi: evo naredba, evo depeša u Kuriru, reši.*

 

(*nije da je presedan, svakako, više

praksa) 

 

U školi u kojoj sam sad nemamo zvaničnu odluku još uvek, roditelji divljaju, mi šetamo podočnjake i žgaravice, pravimo se da je sve pod kontrolom kao stjuardese (ko nije ciknuo) i pijemo bromazepame. 

 

 

 

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...